Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Kazanılır?

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Kazanılır?

İşkurdan müjde; İşkurdan günlük 100 TL kazanmak mümkün. Son yapılan açıklamalarda şartlara uyum sağlayan kişilere özel olarak tamı tamına işkurdan günlük 100 TL verilmekte. Peki işkurdan günlük 100 TL nasıl alınır, şartları nelerdir, kimler işkurdan günlük 100 lira alabilir, bu sorularının ve daha fazlasının yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

İşkur tarafından sağlanan yardım ve hizmetler tüm hızı ile devam ediyor. İşkur yardım hizmetleri ile beraber birçok gruptan vatandaşa özel meblağlar ödenmekte. Bu yazımızda da bu meblağlar arasında yer alan  İşkur Günlük 100 TL desteği nedir, ne değildir değineceğiz. Hangi grubun bundan faydalanacağı, neler yapması gerektiği gibi detaylar yazımızın ilerleyen kısımlarında detaylıca açıklanacaktır.

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Alınır?

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Kazanılır?

İşkur tarafından verilecek olan 100 TL’lik destek işbaşı eğitim programına katılacak kişilere özeldir. Tabi bu durum da bunun ile sınırlı değil. Günlük 100 TL destek almak için bazı şartlara uyum sağlamalısınız. Her gruba farklı destek miktarları ödendiğinden 100 TL İşkur desteği de sadece bir gruba özeldir. Şartı sağlayıp o grupta bulunacak her iş başı eğitim programı üyesi yardımdan faydalanabilir.

İşbaşı Eğitim Programları Nelerdir?

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Kazanılır?

İşkur’un ana amacı vatandaşlara iş olanağı sağlamak ile beraber çalışma hayatına adapte etmektir. Bunun ışığında geliştirilen programlardan biri de İşkur İşbaşı Eğitimi Programları’dır.

İşkur İşbaşı Eğitim Programları, kuruma başvuran kişilere özel olarak hazırlanmış, mesleki deneyim elde etmek amacı ile çeşitli meslek uygulamaları üzerinden eğitime tabi tutulmaları sürecidir. Süreç esnasında çalışma ortamı havası yaratılarak katılımcılara koordineli çalışmalar hakkında bilinç kazandırmak amaçlanır.

İşbaşı eğitimi katılımcı tarafından da İşkur tarafından da bulunabilmektedir. Buna ek olarak işverenler de kendilerine uygun vasıftaki katılımcı amaçlarını seçerek eğitime çağırabilir. İşkur tarafından bu özgürlük tüm işverenlere tanınmış olmak ile beraber işverenlerin istemesi durumunda katılımcı adayların yönlendirilmesi de yine İşkur tarafından yapılabilmektedir.

İşbaşı eğitim programları günde 5 ile 8 saat arasında verilmektedir. Haftanın altı günü boyunca yapılabilir bu programlarda üst limit 45 saattir. Hiç bir katılımcı 45 saatin üzerinde program dahilinde bir etkinliği yapamaz.

İşbaşı eğitim programları süresi sektör sektör değişmektedir. İşte süreler:

 • Bilişim ve imalat sektörlerinde iş başı eğitimi en fazla 6 ay,
 • Muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay,
 • Tehlikeli ve Çok tehlikeli sınıflarında yer alan mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modülleri için belirtilen en az sürenin üzerinde olacaktır.
 • Diğer sektörlerin tümünde en fazla 3 ay uygulanabilir.
 • Eğer yaşınız 18 ile 29 arası ve işbaşı eğitim aldığınız sektörler; siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme ve kodlama sektörlerinden biri ise en fazla 9 ay işbaşı eğitim verilebilir.

İşkurdan Günlük 100 TL Şartları

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Kazanılır?

İşkur günlük 100 TL kazanmak için uymanız gereken bazı şartlar vardır. Şartlar şunlardır:

 • Kuruma kayıtlı ve işsiz statüsünde olmak,
 • 15 yaşında büyük olmak,
 • İşveren kişi ile 1. veya 2. dereceden akraba olmamak,
 • Emekli statüsünde bulunmamak,
 • Son 3 ayda program için başvurulan işyerinden çalışmamış olmak,
 • Programdan önceki 1 ay içerisinde sigorta primi yatırılmamış durumda olmak,
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanmış olmaktır.

İşkurdan Günlük 100 TL Başvurusu

Gelelim şimdi İşkur günlük 100 TL başvurusu yapmaya. Başvuru yapmak için özel bir kuruma veya işverene direkt olarak gitmenize gerek yok. Ülkemizdeki her bir ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezleri ile beraber İşkur 100 TL yardım başvurusu ve işbaşı eğitim başvurusu yapabilirsiniz. Program boyunca edineceğiniz haklar ile beraber vaat edilen tüm ücretler de tarafınıza ulaşacaktır. Başvuruları yapmanızın ardından sizin ile ilgilenen işverenler program dahilinde sizleri şirketlerindeki işleyişe dahil edebiliecektir.

Ayrıca buraya tıklayarak online başvuru yapabilirsiniz!

İşkurdan Günlük 100 TL Kimler Yararlanabilir

İşkurdan Günlük 100 TL Nasıl Kazanılır?

Son olarak İşkur günlük 100 TL yardımdan kimler yararlanabilir sorusunu yanıtlayalım.

Yazımızda bahsettiğimiz gibi işbaşı eğitim programlarına katılanlara özel olarak İşkur yardımı yapılmaktadır. Yardımlar sabit olmayıp başvuranın durumuna göre değişiklik gösterir. İşkur günlük 100 TL yardımdan iş arayan statüsünde bulunan vatandaşlara yararlanabilir. 

İşkurdan günlük 100 TL yardım ücreti olarak ansak da İşkur 2021 güncel yardım ücretleri olarak net sayı 108,68 TL’dir. Bu ücretten yararlanabilir olan iş arayan konumundaki tüm vatandaşlar ek olarak mesleki tecrübe de edinebilirler.

İşkurdan günlük 100 TL yardımı tek başına değildir. Bunun yanı sıra birçok yardım da bulunmaktadır. İşkur işbaşı eğitim programı yardımları kapsamında verilen diğer yardımlar şu şekildedir:

 • İş arayan statüsündeki öğrenciler günlük 81,51 TL yardım alırlar,
 • İş arayan statüsündeki işsizlik ödeneği alanlar günlük 54,34 TL yardım alırlar,
 • İşte Anne Projesi içerisindeki kurallara göre 0-15 yaş arası çocuk sahibi olup İş Kulübü ve işbaşı eğitiminden yararlanan anneler 110 TL yardım alırlar,
 • Programın verildiği yer siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme ve kodlama sektörlerinden biri ise  günlük 115 TL yardım alınır,
 • 2-5 yaş arası çocuğu olup bakmakla yükümlü olan ve eğitime katılan kadınlar alık 400 TL yardım alırlar.

 

İşkurdan sağlanan iş fırsatları ve evde çalışma imkanı ile ilgili daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız İŞKUR Evden İş Fırsatı! İşkur Paketleme İşi Başvurusu yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ