Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Mobil Uygulama Yaparak Nasıl Yüksek Gelirler Elde Edilir?

Mobil Uygulama Yaparak Nasıl Yüksek Gelirler Elde Edilir?

Mobil uygulama yaparak para kazanmak mümkündür. Mobil uygulama işleri telefon şirketleri tarafından yapılmadığı için oldukça karlı bir iş olarak herkesin tercih etmesini sağlıyor. 100 milyardan fazla mobil uygulama indiriliyor. (Play Store Ziyaret Edebilirsiniz.)

Ancak bu pazara girmek çok zor. Bu yüzden kim olduklarına veya ne istediklerine bakılmaksızın herkese hitap edecek harika bir uygulama oluşturmanız gerekiyor. İlk uygulamanız için en iyi fikirlerden biri bir oyun veya eğitici bir oyun yapmaktır. İlki, bir şeyi daha ayrıntılı öğreten bir uygulama yapmaktan çok daha kolay ve daha ucuz olurdu ve ikincisi, karmaşık bir uygulama üzerinde çalışmaktan çok daha eğlenceli olurdu. Her zaman fikirle başlayın. Bunu yapmanın en iyi yolu, tüm fikirlerinizin bir listesini yapmaktır, sonra en alakalı olanı seçebilirsiniz. En iyi senaryo, gerçekten sevdiğinize benzer bir uygulama yapmak ve Angry Birds veya Candy Crush Saga gibi sizin için çalışmasını sağlamak olacaktır.

mobil uygulama

Karmaşık bir uygulama için hazır değilseniz, basit bir sürüm yapın ve bundan sonra her şeyi iyileştirin, yeni özellikler ekleyin ve uygulamanın grafiklerini iyileştirin.

Mobil Uygulamadan Para Kazanma Yöntemleri

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefon kullanımının artması ile insanların yaşamlarını kolaylaştıracak program ve uygulama ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Mobil uygulama yapmak istiyorsanız eğer araştırmasını iyi yapmanız ve yapacağınız mobil uygulamayı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Mobil uygulama yaparak ciddi rakamlar kazanabileceğiniz gibi yine yapacağınız uygulamanın tutmama olasılığını düşünmeniz ve sabırlı olmanız gerekmektedir. Mobil uygulama yaparak nasıl para kazanılır sorusu çok merak edilmekte olup , bu konuda sizleri bilgilendireceğiz.

Mobil Uygulama Para Kazanma Yolları ;

  • Uygulama İçi Reklam Kazançlar
  • Uygulama İçi Satın Alma Kazançları
  • Sponsor Reklam Kazançları
  • Ürün Satışı
  • Uygulama Ücretli Satışı

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi , mobil uygulama yaparak bir çok kazanç elde edebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Sizlerde hemen bir mobil uygulama yaparak ya da eğitimini alarak kazanç elde etmeye başlayabilir. Bir diğer İnternetten Para Kazanma Yolları yazımızı inceleyebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Edilen Oyunlar

Birçok farklı oyun türü vardır ve her kategori, oyunculardan biraz farklı bir davranış gerektirir. Flappy Bird gibi çok fazla zaman baskısı olan basit bir oyun, kullanıcıların sürekli hareket halinde olmalarını ve oyundaki değişikliklere hızlı tepki vermelerini gerektirir, hata yapmamaları onlar için çok önemlidir. Candy Crush Saga gibi başka bir oyun türü, odaklanmanızı ve yaptığınız her hareket üzerinde düşünmenizi gerektiren bir bulmacadır.

Eğitici oyunlara gelince, çok dikkat gerektirirler ve genellikle küçük çocuklara veya okul çocuklarına yöneliktirler. En temel eğitim uygulaması türü, belirli bir şirket tarafından yapılan etkileşimli bir ansiklopedi olacaktır, ancak başka birçok seçenek de vardır: matematik oyunları, heceleme oyunları, çeşitli bilimler vb. Herkesin bildiği bir eğitim uygulaması örneği, Khan Academy’dir. . Evde matematik, fen ve tarih öğrenmenizi sağlar.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Kendi uygulamanızı başlatmanın iki farklı yolu vardır: tek bir uygulamayla veya bir portföyle. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır, ancak neye ihtiyacınız olduğuna, ne tür bir pazarın peşinden gitmek istediğinize ve bütçenizin ne olduğuna bağlı olarak projeniz için en iyisini seçmelisiniz. Fikriniz tek bir başvuru yapmak için çok karmaşıksa, bir portföy oluşturun.

Portföylerin tasarımı tek uygulamalara göre daha kolaydır: Kullanıcının ihtiyaç duyduğu şeyi bulmasını ve bunlara dayalı kararlar vermesini kolaylaştırmak için benzer özelliklere sahip bölümlere ayrılırlar. Portföylerdeki diğer yaygın bölümler oyunlar, eğitim uygulamaları vb. Olacaktır. Standart olmayan bir tasarım yapmak ve işlevselliğe daha fazla odaklanmak için, deneyimlerini geliştirmek isteyen oyuncular için mobil uygulama içi satın alımlar ekleyebilirsiniz.

mobil uygulama

Uygulamanızı oluşturmaya başlamadan önce, pazarı kontrol etmeniz ve fikrinizle alakalı en iyi uygulamaları not almanız ve nelerin iyi olduğunu öğrenmeniz önerilir. Belki de fikriniz başarılı olamayacak kadar uzak veya çok spesifik. İnsanlar sadece işe yarayan ama aynı zamanda iyi görünen bir şey istemezler. Uygulama oluşturma konusunda deneyiminiz yoksa belki başlangıçta basit bir şey yapmak sadece bu yeni ortama alışmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki projelerde size yardımcı olur. App Inventor gibi bir şirkete giderek uygulama yapma süreciyle ilgili yardım alabilirsiniz. App Inventor, size sıfırdan nasıl mobil uygulama yapacağınızı öğreten bir uygulama oluşturma kursudur. Ücretsiz sürümde bulunmayan araçlara erişmek istiyorsanız ücretsiz olarak başlamanız ve ardından ödeme yapmanız gerekir.

Gerçekten yapmak istediğiniz şeyin kendi uygulamanızı oluşturmak olduğuna karar verdiyseniz, hemen geliştirmeye başlamanız en iyisidir. Ne tür bir dil seçtiğiniz çok önemli değil, Java’ya (Java tabanlı Android programlama dili) benzer bir şey olduğu sürece, tablet uygulamalarının yanı sıra çevrimiçi programlama hizmetleri sunan birçok şirket var. Bu işe girmek istiyorsanız, başlamak için mükemmel bir yer olacaktır.

mobil uygulama

Ancak, bir programcı olarak kariyer yapmak istiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede gelişmeye başlamanız en iyisidir. Gerçek şu ki bu, uygulama geliştirmeyi öğrenmenin en kolay yolu değil. Çevrimiçi olarak birçok yerde kurs bulabilirsiniz, ancak bu adamlara karşı dikkatli olun. İnternette tüm programlar eşit olarak oluşturulmaz ve bazıları yanlış bilgi bile verebilir. Ama gerçek şu ki, en azından size bu mesleğin nasıl olduğu ve gerçekten sevip sevmediğiniz konusunda biraz fikir verecektir. Hoşunuza gitmiyorsa bunun için çok fazla zaman harcamayın çünkü daha farkına varmadan, orada daha da iyi olan başka bir meslek olacak.

Kendinizi Bu Sektörde Geliştirin!

Nasıl mobil geliştirici olunacağını öğrenmek istiyorsanız, çaba göstermekten daha iyi bir şey yoktur. Birçok web sitesi bu gibi işler için kaynak sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken her birini gözden geçirmek ve bölgenizde sizin için neyin uygun olduğunu görmek. Fırsat ararken de kendinizi sınırlamamak en iyisidir. İster programlama ister gelecekte ne istediğinizle ilgili diğer tür işler olsun, farklı şeyler deneyin. İşletmeler için mobil uygulama yapmak dışında başka alanlarda da birçok iş olduğunu unutmamalısınız. Uygulama geliştirme, web sitesi geliştirme ve hatta BT desteği ve daha pek çok şeyle ilgili işler var. Başarılı olmak için hazırlıklı olmalısınız. Bir iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız, her alan hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeniz gerekir.

mobil uygulama

Mobil Uygulama İle İlgili İş Bulma Yöntemleri

İş bulmanın başka yolları da var. Bir başvuru toplayıp gönderebilirsiniz, ancak bu çok kötü bir fikir çünkü başvurunuzu ne tür şirketlerin görmek isteyeceğini bilmiyorsunuz. İyi bir mobil geliştiriciye ihtiyaç duyan kişilere projelerinde yardımcı olarak biraz tecrübe edinirseniz çok daha iyi olur. Ayrıca sektörde kendinize bir isim yapabileceksiniz.

Ayrıca, nasıl mobil uygulama geliştirileceğini bilen bazı kişilerle bağlantılarınız varsa kendi şirketinizi kurabilir ve bunlar üzerinde birlikte çalışabilirsiniz. Birlikte çalışabileceğiniz doğru insanları bulmanız ve hatta kendi web sitenizi oluşturmanız gerekir. Bu, adınızı dünyaya duyurmanın ve ciddi olduğunuzu göstermenin en kolay yolu. Kolay değil, ama gerçekten istiyorsan kesinlikle mümkün. İş bulmanın en iyi yolu, her ikisi de birçok alanda iş bulabileceğiniz devasa şirketler olan Upwork veya Freelancer gibi web sitelerine bakmaktır.

Bakmaya değer başka bir site de Behance. Bu sitede birçok farklı proje türü ve işiniz için ödeme yapan işverenler var. Ekstra paraya ihtiyacınız varsa, mobil uygulama için bir web sitesi oluşturmak üzere bir web sitesi geliştiricisi de tutabilirsiniz, ancak orada da biraz pazarlama yapmayı unutmayın! Bu işte başarılı olmak için çok adanmış olmalı ve sonuna kadar ona bağlı kalmalısınız. Hatalarınızdan ders almaya ve esnek olmaya istekli olmalısınız. Her şeyi başarmanın tek yolu bu. Fikrinizin buna değer olduğundan emin olun çünkü bu, çok sayıda rekabetin olduğu zorlu bir sektör.

mobil uygulama

Peki, Bu Serüvende Neler Yapman Lazım?

Mobil geliştirici olarak çalışarak para kazanmak istiyorsanız, harekete geçme zamanı! Uygulamalarında yaptıkları hataları tekrarlamamak için başkalarının sizden önce yaptıklarını öğrenmeye ve incelemeye başlayın. Mobil Uygulama mağazaları hakkında bilgi edinin, ancak hepsinin dünyanın her yerinde kabul edilmediğini unutmayın.

 

Daha fazla para kazanma ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ