Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Yapılmamış İş Fikirleri

Yapılmamış İş Fikirleri

Yapılmamış İş Fikirleri ,Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar sebebi ile yeni sektörler, yeni girişimler ihtiyaç haline gelmiştir. Bu yazımızda daha önce Yapılmamış İş Fikirleri hakkında kapsamlı bir rehber yapacağız. Bu rehber sonucunda aklınıza yatabilecek, yeni girişiminiz olabilecek fikirlere sahip olabilirsiniz.

Yıllar geçtikçe dünyada yapılmamış işler yaygınlaşarak bir sektör oluşturuyor. Globalleşen dünya sayesinde bu işler de kısa sürede Türkiye’de yaygınlaşıyor. Ülkede yapılan bu girişimler döneme ve insanların taleplerine göre kimi zaman kısa sürede ivmelenirken kimi zaman da hüsran ile sonuçlanıyor. Bu yazımızda Türkiye’de yapılmamış is fikirleri nelerdir, Türkiyede yapılmamış işler için gerekenler nelerdir gibi sorulara detaylıca yanıt vereceğiz.

Dünya genelinde birçok yatırımcının yöneldiği fakat Türkiye’de henüz yapılmamış bir sürü iş sektörü bulunmakta. Girişim yapmak isteyen kişiler için bu tip iş fikirleri özellikle yatırım alma konusunda oldukça yararlı olabilir. Sektörler hakkında detaylı araştırma ve doğru iş planı ile beraber üst düzey bir iş yaratmak mümkün.

Bu rehberde dünya genelinde görülen, yüksek düzeyde gelir getiren yapılmamış iş fikirleri ile alakalı tüm detayları ileteceğiz. İşte karşınızda Türkiye’de hiç yapılmamış işler...

Yapılmamış İş Fikirleri Listesi

Antika Restorasyonu

Yapılmamış İş Fikirleri

Uzmanlık gerektiren bu iş, iyi bir eğitim ve araştırma ile yapılabilmekte. Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında Antika Restorasyonu, yüksek gelir getiren ama iş gücü de gerektiren bir iştir. İş içindeki araçların manevi ve maddi değerlerinin yüksek olması sebebi ile bu sonuçları doğurmakta.

Drone Kiralama

Yapılmamış İş Fikirleri

Drone kullanımı oldukça yaygınlaştı. Etkinliklerden çekimlere, hobi olarak uçurmaktan sağlık önlemlerine kadar birçok alanda drone’a rastlayabiliriz. Bu sebeple bile Drone kiralama hizmeti kenara atılmayacak bir iş fikri konumunda. Yapılmamış iş fikirleri arasında en güncel fikir budur diyebiliriz.

Hayvan Kiralama

Yapılmamış İş Fikirleri

Tarım ve hayvancılık bir sektör olmanın yanında hobi olarak da karşımıza geliyor. Yayla evlerinde veya yazlık evlerde hayvan bakmak kısa süreli olarak güzel bir uğraş. Bu sebeple insanlar ilk olarak hayvan kiralama hizmetinden faydalanmayı düşünüyor. Hayvan kiralama hizmeti vererek iyi gelirler elde etmeniz mümkün. Tavuk, koyun ve inek üzerine bir iş yaratabilirsiniz.

Çamaşır Yıkama Hizmeti

Yapılmamış İş Fikirleri

Amerika ve Avrupa’da Çamaşır yıkama hizmeti açısından oldukça köklü firmalara sahiptir. Yaklaşık olarak 50 yıldan uzun mazisi olan bu sektör ile beraber insanların uygun fiyatlara çamaşırlarını yıkayabilmesi sağlanıyor. Öğrenci ve çalışan evlerinin yoğunlukta olduğu bölgeler için çamaşır yıkama hizmeti iyi bir fikir olabilir. Bu hizmet ile beraber kolayca yükselmeniz de mümkün. İşin tek külfeti arkasında sağlam bir sermaye barındırmasıdır.

Öfke Odaları

Yapılmamış İş Fikirleri

Öfke odası tabirini daha önce duymamış olabilirsiniz. Asya’da bulunan bu konsept gerçek anlamda Türkiye’de yapılmamış iş fikirleri arasında zirve olabilir. Kişilerin streslerini atması için uygun alan sağlamak üzerine olan bu iş, doğuda oldukça talep görüyor. Ana amaç insanların öfkelerini atarken kırıp parçalayabilecekleri eşyalar vermek. Bu sırada kullanıcıların can güvenliğini sağlamak da oldukça önemli.

Siber Güvenlik Desteği

Yapılmamış İş Fikirleri

Ülkemiz içerisinde kullanıcı verilerini yöneten, devasa veri tabanlarına sahip birçok işletme ve kurum bulunmakta. Bu işletme ve kurumların nerede ise hepsi siber güvenlik desteğini yurt dışından temin etmekte. Siber güvenlik desteği üzerine kaliteli ve yerli bir hizmet sağlamak sektörde öncü olma şansını sizlere sunabilir.

Karizma Eğitimi

Yapılmamış İş Fikirleri

İş dünyasında Karizma sahibi olabilmek önemli bir güçtür. Karizma ve Güven Eğitimi olarak karşımıza çıkan bu alan ile beraber çok sayıda kişiye danışmanlık yapabilirsiniz. Beyaz yaka dediğimiz çalışan tipinin artması ile beraber bu tip alanlara yönelik ilgi de oldukça arttı. Bunu göz önünde bulundurarak, doğru eğitim ve birikim ile beraber iyi paralar kazanan bir danışmanlık şirketi kurabilirsiniz.

Gizem Mağazası

Yapılmamış İş Fikirleri

Hediye sektörünü, ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de oldukça talep gören bir alandır. Bu sektöre yönelik hizmet veren firmaların birbirine çok benzemesi de yeni konseptlere ihtiyaç duyulduğunu ortaya koymuştur. Yurt dışında başlayan Gizem mağazası isimli yeni oluşumlar ile beraber insanlara rastgele şekilde hediyeler ulaştırılmaktadır. Kutu içerikleri önceden belli olmayıp tamamen sürpriz olduğu için insanlarda merak oluşturuyor, bu da ilginin artmasına yönelik güçlü bir sebep.

Seyahat Planlama Desteği

Seyahat Planlama Desteği

Türkiye’de hiç yapılmamış iş fikirleri arasında yer alanlardan biri de Seyahat planlama desteğidir. Ülkemizde turizm sektörünün bu kadar önemli olduğunu göz önüne aldığımızda bu iş fikir oldukça değerli hale geliyor. Türkiye içerisinde veya yurt dışından gelecek turistlere yönelik olarak bu işi yapabilirsiniz.

Drone ile Teslimat

Yapılmamış İş Fikirleri

Kargo gönderimi, internetten satış veya direkt mağazadan satış işlemlerinden sonra kargo firmasının gelmesini saatlerce bekleriz. Bunun önüne geçmek için kullanılabilecek tek yöntem ise özel kurye. Özel kurye sektörüne farklı bir açıdan yaklaşma, işi daha da teknolojik bir bakış açısı ile yapmak için önerimiz drone ile teslimat işidir. Hiç yapılmamış iş fikirleri arasında yer almasının yanında, özellikle büyükşehirlerde oldukça verimli bir iş kolu da olabilir.

 

Yazımızda daha önce yapılmamış iş fikirleri ile alakalı tüm detayları aktardık. İyi bir araştırma ile beraber bu işlerde ilerleme kaydedebilirsiniz. KOSGEB dahil birçok kurum, iyi bir projeye kolayca destek de olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ