Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? (Aylık 10 Bin TL Kazanma)

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? (Aylık 10 Bin TL Kazanma)

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? (Aylık 10 Bin TL Kazanma) Son yılların yükselen sosyal mecrası olan Tiktok gençlerin ilgisini cezbetmekte. Tiktok, kendi fenomenleri için büyük bir gelir kaynağı da oluşturmaktadır. Tiktoktan nasıl para kazanılır? Sorusunun yanıtı genellikle reklamlar ve canlı yayınlardır.

Tiktok üzerinden ekonomik gelir elde etmek mümkün mü? Sorusunun yanıtı kesinlikle evettir. Ve bu soruya bağlı olan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en basiti, sıfırdan bir Tiktok hesabı açıp büyüttükten sonra hesabı satmaktır.

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? (Aylık 10 Bin TL Kazanma)

TikToktan Para Kazanma Yolları Neler?

Tiktok üzerinden kendinize yeni gelirler oluşturmak istiyorsanız, bu yazımız tam sizlere göre. Tiktoktan para kazanma yolları arasında sizlere en etkili birkaç yöntemi sunacağız.

Bu yöntemler arasında kendinize ek gelir sağlayabileceğiniz ufak paralardan, ailenize bile yetebilecek kadar çok para kazanmanız mümkün.

1)      Hesap Aç, Hesabı Büyüt, Hesabı Sat

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? Başlıktan da anlaşıldığı gibi yöntemimiz oldukça basit. Yöntemimizin anlaşılma açısından basit olması, uygulama açısından da basitliğini belirtmemektedir. Yani Tiktok’tan para kazanma amacınız varsa deneyebileceğiz bu yöntem oldukça zordur.

Bir hesaba binlerce, on binlerce takipçi çekmek sürekli aktiflik gerektirmektedir. Sürekli aktif olursanız, hesabınız günden güne büyüyecektir. En sonunda, takipçi sayısı belirlediğiniz rakama geldiği zaman, hesabı satarak para kazanabilirsiniz.

TikTok'tan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

2)      Tiktok’ta Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma

Tiktok mecrası üzerinden canlı yayın yapmanız da mümkün. Tiktok canlı yayınları yaparak para kazanma amacındaysanız, canlı yayınlarınızı eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmelisiniz.

Yayınlarınızı takip eden kitlenin sayısı arttıkça, sizlere yavaş yavaş bağış gelmeye başlayacaktır. Tiktok’ta canlı yayın yaparken sizlere bağış gelmesi emojiler ile gerçekleşir. Peki bu hediyeler nasıl sizlere ulaşır?

Tiktok kullanıcıları, Tiktok cüzdanlarına jeton yüklerler. Yükledikleri jetonları sonradan izledikleri canlı yayında, yayını yapan kişiye hediye olarak gönderebilirler. Tiktok canlı yayınlardan para kazanma amacındaysanız, izleyicilerinizden sizlere bağış göndermesini isteyebilirsiniz.

Hediyeler arasında yer alan ve en sık kullanılan araçlar;

 • TikTok Gül, bu gül 1 jeton karşılığında satın alınabiliyor. Gülün TikTok’tan alış fiyatı 0,96 kuruş, canlı yayın yapan kişi gülü TikTok’a geri satmak istediği zaman ise 40 kuruş kazanıyor.
 • Para Yağmuru 999 jeton ya da 95 TL karşılığında alınabilir. Para Yağmuru satış fiyatı ise 42 TL.
 • Yat alış fiyatları 7499 jeton veya 720 TL. Yatın satış fiyatı ise 330 TL.
 • Spor Araba, bu ürünün alış fiyatı 29.999 Jeton veya 2880 TL. Satış fiyatı ise 1152 TL’dir.

Yukarıda belirttiğimiz hediyeler, TikTok içerisinde yer alanların sadece bazıları. Daha pek çok hediye, uygulama içerisinde mevcut. Tiktok canlı yayında para kazanma amacı güden kişiler, bu hediye sistemi fiyatlarını öğrenerek gelir hesaplaması yapabilirler.

İnstagramda Reklam Alarak Para Kazanmak

3)      TikTok Influencer’ı Olmak

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? TikTok’ta influencer olarak da para kazanmanız mümkün. Tıpkı Instagram, Youtube gibi sosyal medyaların influencerları ne yapıyorlarsa TikTok influencerları da aynı işi yaparak para kazanmaktadırlar. Tiktoktan para kazanma yöntemleri arasında yer alan influencer olmak için sahip olmanız gerekenler;

 • Yüksek sayıda takipçi ve ilgi çekici özgün içeriklere sahip olmanız gerek.
 • Sizleri takip eden insanların üzerinde olumlu ve sempatik bir etkinizin de bulunması gerekiyor.
 • Reklam şirketleri ve firmalar ile güzel ikili ilişkiler kurmalısınız.

tiktok para kazanma

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Gereksinimleri karşılayabilen kişiler Tiktok influencerı olarak hayatlarını geçindirmekteler.

Sıfırdan fenomen olmak için ne yapmak gerek;

 • Sıfırdan fenomen olmak için öncellikle ilgi çekici içerikleri, güzel bir sunum ile TikTok kitlesine sunmalısınız.
 • İçerikleriniz özgün ve zekice olduğu zaman, insanların beğenisini kazanabilirsiniz.
 • Ürün tanıtımları yapma seviyesine gelene kadar, trend olmuş olaylara tepki verebilirsiniz.
 • Trend olan ana akım TikTok videoları tarzında da içerik üretebilirsiniz.

4)      TikTok’un Uzmanı Olduktan Sonra Danışmanlık Hizmetleri Verebilirsiniz

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? TikTok’ta uzmanlaşacak kadar mesai harcadıktan sonra, yeni kullanıcılar için danışmanlık hizmetleri verebilirsiniz. Vereceğiniz bu hizmetler sonrasında Tiktoktan para kazanma işinde oldukça büyük gelirler elde edebilirsiniz.

Bu yöntem için sizlere tavsiye ettiğimiz potansiyel müşteri grubu ise;

 • Büyük şirketlerin, markaların TikTok hesaplarına profesyonel destek verebilirsiniz.
 • Diğer sosyal medya araçlarında fenomen olup, Tiktok’a yeni geçmiş olan kişilere de danışmanlık verebilirsiniz.

Bu iki kategoriden iş almayı başardığınız sürece, oldukça iyi kazanan bir TikTok danışmanı olabilirsiniz. Para kazanma ve ek iş fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, web sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ