Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye’de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye’de Satış Ortaklığı Veren Siteler

İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri de Affiliate Marketing yani satış ortaklığı. İçeriğimizde satış ortaklığı siteleri hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Satış ortaklığı nedir nasıl yapılır, satış ortaklığı veren firmalar nelerdir, satış ortaklığı siteleri nelerdir gibi birçok sorunun cevabını içeriğimizde paylaştık.

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Satış ortaklığı yani affiliate marketing para kazanma için oldukça popülerdir. 2021 yılı göz önüne alındığında Satış Ortaklığı Siteleri sayısı oldukça artmıştır. Bunda Türkiye’de Satış Ortaklığı Veren Siteler ile beraber firmaların da katkısı fazladır. İnternet üzerinden alışverişin artması ve içerik üreticilerinin toplumda söz sahibi olması bu duruma sebep olmuştur.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

İlk olarak şunu belirtelim ki satış ortaklığı internetin hayatımıza katmış olduğu bir şey değil. Geçmiş yıllarda da buna benzer birçok model günlük hayatta denendi. Özellikle kadınlar özelinde bu ticaret modelini sıkça görmek mümkün. Kozmetik ve sağlık ürünü satan firmalar ürün satışlarından pay vermek sureti ile birçok insan ile satış ortaklığı modeli ile çalıştı. Tabi yıllar geçtikçe bu durum da internet üzerinde şekil değiştirdi.

İnternet ile beraber satış ortaklığı Türkiye dahil birçok ülkede kullanılan bir model haline geldi. Ünlü firmalar ve e-ticaret siteleri televizyon, marka ve fenomeler üzerinden ürünlerini bu yöntem ile tanıttılar. Ürünlerin satışlarından verilen paylar da birçok kişiye önemli miktarda gelir sağladı diyebiliriz. Fakat satış ortaklığını komisyon almayan satış  siteleri üzerinden satış yapmak ile bir tutmamalısınız. Bu modelde üretici veya sağlayıcı siz değilsiniz. Sadece pazarlama kısmında etkiniz bulunmakta.

Satış Ortaklığı Siteleri Güncel Liste

Bu liste içerisinde Türkiye’de satış ortaklığı veren siteler bulunmaktadır. Başlıkların altında detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.

Binance ile Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Kripto para ticaretinde en fazla kullanılan site Binance’dir. Site üzerinde milyonlarca kullanışı kripto alım/satım işlemi yapmaktadır. Bunu sağlayan ise Binance uygulaması ile sitesinin kolay kullanım arayüzüne sahip kullanıcı dostu olmasıdır. Binance üzerinden sadece Bitcoin değil birçok kripto paranın ticareti gerçekleşmektedir.

Binance ile satış ortaklığı konusu ise referans kodu üzerinden olmaktadır. Uygulama ya da sitede yapılan işlemlerden komisyon alınmaktadır. Sizin referans kodunuzu ile üye olan kişilerin yaptığı işlemlerden alınan komisyonun %20’si size verilir. Binance satış ortaklığı mantığı bunun üzerine kuruludur. Bu yöntem ile ayda 30.000 Dolar ve üzeri gelir elde eden birçok site ve kurum da bulunmaktadır. Bu yönü ile en iyi satış ortaklığı siteleri arasında yer alır.

Transferwise ile Satış Ortaklığı

Transferwise, dünya genelinde birçok ülkede kullanılabilen bir para transfer platformu. Platforma üye olmanızın ardından tarafınıza bir hesap açılır ve bu hesabın IBAN numarası ile yurt dışından para alabilir veya yurt dışına para gönderebilirsiniz. Tabi bunun için platform tarafına belli bir oranda komisyon da ödenir.

Transferwise ile satış ortaklığının komisyon ücretlerinden pay verme gibi bir amacı yok. Sistemdeki satış ortaklığı mantığı üye yapacağınız her 3 kişi için 50 Pound ödeme şeklinde gerçekleşir. Tabi üye yapmanızın ardından direkt olarak gelir elde edilmez. Üye olan kişilerin sisteme para yüklemesi gerekir. Türkiye’ye nasıl para gönderilir sorusuna gelişmiş altyapısı ile güçlü bir cevap olan Transferwise en iyi satış ortaklığı siteleri arasında da yer almakta.

Admitad ile Satış Ortaklığı

Admitad, 100’lerce firma ile anlaşması olan bir firma. Site üzerinden Aliexpress, Çiçeksepeti, patırtı ve Toyzshop gibi firmalar ile satış ortaklığı etkileşiminde bulunabilmek mümkün. İnsanların gelen görüşü site üzerinden para kazanmanın güç olduğu yönünde olsa da bu pek doğru değil. Diğer modellere göre daha farklı bir yapıya sahip olması sebebi ile dikkatli işbirlikleri yapmanız gerek.

Platform üzerinde size bir program seçme şansı tanınmakta. Burada akıllı seçim yaparsanız kolayca para kazanabilirsiniz. Örneğin oyuncak üzerine bir blog sahibi iseniz yapmanız gereken Aliexpress gibi riskli platformlar yerine direkt olarak ToyzShop ile etkileşimde olmak. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece para kazanabilirsiniz.

Son olarak Admitad platformunun Rus merkezli satış ortaklığı veren sitelerden olduğunu ekleyelim.

Turhost Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Ülkemizin en önemli servis sağlayıcısı firmalarından olan Turhost satış ortaklığı veren firmalar arasında yer almaktadır. Hosting üzerine ürün ve hizmet satan firma ile işbirliği yaparak satışlardan pay alabilirsiniz. Özellikle blog siteleri için “nasıl kurulur” başlıkları için önemli bir potansiyel diyebiliriz.

GoDaddy Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı veren bir diğer site de GoDaddy.com’dur. Dünyanın önde gelen hosting firması ile  affiliate marketing para kazanma mümkün. Sahip olduğunuz siteler üzerinden kolay şekilde yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için BURADAN ilgili siteye gidebilirsiniz.

Reklamaction Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Satış ortaklığı siteleri arasında Türkiye için en önde gelen platform Reklamaction’dır. Çok fazla kullanıcıya sahip olsa da yeni girecek bir kişi için fazla karmaşık bir arayüze sahip. En büyük avantajı ise ülkemizin önde gelen firmaları ile direkt işbirliği içerisinde olması. Mudo, Puma, Koton, Collins, PTT AVM yüzlerce firmadan sadece birkaçı. Platform ile satış ortaklığı yapma sürecei ise onay süreci gerektiriyor. Bir başvuru formundan sonra değerlendirilmeye alınıyorsunuz, sonuç olumlu ise programa dahil ediliyorsunuz.

 

Amazon Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Dünya genelinde en fazla hacme sahip satış ortaklığı hangisi dediğimizde hiç şüphesiz tek bir cevap karşımıza çıkar; Amazon. Firmanın en büyük alametifarikalarından biri satış ortaklığı. Özellikte Türkiye pazarına da girmesi ile beraber Türkiye’de Satış Ortaklığı Veren Siteler arasında da yerini aldı. Bu durum sektördeki diğer rakipleri korkutsa da şu an için birinci sırada olmadıklarını eklemek de lazım. Fakat Amazon satış ortaklığı ile kazanabileceğiniz para da birçok platform ve siteden daha fazla.

 

Hepsiburada Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Ülkemizin en fazla ziyaret alan e-ticaret sitesini bu listede geçirmesek olmazdı. Hepsiburada da satış ortaklığı veren siteler arasında hayli popüler fakat kötü bir şöhrete de sahip. Affiliate marketing para kazanma amacı ile yapılyor ise bunu sağlayan firmanın sağlam bir altyapısı olması beklenir. Pek çok kişi bu konuda platformu yeterli bulmuyor ve bu durumun ödemelerin normalden daha az ödenmesine sebep olduğunu söylüyor. Sitenin, açık şekilde bir başvuru arayüzü olmaması da temel sorunlardan biri.

Gittigidiyor Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

e-Bay temelli olan Gittigidiyor, satış ortaklığı konusunda en güvenilir olan sitelerden. Gittigidiyor satış ortaklığı ile beraber tıklama başına 15 kuruşa kadar ücret kazanabiliyorsunuz fakat yine Hepsiburada gibi net bir arayüze sahip değiller. Sitedeki yardım sekmesinden konu ile alakalı detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Udemy Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Udemy her ne kadar yabancı bir yatırım sanılsa da Türk bir yatırımdır. Bu sebeple Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler arasında yer alır. İnternetten eğitim modelinin öncülerinden olan site önemli bir satış ortaklığı ağına da sahip. Şunu öncelikle belirtmek lazım çok büyük gelirler beklemeyin. Udemy üzerindeki hizmetlerin geneli uygun fiyatlı olduğu ve direkt olarak site üzerinden müşteri bulduğu için tercih etmeye de bilirsiniz. Tabi eğer yabancı içerikler üzerine bir plan yapacaksanız durum değişebilir.

Booking Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Tatil, otel, rezervasyon kelimelerini aratmanız ile Booking sitesini karşınızda görmeniz bir olur. Google AdSense’de önemli bir reklam yoğunluğu olmasının yanı sıra satış ortaklığı ile de para kazanmayı vaat etmekte. Özellikle tatil, gezi ve rehber temalı bir blog sahibiyseniz Booking satış ortaklığı tam aradığınız şey olabilir. Onay alma süreci de pek uzun değil.

Wix Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Siteleri | Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren Siteler

Eğer website kurmak üzerine araştırma yaptıysanız Wix ile illaki karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinde bu alana dair çalışıp bu kadar yoğun reklam veren site sayısı oldukça nadir. Bir de sitenin sunduğu hizmet oldukça cazip. Kod ve tasarım bilgisi olmadan direkt web sitesi kurabileceğiniz pek platform yok, Wix ise bunu sağlıyor.

Wix Satış ortaklığı, satılan premium üyelikler üzerinden döner. Ülkemizde WordPress’e yönelik ilginin fazla olması sebebi ile potansiyelin çok fazla olduğunu söylemek yanlış olur. Fakat yükselişte olduğunu da eklemek lazım. Sunduğu modern arayüzler ve yeni araçlar ile beraber kimi zaman daha cazip hale gelebiliyor. Sitenin 14 gün deneme süresi ile Premium üyelik satışı bulunmakta. Satış ortaklığı ise iptal edilmeyen her bir üyelik karşılığı pay almanız üzerine. Fiyatları ve potansiyelinin ileride gelebileceği nokta itibari ile oldukça karlı bir anlaşma olabilir.

GCM Partner Satış Ortaklığı

Ülkemiz içerisinde satış ortaklığı üzerine fırsat sunun bir firma da GCM Partner. Siteye ilk girdiğiniz göreceğiniz her şey satış ortaklığı üzerinedir. Eğer siteniz para ve ekonomi üzerine ise GCM Partner aradığınız platform. GCM Partner Satış ortaklığı ise üye olan her üye başı pay şeklindedir. Demo üyelik başına 1 Dolar kazanırsınız. Eğer sitenizin hiti fazla ise önemli paralar kazanmanız mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ