Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Örgü Örerek Para Kazanmak

Örgü Örerek Para Kazanmak

Geçmişten bu yana örgü örmek, örülen kıyafetleri giymek kültürümüzün bir parçası olmuştur. Geçmişte de gelir kapısı olmasına rağmen bugün de Örgü Örerek Para Kazanmak mümkün. El işi ürünler kategorisinde değerlendirilen örgüler ile beraber niş bir kitleye hitap edersiniz. Gelir oranı oldukça yüksek olan bu iş sayesinde hobinizi yaparken para kazanabilirsiniz.

Pandemi sürecinde herkes evde yapacak bir şeyler aradı. Kimi insanlar evde bir şey yapmaktan ziyade para kazanmanın peşine düştü. Bu yöntemlerden biri de evde örgü örerek para kazanmak. Hobi olarak görünse de yakından baktığımızda oldukça ustalık gerektiren, yoğun mesaiye ihtiyaç duyan bir iş. Boş vakitlerde yapılabilen ve fena gelir getirmeyen bir yapısı da mevcut.

Örgü Örerek Para Kazanmak

Örgü Örerek Para Kazanmak

Günümüzde Örgü Örerek Para Kazanmak için yapmanız gereken ilk şey bebek kıyafeti örmek olmalıdır. Yetişkin ürünlerinden ziyade bebeklere yönelik tasarlanan ürünler daha fazla talep görür. Çevrenizde bir apartman kültürü var ise bu olayı muhakkak deneyimlemişsinizdir.

Örgü Örerek Para Kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden biri biraz daha genele hitap etmek. Yeteneklerinizi, satış beceriniz ve ürün seçiminiz ile birleştirerek iyi gelir elde edebilirsiniz.

Örgü Örerek Para Kazanmak Nasıl Yapılır?

Örgü Örerek Para Kazanmak

Son yıllarda insanların organik ve el yapımı ürünlere yönelmesi ile beraber örgü işi ürünler de daha fazla talep görmeye başladı. Örneğin fabrikada üretilen battaniyelerin kullanılması azalırken Örgü Örerek Para Kazanmak amacı ile yapılan örgü battaniye satışları artışa uğradı. İşin içerisinde yer alan kişilerin ürünlerini çeşitlendirmesi ile de sektör biraz daha genişledi.

Tabi şunu da es geçmemek lazım ki örgü ürünler sadece çocuk ve bebekler için değil aynı zamanda yetişkinler için de üretilebilmektedir. Atkı, bere, kazak, hırka gibi ürünlerin örgü şeklinde olanları da oldukça talep görüyor. Bunların yanı sıra bere, eldiven gibi kış ayların olmaz ise olmazı ürünler de mevcut.

Evde Örgü Örerek Para Kazanmak, evde ek iş yapmak isteyen birçok ev hanımı ve öğrenciye faydalı olabilir. Boş zamanlarda hobi ile ilgilenirken aynı zamanda bunu nakite çevirme imkanını sağlar. Psikolojik olarak rahatlarken para kazanmak mı? İşte bu örgü örmek..

 

Örgü Örerek Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Örgü Örerek Para Kazanmak

El işi ürünlerin satılması için ciddi bir çaba gerekir. Ciddi bir kar potansiyeli olan bu ürünler tanıtıma ihtiyaç duyar. Bunun için kullanabileceğiniz yegane araç ise sosyal medya. Günümüzde Örgü Örerek Para Kazanmak isteyen kişilerin ilk başvurduğu yöntem Facebook, Instagram ve Twitter üzerinde satış yapmak. Bu siteler üzerinden satış yaparak oldukça önemli gelirler elde etmek mümkün.

Örgü Örerek Para Kazanmak için Yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • İlk olarak ürünleri tanıtabileceğiniz bir pazar bulun. (Instagram Sayfası, Facebook Sayfası, Haftalık Pazarlar gibi gibi)
  • Ürünleri yaparken talep gören ürünlerin neler olduğunu iyi analiz edin.
  • Bulunduğunu bölgenin hava koşullarını göz önünde bulundurarak örgü yapın. (Sıcak bir ilde iseniz kışın dahi giymesi zor olacak ürünleri yapmak sizi zarara uğratır.)
  • Şehirdeki butikleri gezerek ürünlerinizi pazarlayın.

 

Evde Örgü Örerek Ne Satabilirim?

Örgü Örerek Para Kazanmak

Evet, şimdi gelelim hangi ürünlerin daha fazla talep gördüğüne. Hangi ürünleri satarak daha fazla para kazanabilirim sorusunun cevabını bu başlık altında vereceği. Sırası ile para kazandıran örgüler:

  • Atkı: Kışın vazgeçilmez giyim parçası kuşkusuz atkıdır. Özellikle karlı havalarda boynumuzu sıcak tutabilmek için kalın bir atkıya ihtiyaç duyarız. Sadece bu sebeple bile atkıyı en çok satan örgü ürünler arasına koyabiliriz. Atkı üzerine işlemeler yaparak daha cazip bir ürün haline de getirmek mümkün.
  • Bere: Yukarıda atkıdan bahsettik. Şimdi sıra onun en iyi ortağı berede. Bere kışın dondurucu soğuklarda kafamızın ve kulaklarımızın sıcak kalması için oldukça önemli. Fabrikasyon bereler naylon yapılı olduğu için iyi ısıtamamakta. Tam bu noktada ise örgü bereler devreye giriyor. Kış için sıcak tutan bir bere arayan kişiler direkt olarak örgü berelere sarılıyor. Sadece bu sebeple bile Örgü Örerek Para Kazanmaki konusunda berelere yönelmeniz gerekir.
  • Çorap: Çorap, yazın çok önemsenmese de kışın oldukça baş ağrıtan bir giyim ürünü. Piyasada sıcak tutan bir çorap bulmak oldukça güç. Bu yüzden örgü örerek yünden yapılmış çoraplar müthiş konforlu oluyor. Sıcak tutması, yumuşak olması ile insanların ilgisini çekiyor. Bu tip çorap örerek para kazanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ