Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Tişört Satarak Para Kazanma

Tişört Satarak Para Kazanma

Yeni iş fikirleri aranırken ilk olarak sıklıkla dile getirilen sektörlere yönelinir. Giyim alanında Tişört Satarak Para Kazanma akla ilk gelen girişim fikirlerindendir. Maliyetinin düşük, yaratıcı fikirlere oldukça açık ve çok talep görmesi bunun en büyük sebebi. Tişört Satarak Para Kazanma üzerinde yoğunlaşıp bu konuda marka olan birçok firma sayabiliriz. Bunların arasında ilk akla gelen ise Kaft.

Kaft gibi bir mantık ile ilerlemeniz halinde Tişört Satarak Para Kazanma imkanınız daha fazla olur. Satacağınız tişörlerin diğer tişörtlere oranla daha farklı olması gerekir. Burada da üç farklı değişken devreye girer; kalıp, kumaş ve tasarım. Yazının ilerleyen kısımlarında bunlara detaylıca değineceğiz. Bu alanda marka olmuş girişimlerden vereceğimiz örnekler ile beraber oldukça bilgilendirici bir rehber sizleri bekliyor.

Tişört Satarak Para Kazanma Yolları

Tişört Satarak Para Kazanma

Tişört satmak istiyorsanız bu konuda birden fazla yöntem bulunuyor. En fazla yönelinen yollar ise 4 adet. Bu yollar:

  • Tişört Yapıp Satmak
  • Tişört Basıp Satmak
  • Tişört Tasarlayıp Satmak
  • Tişört Alıp Satmak

Gelin detayları ile beraber bu yollara biraz daha yakından bakalım.

Tişört Yapıp Satmak

Tişört Satarak Para Kazanma

Tişört sektörün fabrika çıkışı ürünlerin yanı sıra el yapımı ürünler de bulunmakta. Bu ürünler arkasında bayağı bir uğraş gerektiriyor. Bir dikiş makinesi, kaliteli kumaş, iplik ve kaliteli işlemeler olmaz ise olmaz. Bunların hepsini yapsanız bile işinizin değerini istemeniz halinde çok fazla satışa ulaşamazsınız. Niş bir kategori olup kendine özel kitlesi olsa da satış potansiyelinin yüksek olduğunu söylemek güç. Satış adedi ve maliyeti göz önüne alındığında diğer seçenekler arasında en düşük geliri bu yoldan kazanırsınız.

Tişört Basıp Satmak

Günümüzde pazardaki tişört satıcılarının büyük çoğunluğu tişört basıp satmak üzerine çalışıyor. Eğer elinizin altında Tişört baskı makinesi var ise seçebileceğiniz en mantıklı seçim budur. Bu seçim ile beraber bulduğunuz tüm görsellerden bir malzeme çıkarabilirsiniz. Bir sonraki adımda bahsedeceğimiz Tişört tasarla yolunu bu yol ile birleştirebilirsiniz. Hatta tişört tasarımı yapan kişiler ile ortaklık kurarak hem kara ortak olur hem de yatırım yapmış olursunuz.

Bu yolun diğer yollara göre en büyük maliyeti kuşkusuz olarak Tişört baskı makinesiDiğer yollarda baskı makinesi olan bir yer ile anlaşarak satış bazlı bir maliyet çıkarabilecekken bu yolda ilk adımda iyi bir yatırım yapmalısınız. Tişört baskı makinesi fiyatları 2.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. Fiyat baremindeki ana değişkenler baskı büyüklüğü ve makine kalitesidir.

Tişört Tasarlayıp Satmak

Tişört Satarak Para Kazanma

Tişört tasarlayıp satmak en fazla yaratıcılık isteyen alanlardan biri. İşte tutunabilmeniz için gerçekten kendine özgü ve beğenilecek tasarımlardan yola çıkmalısınız. Bu tarz tasarımları doğru kumaşa aktarmanızın ardından kitlelere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu konudaki en ilham verici örnek kuşkusuz olarak KAFT markası. Tasarım tişört denildiğinde akla ilk gelen marka olmasının sebebi sunduğu benzersiz tasarımlar. Eğer Tişört tasarlayıp satmak istiyorsanız siz de tasarımlarınızda belli bir seviyenin üzerine çıkmalısınız. Eğer yaratacılığına güveniyor ve para kazanmak istiyorsan diğer yollara başvurmadan direk olarak Tişört tasarla.

Tişört Alıp Satmak

Günümüzde retro giyim ürünlerine olan ilgi herkesin malumu. 1980 ve 1990 yıllarında gördüğümüz bol giysiler bugün moda akımı haline geldi. Bu durum da yeni tasarımlar ile beraber eskiye dönüşü de sağladı. Vintage giyim veya retro giyim adı altında 80’li ve 90’lı yıllarda üretilmiş tişörtler hala satılabilmekte. Büyük çoğunluğu 2. el olan bu ürünleri satmak ise mümkün.

Tişört alıp satmak günümüzde oldukça iş yapacak bir fikir olsa da geleceği olup olmadığı soru işareti. Her sene değişen moda anlayışının kurbanı olması ise olası. Yine de dönem için Tişört alıp satmak oldukça kar getiren bir iş olabilir. Öyle ki normal tişört fiyatları 50 ile 100 TL arasında seyrederken Vintage bir tişört ise 200-500 TL bandında satılabilmekte. Bu tip tişörtlerin en önemli yönü ise Tişört erkek veya tişört kadın olarak sınıflandırılmaması. Moda sebebi ile tüm parçalara unisex etiketi ile bakılmakta.

 

Tişört Satarak Para Kazanma Tüyoları

Tişört Satarak Para Kazanma

Kaliteli bir tasarım, kaliteli bir baskı, kaliteli bir kumaş veya kaliteli bir tişört elinizde. Bunu nasıl pazarlayacaksınız? Satabileceğiniz platformlar neresi? Tişört satarak para kazanma için gereken sermaye ne? Bu bölümde alt başlıklar halinde bu konulara değineceğiz.

Nereden Tişört Satılır?

Tişört Satarak Para Kazanma

İlk olarak bu sorunun cevabı bakış açınıza göre değişir. Eğer lokal bir iş yapmak istiyorsanız en basit cevap şehrin işlek bölgelerinde dükkan açmak olacaktır. Fakat işi biraz daha geniş bir pencereden ele almak istiyorsanız adresiniz internet olacaktır.

İnternetten para kazanmak için yapabileceğiniz şeylerin başında ticaret geliyor ve tişör satarak para kazanma da bu kümeye dahil. İnternet üzerinde satış yapabileceğiniz birçok platform mevcut. Eğer kendi işinizi yapmak istiyorsanız sosyal medya platformlarında profil oluşturmalısınız. Tişör tasarımı, tişört baskısı üzerine kolayca müşteri bulabileceğiniz ilk platform Instagram’dır. Platform içersinde devasa bir giyim pazarı bulunuyor. Birçok butik, kozmetik ve hatta gıda firması bu platform üzerinden markalaştı. Siz de kendi çalıştığınız oranda büyümek, komisyondan kurtulmak istiyorsanız ilk olarak Instagram, sonrasında ise Facebook üzerinde ticari hesap açarak işe koyulabilirsiniz.

Eğer amacınız daha hızlı görünürlük yakalamak ve maddi konularda da yardım almak ise e-ticaret sitelerine bakmalısınız. Hepsiburada, trendyol, n11.com, Gittigidiyor gibi siteler üzerinden satıcı başvurusu yapabilirsiniz. Sitelerin her birinin kendine özel komisyon oranları bulunuyor. Site site tişört satmak üzerine bir komisyon bilgilendirmesi yapmak gerekir ise:

  • Hepsiburada komisyon oranı yüzde 17’dir.
  • Gittigidiyor komisyon oranı yüzde 17 ile yüzde 20 arasındadır.
  • Trendyol komisyon oranı yüzde 17 ile yüzde 20 arasındadır.
  • n11.com komisyon oranı yüzde 20.8’dir.

Tişört Satarak Para Kazanma için Ne Kadar Para Gerekir/ Ne Kadar Semaye Gerekir?

Öncelikle şunu belirtmek gerek ki maliyet tamamen sizin üretim hacminize kalmıştır. Burada parça başı size yansıyacak masraflardan bahsedebiliriz. İlk olarak şunu söylemek gerek Tişört satıp para kazanmak istiyorsanız baskısız, tişörtlere yatırım yapmalısınız. Girişte masrafı en az olan yöntem bu. Yeni bir atölye kurup tişört imal etme kısmını siz de yapabilirsiniz fakat masraflı olacağı için ilk aşamada kaliteli malzemelerden üretilmiş, toptan satılan baskısız tişörtleri almak daha mantıklı olacaktır.

Baskısız standart tişört  fiyatlar ise kumaş ve işçilik kalitesine bağlı olarak 15 TL ile 40 TL arasında değişmektedir. Alacağınız ürün adedi arttıkça parça başı maliyetiniz de düşecektir. Buna ek olarak baskı yapmak için gerekli olacak Tişört baskı makinesi de bir başka harcama kalemi. Yukarıda da değindiğimiz gibi  Tişört baskı makinesi fiyatları 2.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ