Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

İşkur Günlük Ücret Olarak 80 TL Kazanma Müjdesi

İşkur Günlük Ücret Olarak 80 TL Kazanma Müjdesi
İşkurdan birçok kişiyi ilgilendiren haber. İşkur Günlük ücret olarak 80 TL kazanabilirsiniz. Resmi gazetede yayınlanan şartlara uygun kişiler günlük olarak 80 TL kazanabilirsiniz. İşkur günlük ücret olarak 80 TL nasıl kazanılır, İşkur günlük ücret şartları nelerdir, kimler bu ücretten faydalanabilir? Bu yazıda tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bu konuya İşkur öğrenci yardımı da diyebiliriz. Detaylarını ilerideki başlıklarda vereceğiz.
İşkur günlük yaptığı yardımlara devam ettirmekte. Sosyal yardım amacı ile yaptığı ödemeler sayesinde birçok kişi ve aile gelir elde ediyor. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi şartlara uyum sağlayan kişiler tek seferlik ya da devamlı yardımlar alabilmekte. İşkur desteği almak için yapmanız gerekenleri, uymanız gereken şartlar bu yazımızda sizler için derledik.

İşkur Günlük Ücret Nasıl Alınır?

İşkur Günlük Ücret Olarak 80 TL Kazanma Müjdesi

İşkurdan verilecek olan 80 TL desteği, sadece işbaşı eğitim programlarında yer alan kişilere özeldir. İşkur günlük ücret almak için yapmanız gereken bu programlar dahilinde bir firmada eğitim almaktır. Program süresince tarafınıza, şartlarınız ve durumunuza bakılarak günlük ödeme yapılacaktır. İşkur günlük ücret olarak 80 TL almak için yapmanız gerekenleri sonraki başlıklarda detaylıca görebilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programları Nedir?

İşkur Günlük Ücret Olarak 80 TL Kazanma Müjdesi

Bildiğiniz gibi İşkur’un varlık sebebi işçi ve işverenlere hizmet etmektir. Sosyal kurumlar arasında yer alan işkur, verdiği destekler ile hem iş arayanlara hem de iş verenlere faydalı olma amacı taşır. Bu doğrultuda ise iş arayan kişilerin iş hayatına uyum sağlaması için işbaşı eğitim programını ortaya çıkartmıştır.

İşbaşı Eğitim programlarından sadece ve sadece İşkur’a başvuran kişiler yararlanabilir. Bu eğitim programlarına İşkur ile bağlantı kurmadan katılmak mümkün değildir. Program süresince ana amaç, iş arayan kişilere mesleki eğitim vermek sureti ile onlara iş deneyimi yaşatmaktır. Eğitim süresince katılımcılar çalışmak ortamını, koordineyi, deneyimi tanımış olur.

İşbaşı eğitimi konusunda İşkur size yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra kendi bulduğunuz, eğitim verecek iş yerlerini de İşkur’a bildirerek süreci başlatabilirsiniz. Bunlara ek olarak işbaşı eğitim vermek ve programa katılmak isteyen işverenler, İşkur’a başvurabilirler. İşkur tarafına başvuruda bulunan kişiler arasından kendilerine öğrenci de seçme özgürlükleri vardır.

Program süresince haftada maksimum 45 saat eğitim verilebilir. Bunun ile beraber gün sayısı en fazla 6, günlük saat sayısı ise 8’dir. Günde 5 saatin altında eğitim de verilemez.

İşbaşı Eğitim Programı süreci her sektör özelinde değişmektedir. Kurum tarafından belirlenen süreler şu şekildedir:

 • Bilişim ve imalat üzerine çalışma yürüten yerlerde en fazla 6 ay,
 • Muhabirlik ile ilgili mesleklere yönelik çalışma yürüten 9 ay,
 • Tehlikeli ve Çok tehlikeli klasmanından bulunan sektörlerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modülleri çerçevesinde belirtilen en az sürenin üzerinde,
 • 18-29 arası katılımcılara özel, bulut bilişim, siber güvenlik, oyun geliştirme ve kodlama sektörlerinde en fazla 9 ay,
 • Kalan tüm sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanabilir.

İşkur Günlük Ücret Olarak 100 TL Alma Şartları

İşkur Günlük Ücret Olarak 80 TL Kazanma Müjdesi

İşkurdan günlük 80 TL kazanmak için direkt olarak İşbaşı eğitim programları şartları konusunda sorun olmaması gerekir. Bu sebeple uymanız gereken şartlar:

 • İşkur’da kaydı bulunan ve işsiz durumunda olmak,
 • 15 yaş ve üzeri olmak,
 • Eğitim alınacak kurumun sahibi ile 1. ve 2. dereceden akraba durumu olmaması,
 • Emekli olmamak,
 • Program için gidilecek kurumda son 3 ay içinde çalışmamış olmak,
 • Son 1 ay içerisinde sigorta primi yatırılmamış olmak,
 • İşkur tarafından verilen danışmanlık hizmetlerinden yararlanmış olmaktır.

İşkur Günlük Ücret 80 TL Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşkur Günlük Ücret Olarak 80 TL Kazanma Müjdesi

Konu hakkındaki detayların nerede ise hepsine değindik. Gelelim başvuru yapma kısmına. İşkur günlük ücret başvurusu yapmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. İlk olarak ülkemizin herhangi bir yerindeki İşkur Merkezine giderek İşkur günlük yardım başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında size verilen formu doldurmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak BURAYA tıklayarak online başvuru yapabilirsiniz!

İşkur Günlük Ücret 80 TL Kimler Yararlanabilir

İşkur Eğitim programları hakkında bilgileri aldınız. Peki günlük ücret kazanmak için hangi durumda olmanız gerekir. Bu kısımda bu konuya değineceğiz.

Hatırlarsanız yazımızı giriş kısmında konu hakkında İşkur öğrenci yardımı gibi bir ibarede bulunmuştuk. Bunun sebebi İşbaşı eğitim programına dahil olmanız değil. İşkur günlük ücret olarak 80 TL, öğrenci durumundaki katılımcılara verilmektedir. Lise veya üniversite öğrencileri program süresince günlük olarak 81,51 TL yardım alabilirler.

İşkur İşbaşı Eğitim programı dahilinde verilen diğer işkur destek ödemeleri şu şekildedir:
 • İşsizlik maaşı alan programa dahil olanlara günlük olarak 54,34 TL,
 • İşte Anne Projesi kapsamına giren, 0-15 yaş arası evlat sahibi olan, İş Kulübü ve İşbaşı eğitime gelen kadınlara günlük olarak 110 TL,
 • 18-29 yaş arasında olup yukarıda da değindiğimiz 9 aylık eğitim sınırı olan bulut bilişim, siber güvenlik, oyun geliştirme ve kodlama alanlarında olanlara 115 TL,
 • 2-5 yaş arası evlada sahip ve çocuklara başka bakacak kimse olmayan annelere günlük 400 TL,
 • Kalan tüm vatandaşlara ise İşkur günlük ücret olarak 100 TL vermektedir.

Bu program dahilinde verilen ücretleri işkur öğrenci maaşı şeklinde de değerlendirebilirsiniz. Bulut bilişim, siber güvenlik, oyun geliştirme ve kodlama alanlarında eğitim alacak öğrenci konumunda olursanız günlük olarak 115 TL işkur öğrenci maaşı da alabilirsiniz. Bu sayede iyi bir alanda eğitim alırken iyi de ücretler kazanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ