Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşı çalışmaları yürütülen merkezleri ziyaretinde, hocaların bayram gününde de laboratuvarlarında ve üretim tesislerinde olduğunu belirterek, “Yeter ki Türkiye kendi aşısını üretebilsin, hem Türkiye’ye hem de insanlığa şifa olabilecek başarıyı yakalasın diye büyük gayret gösteriyorlar.” dedi.

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri; İnternet geçmişten bu yana gelişerek bizlere para kazanma imkanı sağlamıştır. Bu para kazanma imkanını sağlarken bir yandan dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Tarayıcıya bir araştırma sitesine para kazanma yolları yazdığınızda milyonlarca çeşit bilgi yollar çıkacaktır. Bu yolların fazla olması onlara hemen atlamamız gerektiğinin göstergesidir aslında. Çoğu yanlış bilgidir , sonuna kadar araştırılıp o sekilde işleve geçirilmesi gerekmektedir.

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

İnternet üzerinden para kazanmanın iki önemli noktası vardır birincisi kendini düşünmemektir. Kendin için bişeyler yaparsan belirli bir yere kadar ilerlenebilir ama insanlık için bişeyler yaparsan yaratıcılığınla beraber bu işten daha çok verim alabilirsin, yani örnek olarak  bi yazılım , bir program tasarlarsan bu programı kullananlar üstünden de para kazanabilirsin. Önemli olan bilgilerini çoğunluğa aktarabilmektir. İkinci önemli noktamız ise aslında yukarda da bahsettiğimiz gibi yaratıcılıktır. Bir işi sevebilir o işe ilgi duyabilirsiniz ama  bu işten para kazanabileceğiniz anlamına gelmez. Yapmanız gereken bu işte reklam, site vs napmanız gerektiğini belirlemek ve bu yolda yaratıcılığınızı konuşturmaktır.

İnternet üstünden para kazanabileceğiniz yöntemlerden bazılar;

Sosyal bir platform tasarlaya bilirsiniz. Sosyal platformdan kastım çoğunluk olarak gençlere hitap eden instegram vb. uygulamalar olarak düşünebilirsiniz çünkü gençler daha fazla kullanmaktadır ve aslında bu programlar kişiler için vazgeçilmez hale gelmektedir. Sosyal platformlar vazgeçilmez hale geldiği için internetten para kazanmanın bir yolunu daha size burdan vermek istiyorum; youtube kanalı açabilir kendi yaratılığınızla videolar çekip belirli beğeniye yoruma geldiğinizde bu iş üstünden para kazanmaya başlaya bilirsiniz. İnternet üstünden online olarak derseler verebilirsiniz.

Hangi konuda uzmansanız bu dersler olabilir, dil olabilir , yatırım hakkında danışmanlık olabilir kendi ücretinizi kendiniz belirleyerek sadece öğrencilere değil her yaştan insana bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Eğer siz site kurmak , sayfa açmak veya bir yetenek üstünden gitmek istemeyip para kazanmak isterseniz de internnete bu yollara başvura bilirsiniz. Bu yollardan biri de anket uygulamaları dır uygulamaya üye olarak kriterlere uyduğunuz takdirde size anket gelir ve o anketleri doldurarak sizde kazanmaya başlayabilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

Evde oturduğunuz yerden çalışmak istiyorsanız ve kelimeler aranız iyiyse. Aynı zamanda yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız evde yazı yazarak para kazanma işi tam size göre.

Evde yazı yazarak nasıl para kazanılır?

Evde makale yazarak ve yazdığınız bu makaleleri sitelere göndererek para kazanabilirsiniz. Makale siteleri size bu makaleler karşılığında para ödemesi yapar. Para kazanmak için yavaş bir süreçtir ancak sabırlı olursanız zamanla kazanacağınız para miktarı artmaktadır.

Genel makale içerikleri yazabilirsiniz. Freelance makale çalışmaları için para ödeyecek bir sürü site vardır. Bu internet siteleri konuları belirleyebilir ya da tamamen size bırakabilir. Siz de bu konular üzerine istenilen şekilde makale yazabilirsiniz. Her sitenin kendine özgü kuralları vardır. Hangisi ile çalışıyorsanız bu kurallara uymak zorundasınız. Genel olarak 100 kelime için 1 TL ödemesi vardır.

Forumlara yazı gönderebilirsiniz. Bu forumlardan çok fazla para kazanmayabilirsiniz. Sizin yazdığınız yazının sayısına göre günlük 20 TL’ye kadar kazanabilirsiniz.

Twitter’da olmak isteyen, sürekli görünmek isteyen ancak bunun için vakti olmayan insanlar vardır. Bu kişiler başka insanlara Twitter’da işlerle ilgilenmeleri için belli bir miktar para öderler. İngiliz çekiyorsa bu işe yönelebilirsiniz.

Blog yazarak da para kazanabilirsiniz. İnternetim düzenli olarak kullanan 10 kişiden 8’i blog yazmaya başlamıştır. Bu iş internetten para kazanmak isteyenler için en popüler işlerden birisi haline gelmiştir.

Evde Yapılacak ve Ek Gelir Kazandıracak 6 Ek İş

Evde yazı yazarak kaç para kazanılır?

Online yazılar için ilk başladığınız zaman da çok düşük para kazanacaksınız. Özellikle yazılarınız çok talep görmüyorsa kazancınız 500 TL’yi geçmeyecektir. ancak yazı yazarak zaman içinde profesyonel oldukça daha yüksek paralar kazanmaya başlayacaksınız. Makale yazı yazmayı düşünüyor iseniz 100 kelime için 1 TL ödeme yapılmaktadır. Kazancınız tamamen sizin ne kadar makale yazdığınıza bağlıdır. İlk başladığınız zamanlarda çok yavaş yazarak az para kazanacaksınız. Ancak yazı yazarak zaman içerisinde profesyonel bir hal aldıkça yazacağınız makale sayısı arttığı için kazanacağınız para da otomatik olarak artmaktadır.

Eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız gerekli siteler ile iletişime geçip detaylı bir bilgi almalısınız.

MAİL OKUYARAK PARA KAZANMAK

MAİL OKUYARAK PARA KAZANMAK

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

Mail, internet camiasında en çok ve en aktif kullandığımız bir iletişim çeşididir. İnternet aracılığıyla gönderilmiş dijital bir mektup da diyemez miyiz mail için? Elbette ki deriz. Peki bunca yaygın olarak kullanılan bu iletişim aracından nasıl para kazanıldığını biliyor muyuz? Hep birlikte inceleyelim ve bu konu hakkında biraz fikir sahibi olalım dilerseniz.

Mail Okumanın Ne Kadar Para Kazanırım?

Aslına bakarsanız birçok firma maillerinin okunması için bu sistemi uyguluyor. Yani firmalar birbirlerine mail okumaları karşılığında para ödüyorlar. Bu firmaların kendilerine ait web siteleri bulunmaktadır. Ve bu web siteleriyle birlikte hali hazırda bekleyen binlerce web site üyesi .İşte bunlar mailler girildiği okumaya başlıyorlar. Buradan firmalarla birlikte mevcut üye sayısı da para kazanmaya çalışmaktadır. En sonunda kazanılan para hem firma sahipleri hem de site üyeleri tarafından bölünür ve adil olduğu söylendiği üzere paylaşılır. Her ne kadar adil olduğu söylense de paranın yarısından çoğu aslında firmaya kalır.

Mail okuyarak para kazanmak öyle kolay ki. Fakat her firma ve şirketle çalışmamalısınız. Çoğu firma güvenilir değil. İyice araştırmalı ve bu işe dilerseniz araştırmalarınızdan sonra başlamalısınız. Mağdur olan birçok insan var çünkü. Bu insanlar ve firma üyeleri başta her ne kadar hevesli olsalar da zamanla mail okumaktan sıkılıp kendilerine alternatif iş aramaktadırlar. Bir de mail okuyarak para kazanmak isterseniz bazı siteleri iyice bilmeniz gerekmektedir.

Bu durum hem sitede rahatlıkla dolaşabilmenizi sağladığı gibi kesin olarak güven sağlayabilmektedir. İşte size örnek olarak bir mail okuyarak para kazanma sitesi. Buranın adı Paisalive’dir. Paisalive’deki mailleri okumaya başladığınız gibi parayı fazlasıyla kazanmaya da başlayabilirsiniz.99 Rs hesaba üye olduğunuz andan itibaren aktif edilir. Buradaki 90 Rs dediğimiz şey asıl site içerisinde uygulanan para birimini tanımlayabilmektedir. Ve bazı promosyonlarda fiyat değişim gösterebilmektedir.

WEB SİTESİ AÇARAK PARA KAZANMAK

WEB SİTESİ AÇARAK PARA KAZANMAK

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

İnternetten para kazanmanın yollarından birisi site açmaktır. Site açmak kolaydır ama işlemesinin nasıl olacağı, ne olarak ne üstüne açılacağı ve ilerlemesi insanın hevesini kacıran türde icine dert olur. Çünkü site açarak para kazanmak sadece sabır ve istek işidir. Bu işten milyarlar milyonlar bile kazanan insanlar var sizde başarabilirsiniz.

Hangi Sektörden Site Açmalıyım?

Bu tamamen size bağlıdır aslın da keninizi bilmelisiniz. Öncelikli olarak sitelerde para kazanmak isteyenlerin bir kısmı başarılı olabilmişlerdir o kısım da örnek vericek olursak 10 kişiden biri başarabilmiştir. Çünkü çoğu boş siteler açıp sabırsızlık yapmıştır. Ne sitesi acıcam ben konusuna gelicek olursak eğer bunun icin bilginiz olan ve sevdiğiniz bişey secmelisiniz çünkü zaten sevmediği işi yapan kimse başarılı olamaz. Belirleyeceğiniz iş insanlara yararlı olmalı insanlar ben bunu napıcam dememeli bu benim çok işime yarar çok güzel demeli . Bu açtığınız karar verdiğiniz siteleri satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Sitesi Nasıl Açılır ve Nasıl Satılır?

İlk önce yapmanız gereken şey sabırlı olmaktır. Hemen her şey olmuyor bildiğiniz gibi. Seçtiğiniz yapacağınız site iş biraz da yarıslardan uzak olmalı yarış olarak kastettiğimiz şey rakiptir arkadaşlar. Ve istikrarlı olun açın ve satın ilerletip Özenti kesinlikle olmayın eğer büyümek ve bu işten para kazanmak istiyorsanız bütün fikirleriniz ve yaptığınız işleriniz tamamen doğal ve kendinize özgün olmalıdır . İşinizi internette yeni gelişen işlere odaklayın mesela bir ürün internette satışı fazla bir  anda arttı o işin satışını yapmaya başlayabilirsiniz.

Birde benim sevdiğim bişey yok hobim yok vs diyen arkadaşlarımız da vardır siz siteden çok bi sosyal platform da yazı yazıp kendinizi tanıtıp reklamlar alarak işinizi ilerletebilirsiniz. Sosyal platformlar da  çok çabuk büyük ve kendinizi tanıtırsınız yapmanız gereken tek şey sevdiğiniz seye odaklanın, basarıcam deyin ve sabırlı olun . Başlarda kazanacağınız miktarda elbette az olucak ama sabırlı olursanız bu miktar artacaktır, sabır arkadaşlar sadece işi severek yapmak , biilgi sahibi olmak ve bununla birlikte sabır. Unutmadan tekrar söyleyim size özgün ve yaratıcı olun arkadaşlar sonuçta herkes kendi olmalı değil mi ? bu işin sırrı tamamen budur aslında.

FREELANCE EDİTÖRLÜK YAPARAK PARA KAZANMA 

FREELANCE EDİTÖRLÜK YAPARAK PARA KAZANMA 

 

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri Evde editör olmak mı ? Sizce de mükemmel değil mi ?  Hem ek gelir sağlayacağınız hem de işlerinizi evde halledebileceğiniz çok güzel bir işle karşınızdayım. Merak edip yapmak isteyenler hemen makalemizi okuyalım.

Editörde Olması Gereken Özellikler ? 

Editör olmak için ilk aranan özelliklerden biri araştırmayı sevmelisiniz. Bir konuyu her yerden bütün detaylarıyla araştırabilmelisiniz. Dilimizi yani Türkçeyi akıcı bir şekilde kullanamazsak etkili olmazsak nasıl yapalım değil mi ? Tabi ki bir de bu yazıları yazarken noktalamalara ve yazım kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bir de yeterince Word bildik mi tamamdır arkadaşlar bu özellikler siz de varsa sizde freelance editör olabilirsiniz.

Editörlük İşi Nasıl Yapılır?

İlk önce suan hepinizin aklında ne lazım diye bir soru döndüğünün farkındayım arkadaşlar tek lazım olan şey özgeçmişinizin güncelliği ,  home ofis ve ekipmanlar bitti gitti.

Hemen kendinize bir masa sandalye bilgisayar koyun ;  şimdi başlaya biliriz. Çalışmanızın devamı ve kazançlarınızın artışı için bir adet sosyal medya hesabı açıp paylaşımlarınıza başlaya bilirsiniz. Bir çok site makale , blog ve metin yazar sayfaları için sizler bu sitelere freelance editörlük işin başvuru yaptığınızda sizden deneyiminizi içeren bir özgeçmiş isterler ve teste tabi tutarlar.

Bunun dışında aynı zaman da farklı sitelere de bakıp araştırın ki kazancınızı arttırın. Yazarların da içinde bulunduğu sitelere üye olup paylaşım yaparak iş imkanlarızı ve insanların size bulma sürelerini kısalta bilirsiniz. Bulduğunuz sitelerin işlek kalabalık olduğundan emin olun ki insanlar yazdıklarınızı görsün yoksa bomboş sitede kim girip baksın yaptıklarınıza.

Evet biz bu işten kazanç sağlamak istiyoruz fakat ilk müşterilerinize bedava yapın ki müşterilerinizi etkilemek için bir fırsatınız olsun. Aynı zaman da eski müşterilerinizi işlerinizi yeni müşterilerinize anlatın veya sitenize yükleyin ki aranızda bir güven bağı olsun. Daha profosyenel bir destek almak isterseniz bu işi yapanlarla iletişime geçip fikirlerinden yararlanabilirsiniz , hem bu kendinizi de geliştirmenize oldukça yardımcı olacaktır.

YAŞAM  KOÇLUĞU YAPARAK  PARA KAZANMAK

YAŞAM  KOÇLUĞU YAPARAK  PARA KAZANMAK

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu bireylerin kendilerine kendilerinin yetemediği ya da geliştirme konusunda yetersiz kaldığı için birçok aktivite,tutumlar ve beceriler geliştirerek içinde olduğu kişisel gelişimi tamamlama sürecidir.Bireylerin zaman zaman ihtiyaç duyduğu özellikle travmatik durumlar sonucunda kişilerin nereye yönleneceğini bilememesi hallerinde artış göstererek yaygınlaşmaya devam etmiştir.

Ancak yaşam koçları bazı kesimler tarafından bilinmemektedir.Ya da şöyle de dense yeri aslında önemli bir şey yapmadığı düşünüldüğünden bilmek istenilmemiştir. Ve psikologlarla karıştırılmaya başlanmıştır. Ancak lütfen psikologlarla karıştırılmamalıdır.Onlar nasıl ki kişilerin psikolojik süreçlerinde yanında oluyorsa yaşam koçları da hedeflerini ya da yönlerinin bulduramayan kişilerin süreçlerinde yanında oluyorlar.

Yaşam Koçluğu Sertifikaları Nasıl Alınır?

Günümüzde oldukça rövanşta olan bu meslek grubu çizgisini korumaya devam ettiği sürece iş paraya dökülmeye devam edecektir. Profesyonel eğitim gerektiren yaşam koçluğu sertifikaları birçok kurum tarafından veriliyor.Yaşam koçluğu bireyin bir insanı sadece insan odaklı düşündürme eylemidir.Yaşanan her ne olursa olsun bu sistemi farkındalıkla öğrenecek ve belleğine işleyecektir.Verilen eğitim kolay olmamakla birlikte birtakım şartlar istemektedir.Öncelikle çok iyi bir dinleyici olmalı tüm anlatılanlara kendinizi vermelisiniz. Pür dikkat ve özveri isteyen yaşam koçluğu daha çok Time Akademi’de tercih ediliyor.Bu eğitimi ya da bu sertifikayı alcak kişilerin psikolojik test yeterliliklerinin tam sayıda olması gerekmektedir.

Sertifika alındıktan sonra yaşam koçluğu yapılabilir bu işten kolaylıkla para kazanılabilmektedir.Ülkemizde  yaşam koçluğu önemini zamanla daha da arttırmıştır. Bunun nedeni genç,yaşlı,çocuk her kesimden insanların hedeflerine ulaşacak inançlarını umutlarını yitirmiş olmalıdır. Yaşanılan Türkiye şartlarında çoğumuz çocukluğumuzda istediğimiz hedefimize ulaşamamışızdır. Hayalini kurduğumuz o yaşam standartlarına ulaşamadıkça inancımız ve hırsımız körelmiş birbirimize ihiyaç duymuşuzdur. Kendimize ve benliğimize ışık tutan yaşam koçları iyiki varlar.

UDEMY’DE DERS VEREREK PARA KAZANMAK

UDEMY’DE DERS VEREREK PARA KAZANMAK

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

Udemy’nin kurucusunun bir bilgisayar mühendisi ve Türk olduğunu buradan da para kazanabileceğinizi biliyor musunuz ?  Bilmiyorsanız hemen makalemizi okuyun ve böyle fikirlerden sizde yararlanarak kazanç elde etmeye başlayın. Bir bilgi daha vereyim makalemize geçmeden udemy nin temeli de Ankara da atılmıştır arkadaslar bunlar önemli ayrıntılar kaçırmamak lazım.

Udemy Para Kazanması Nasıl Yapılır ?Nasıl Başlamalıyım ?

Udemy  elde edilen son verilere göre 42.000 eğitmenin 50 farklı dilde 130.000’den fazla dersi kapsamaktadır. Bu sitede eğitmen olarak para kazanmaya sizde başlaya bilirsiniz. Bu bildiğimiz üzere online ders alma programıdır. Tek yapmanız gereken sey normalde nasıl bilgilerinizi aktarıyorsanız öğrencilere burda da online olarak video çekip yüklemek zorundasınızdır. Bununla birlikte öğrenci kitlenizi oluşturabilir öğrenciler derslerinizi satın aldıklarında izlediklerinde paranızı kazana bilirsiniz. Rekabet her işte olduğu gibi bu işte de var elbette öğrenciler siz egitmencileri puanlamaktadır buna göre de yeni gelen öğrenciler yorumlara yıldızlara göre en iyi eğitimi veren öğretmene gitmektedirler.

Bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise içeriklerdir her konuda anlatım yapabilirsiniz tabi ki bu tamamen size kalmış fakat içerikleriniz cezbedici ve farklılık göstermeli yani insanlar yazdıklarınızı anlaya bilmeli ki hep sizde kalsınlar. Bunun için de kimse sizi bilmeden gelemez elbette ilk önce ücretsiz dersler yayınlamalısınız ki insanlar sizleri anlaya biliyor mu onlara anlatış tarzınız uyuyor mu ? bu konuda karar verip ona göre daha sonrasında ücretli yayınladığınız dersleri satın alsınlar. İnsanları memnun etmek zordur ama bu konuda da dümdüz anlatıp geçerseniz gelir kazanç elde edemezsiniz .

Aslında bu her işte böyledir zafer çaba sonrası gelen bir mutluluktur bunu unutmayın ve bu fırsatı kaçırmadan bu yazıyı okuduysanız hemen siteye gidin ve üye olup sizler de derslerinizi paylaşıp kazanç elde etmeye başlayın. Hem sitenin Türk olması da insanı etkiliyor çünkü her zaman insan kendine yakınının yanında olmak yani ondan ders almak ister bunu bir yabancıdan ders aldığınız da daha zor anlarsınız ya hani bunun gibi düşünebilirsiniz siz de.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ