Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Udemy Para Kazanma Yöntemleri, Nasıl Para Kazanılır?

Udemy Para Kazanma Yöntemleri, Nasıl Para Kazanılır?

Bu yazımızda dünyanın en fazla ziyaretçisine sahip online eğitim platformundan para kazanmayı anlatacağız. Yazıda Udemy para kazanma yöntemlerinden tutun para kazanabilmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız. Yazu boyunca kullanacağımız veriler Udemy resmi sayfasına aittir. Bu sebeple direkt olarak web sitesinden Udemy ile de iletişime geçebilirsiniz.

Online eğitim olayının 11 senelik en büyük girişimi kuşkusuz olarak Udemy’dir. Türkiye topraklarından çıkan bu girişim, şu an milyonlarca kişinin eğitim ihtiyacını karşılamakta. Birçok kişi bu sitede öğrendiği işler sayesinde yeni alanlarda hizmet üretebiliyor. Bu yazımızda da işin farklı boyutu olan eğitmenliğe değineceğiz. Udemy Para kazanma açısından eğitmenler karlı mı, Udem’den nasıl para kazanılır? Devamı ve daha fazlası yazımızda.

Udemy ile Para Nasıl Para Kazanılır?

Udemy Para Kazanma Yöntemleri, Nasıl Para Kazanılır?

Dünya genelinde birçok alana dair birçok öğretmen internet üzerinden video yüklemekte. Bu fikir günümüzde uzaktan eğitim ile herkesin kafasına yerleşse de uzun süredi Udemy bu fikri öne sürüyorlardı. Udemy içerisinde para kazanabilmek için ise yapmanız gereken çok şeyi kenara bırakıp farklı bir alana girebilirsiniz. Bu gibi durumlarda eğitmen olacak karşınızdakinin fikrini, iyi bir fikir olarak değerlendirmek pek mümkün olmayacaktır. Fakat dünyanın evrildiği yolu gördüğümüzde de bu işin bir geleceği olduğu kolayca söylenebilir.

Udemy Para Kazanma Yöntemleri

Udemy Para Kazanma Yöntemleri, Nasıl Para Kazanılır?

Aslında birden fazla yöntemi var. İneğin sütüdür, bakımıdır birçok şey ile para kazanmak mümkün. Bunun en basit yolu bildiğiniz bir alana dair içerik yayınlamak. Günümüzde en fazla kullanılan eğitim platformu dünya ve ülkemiz için Udemy. Udemy Para Kazanma yöntemleri sayesinde Eğitmen şartlarına uyan bir Udemy üyesi kolayca para kazabilmekte. Peki Udemy ile kaç para kazanılır? Gelin bu soruya daha kolay bir çözüm bulalım.

Udemy ile Ne Kadar Kazanılır

Udemy Para Kazanma Yöntemleri, Nasıl Para Kazanılır?

Udemy üzerinden para kazanabileceğiniz iki farklı yöntem ve fiyat farkı bulunuyor. Udemy reklamlarından gelen satın alamalar ve sizin özel ilanlarınız ve öne çıkarmalarınızdan gelen satın almalardır. İlk aşamadaki satışlardan elde edilen gelirin % 97’si direkt olarak öğretmene vermekte. İkinci kısımda yer alan kişiler ise en fazla %37 oranında bu gelire verebiliyor.

Udemy Para Kazanma olayı tamamen size bağlıdır. İlanların fiyatı siz tarafından kontrol edilebilmektedir. Udemy ile bu verileri kontrol edebilirsiniz. Hangi ders kaç para istiyor, Udemy kaç saat uyur gibi soruları sorabilirsiniz. Bu gibi soruları sormak kısa sürede faydalı gibi görünmese de çalışanlar ile irtibata geçip detayl bilgi almak oldukça gerekli.

Udemy Para Kazanma Şartları

Udemy üç farklı şart etrafında kullanıcılarını topluyor. Bu şartlara uymayan eğimenler sistemden uzaklaştırılıyorlar. Udemy para kazanma yöntemlerinden yararlanabilmek isteyenlere yönelik şartlar şunlardır:

  • Bir dersin en az 30 dakika olması gerekir.
  • Kurs alabilmesi için en az 5 ders görüyor olması lazım.
  • Ders içerik sahibi 18 ve üzeri olmaıdır.

Udemy Ders Hazırlama Nasıl Yapılır

Udemy Para Kazanma Yöntemleri, Nasıl Para Kazanılır?

Ders hazırlamak adına ilk olarak güçlü bir bilgisayara ihtiyaç bulunuyor. Bunun ile beraber bir mikrofon ve isteğe bağlı olarak kamera da istenir. Ders dinleyenler ile aranızdaki iletişimi daha efektif olarak anlama imkanını bu adımları yaparak sağlayabiliriz. Daha sonrasında ise en az 5 bölüm sürecek şekilde kamera karşısına geçilir. Dilerseniz arada isterseniz sürekli olarak video kaydı alabilirsiniz. Bu noktada alt sınır bulunsa da seçim tamamen size bırakılmıştır.

Dersin içeriği, uzunluğu, kalitesi gibi birçok değişkene bağlı olarak Udemy para kazanma ihtimaliniz değişir. Bunların başında ise kuşkusuz olarak dil gelir. Siz Türkçe bir içerik yapar iseniz bu sadece Türk kullanıcılara yönelik olacaktır. Udemy’nin dünya genelinde kullanıldığını varsayarsak Türkçe içerik çekmek oldukça sınırlayıcı olacaktır. Bu sebeple çok konuşulan dillerde video çekmek daha mantıklı olur. Bunlara verilebilecek en bariz örnekler; İngilizce, Fransızca ve Almanca.

Kursları oluşturduktan sonra yapmanız gereken son şey ise hizmet sonrası destektir. Birçok kullanıcı dersinize dair soru soracaktır. Bu sorulara cevap vermeniz halinde kullanıcılar sizin ilginizi görecek ve sizi ön plana çıkartacaktır. Bu durum da daha fazla kişinin videonuzu satın almış olmasına sebep olacaktır. Doğru içerik, doğru dil ve satış sonrası hizmet ile kolayca Udemy Para kazanma mümkün.

Udemy platformu ve yazı hakkındaki görüş, öneri ve sorularınızı için bize yorumlardan ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ