Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Yöntemleri İnternet üzerinde pek çok metnin çeviri ihtiyacı bulunmaktadır. Bildiğiniz ekstra bir dil var ise online çeviri yaparak para kazanma işi tam sizlere göre. Çeviri yaparak gelir etme, ek olarak kendinize gelir elde edebileceğiniz, zaman ile asıl mesleğiniz haline getirebileceğiniz bir meslektir.

Yalnızca uzmanlaştığınız dil hakkında ki hakimiyetinizin iyi olması bile, sizlere ekstra kazanç sağlayacaktır. Online çeviri yaparak para kazanma için hangi siteleri kullanabileceğinizi sizlere söyleyeceğiz. Vereceğimiz siteler ve yöntemler aracılığı ile online olarak para kazanabileceksiniz.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma Siteleri 2021

İnternet üzerinden freelancerlık yaparak para kazanmak için uygulayabileceğiniz yöntemler arasında çeviri yapmak yer alır. Genellikle, dil bölümlerinden mezun olan veya hayatının bir kısmını dil öğrenimine adamış olan kişiler, bu mesleği icra etmektedirler.

Eğer, sizlerin de sahip olduğu yabancı dil bilgisi, çeviri yapmaya yetecek kadar iyiyse sizlerde bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanma

Online çeviri yaparak para kazanma için tercih edebileceğiniz siteler;

1)      Bionluk.com

Bionluk Türkiye’nin en büyük freelancer iş imkanı sunan siteleri arasında yer almaktadır. Bionluk.com üzerinden, freelancer hesabı oluşturduktan sonra, çeviri yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bionluk, çeviri yaparak oldukça rahat biçimde para kazanabileceğiniz platformların başında yer alır. Online çeviri yaparak para kazanma için Bionluk’ta yapmanız gerekenler;

  • Freelancer hesabı oluşturduktan sonra, kendinize özel olarak bir ilan hazırlamanız gerekiyor.
  • İlanınızın yer alacağı kategori “Yazı ve Çeviri” kategorisi altında ki, çeviri bölümünde olmalıdır.
  • İlanınızı profesyonel bir biçimde oluşturduktan ve ilanınız için dikkat çeken bir isim belirledikten sonra, size özel alıcı isteklerini görebilirsiniz.
  • Sizlere özel olan alıcı istekleri, mesleki kategorinizde, alıcıların talep ettiği işlerden oluşmaktadır.
  • Bu işlere teklif verdikten sonra, verdiğiniz teklif, diğer teklifler arasından alıcı tarafından seçilirse işe başlayabilirsiniz.

Bionluk.com ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer konu ise ilk başta üye olduktan sonra, 1000 adet Bicoin sahibi olduğunuzdur. Online çeviri yaparak para kazanma amacıyla oluşturmuş olduğunuz ilanınızı, 1000 Bicoin ile 2 kez, 24 saatliğine kategorinin en üstüne sabitleyebilirsiniz.  Sabitleme işlemi ilanınızın diğer ilanlardan önce görülmesine olanak sağlayacaktır.

Bicoinleriniz bittikten sonra, para ile bicoin satın alımı yapmanızın bir imkanı yok. Bicoin kazanmak için daha çok iş yapmalısınız. İşleriniz kaç TL’lik ise iş onayı müşteri tarafından geldiğinde, hediye olarak o kadar bicoin kazanabilirsiniz.

Online çeviri yaparak para kazanma için tercih edebileceğiniz siteler;

2)      R10.net

Türkiye’nin en çok ticaret ağına sahip platformu desek yeridir. Üye olması Bionluk.com’a nazaran oldukça zor olsa bile, üye olmayı başardıktan sonra, çeviri işlerinizi buradan da yapabilirsiniz. Online çeviri yaparak para kazanma için R10’a üye olmak istiyorsanız, ya bir web sitesi mailiniz ya da davetiye linkiniz olması gerekiyor.

Tanıdığınız R10 üyesi varsa onlardan davetiye linki isteyebilir ve normal mail hesabınız ile de kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

R10 üzerinden çeviri yaparak kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

3)      Wmaraci.com

Wm aracı üzerinden de çeviri yaparak para kazanmanız mümkün. Öncelikli olarak WM aracına üye olmanız gerekiyor. Online çeviri yaparak para kazanma için izlemeniz gereken bir sonraki adım, kendinizi tanıtan ve müşterilerin sizlerden iş almasını sağlayacak bir tanıtım yazısı oluşturmak.

Tanıtım yazınıza, dikkat çekici bir başlık seçtikten sonra, forumda yayımlayarak para kazanmaya başlamanız mümkün.

Forumlarda iş yaparken ticaret puanları veya profil bilinirliği oldukça önemlidir. Olumlu ticaret bildirimleri almaya, çevrenizi geliştirmeye ve işlerinizi daima kaliteli tutmaya çalışmalısınız.

Online çeviri yaparak para kazanma amacı güdüyorsanız, bu 3 site sizlerin talebini oldukça yüksek oranda karşılayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ