Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Para kazanma yolları arasında revaçta olan seçeneklerden biri de freelancer olarak para kazanma. Bu yazımızda bu alanda hizmet veren Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma konusuna değineceğiz. Yazı içerisinde freelancer para kazanma nedir, Upwork ile para kazanma nasıl olur, şartlar nelerdir gibi birçok konuya değineceğiz.

Freelancer Para Kazanma Nedir?

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Evden para kazanma yöntemleri arasında en fazla gelir elde edilebilecek yöntem freelance çalışmadır. Gelir, alanınız ve uzmanlığınıza göre değişiklik gösterir. Kişilerin ilgi ve yeteneklerinden yola çıkan birçok Freelancer platformu ilan oluşturma ve hizmet satma üzerine bir mantık oluşturmuştur. Örnek olarak Fransızca diline oldukça hakimsiniz ve evden para kazanma yolu arıyorsunuz. Upwork ile para kazanma tam burada devreye giriyor. Freelancer olarak para kazanma için yapmanız gereken platformda açtığınız üyelikten sonra ilanlara başvuru yapmak veya ilan açmaktır. İnternet üzerinden müşteriler ile iletişimde bulunarak işleri alıp, yapıp teslim etmenin ardından Freelancer para kazanma başarı ile yapılmış olur.

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Freelancer para kazanmak istiyorsanız kesinlikle ilk olarak bir platform ile bu sektöre giriş yapmalısınız. Bunun için Upwork ile para kazanma biçilmiş kaftan. Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma için yapmanız gereken şeyler birkaç aşamadan oluşuyor. Yazının içerisinde bu detaylardan bahsedeceğiz. Eğer Upwork’ten para kazanmak istiyorsanız tüm yazıyı dikkatlice okuyun.

Upwork ile Para Kazanma

Her freelancer platformunda da olduğu gibi Upwork üzerinde de komisyon alınmakta. Platformda insanları buluşturan ve ödeme güvencesi sağlayan platform bu hizmet bedelini de talep ediyor. Freelancer sitesinden para kazanmak istiyorsanız bu komisyonlara göz gezdirmelisiniz. Bir sonraki yapmanız gereken şey ise sağlam bir piyasa araştırmasıdır. Sektörde birçok hizmet sağlayıcı olduğu için net bir fiyat baremi yoktur. Misal olarak Türkçe makale yazım fiyatları 2 TL’den başlayıp 8 TL’ye kadar çeşitlenmektedir. Bu da istenen içerik ve yazarın sunduklarının etkisi ile olmakta.

Upwork ten Para Kazanmak için Gerekenler

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma için ilk yapmanız gereken şey BURADAN sayfaya giderek sayfa ortasındaki WORK kısmına tıklamak ve kişisel bilgileriniz ile kayıt olmak. Bundan sonraki adımda sizden bir profil oluşturmanız istenecektir. Eğer Linkedln profiliniz var ise entegre ederek profil oluşturma işini kolaylaştırabilirsiniz. Eğer yok ise devam edelim.

  • İlk ekranda size “Ne iş yapıyorsun”” tarzında bir soru yöneltiliyor. Bu ekranda yazarlık, müşteri hizmeti, yönetim danışmalığı, pazarlama gibi birçok kategori bulunuyor. Size en uygun olanı seçin ve NEXT butonuna basın.
  • Bir sonraki adımda seçtiğiniz kategoriye özel olan bazı yetenekler karşınıza çıkacaktır. Bunlar arasından sahip olduğunuz yetenekleri seçerek NEXT tuşuna basın.
  • Sonraki ekranda uzmanlık seviyenizi seçmeniz istenir. Burada GİRİŞ DÜZEYİ (Entry Level), ORTA DÜZEY (Intermediate) ve UZMAN (Expert) şeklinde üç seçenek olacaktır. Size uygun olan seçin ve  NEXT tuşuna basın.
  • Bir sonraki ekranda aldığınız eğitimler talep edilecektir. Üniversite adı, unvan gibi bilgileri girmenin ardından NEXT tuşuna basın.
  • Bir sonraki ekranda iş tecrübelerinizi talep edilecektir. Gerekli bilgileri girmenin ardından NEXT tuşuna basın.
  • Bir sonraki ekranda bildiğiniz diller ve seviyeleri talep edilecektir. Gerekli girmenin ardından NEXT tuşuna basın.
  • Bir sonraki ekranda ücret beklentinizi girmelisiniz. Ekranda komisyon oranı ve kazanabileceğiniz ücret yansıtılacaktır. Tamamladıktan sonra NEXT tuşuna basın.
  • Sonraki ekranda bir başlık ve yeteneklerinizin açıklandığı kısa bir metin yazmalısınız. Yine NEXT ile bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
  • Daha sonra ise sırası ile Profil fotoğrafı, lokasyon ve telefon numarası kısımlarını doldurursunuz.

Tüm bu işlemlerin ardından Upwork’ten para kazanmak mümkün hale gelecektir.

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma Nasıl Olur?

Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

Tüm kayıt işlemlerini tamamladınız ve sıra iş aramakta. Bu kısımda yapmanız gereken şeylerden ilki bir iş portföyü oluşturmak. Daha sonra ise belirli başlıklarda proje arayabilirsiniz. İş veren binlerce kişi ilan açara size yönelik iş tekliflerini ortaya koyacaktır. Bu ilanlara başvurarak freelancer olarak para kazanma konusundaki ilk adımınızı atabilirsiniz. Şunu kesinlikle unutmayın; yapcağınız her 10 Dolar değerindeki satış için 2 dolar Upwork kesinti yapacaktır. Bunu bilerek hareket edin. Bu rakamlar ile beraber direkt olarak komisyon oranının %20 olduğunu söyleyebiliriz. Bu oran sitede ilerlemeniz halinde %5 seviyelerine de düşebilmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ