Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

İnternette Ne Satabilirim 2021

İnternette Ne Satabilirim 2021

Günümüzde en çok tercih edilen internetten alışveriş siteleri ürün yelpazesi geniş olanlardır. Bu sitelere girdiğinizde ise aklınıza ilk olarak internette ne satabilirim sorusu geliyor. Satış siteleri arasından bir seçim yaparken genel olarak en fazla seçeneğe olanağı olan tercih edilir. Peki internetten ne satılır, hangi ürünler daha fazla talep görür? İyi para kazanmak için hangi ürünlere yoğunlaşmak gerekir. Bu gibi soruların tümüne bu rehberde cevap veriyoruz.

İnternette Ne Satabilirim

İnternet üzerinden satış yapmadan önce internet üzerindeki müşteri profillerini analiz etmelisiniz. Yerel pazarlarada çokça talep gören bir ürün internette ne satabilirim sorusunun cevabı olmayabilir. Misal olarak ucuza ne alıp satabilirim, hangi ürün daha karlı gibi sorulardan ziyade hangi ürün talep görür sorusunu sormalısınız.

İnternetten satış yapmak kendi içerisinde farklı alanlara ayrılabilmekte. Bu ayrımı en başta yapma ile beraber satış yapabileceğiniz platformu da seçebilirsiniz. Bazı platformlar üzerinde satış yapmak için çok önceden talep oluşturmalısınız. Letgo ve sahibinden.com gibi platformlarda siteye herhangi birt talep göndermeksizin ürün satmak mümkün. Aynı durum Hepsiburada.com, gittigidiyor.com gibi sitelerde geçerli değil. Bu siteler yapacağınız başvuruları değerlendirip sonrası için satıcı kimliğini size vermekteler.

Satmak için hedef platform, hedef site ve hedef fiyat analizlerini yapmanız oldukça önemli. Bu siteler üzerinden satış yapabilmeniz için öncelikle sağlam bir araştırma yapmanız, ürünlerinizi ve fiyatlarınızı buna göre belirlemelisiniz. Bunlardan sonra bakılacak nokta ise kolay satılacak ürünler nelerdir, bu ürünler nerede daha fazla talep görecek gibi noktalardır.

İnternetten Ne Satabilirim 2021

İnternette Ne Satabilirim

Günümüzde İnternetten ürün satmak için bir sürü platform bulunmakta. Bu platformlar üzerinden istediğiniz şekilde ürün satışı yapabilirsiniz. Bunlar dışında Sosyal Medya siteleri üzerinden de sıklıkla ürün satılmaktadır. Özellikle Facebook ve Instagram en fazla satış gerçekleşen sosyal medya siteleri konumundadır. Yazımızın bu kısmında Facebook Ve Instagram üzerinde ne satabilirim sorusunu kısaca yanıtlayacağız.

İnternette Ne Satabilirim Instagram

Instagram internetten ürün satmak için en önde gelen sosyal mecralar arasında. Günümüzde oldukça yüksek sayıda Instagram satış sayfası görüyoruz. İnternette ne satabilirim Instagram için ne yapılabilir sorusunun cevabını Instagram satış sayfalarını gezerek kolayca bulabilirsiniz. Örnek teşkil edecek Instagram sayfalarını, etkileşimleri ve kullanıcıları ile iletişimleri noktasında değerlendirerek bulabilirsiniz. Bu sayfalar her iki alanda da oldukça titiz davranarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarlar.

Instagram Elbise Satma

İnternetten ne satılır konusunda verilen ilk öneri genellikle Instagram’dan Elbise satışı olur. Bunun en büyük sebebi ise pazardaki bolluk ve talep. Instagram üzerinde sadece ülkemiz için hizmet veren 10 binden fazla butik sayfası bulunmaktadır. Bu sayfaların büyük bir bölümü kadın giyim, elbise alanlarına yönelik ürün sunar. Eğer internette ne satabilirim diye soruyorsanız Instagram Elbise Satma iyi bir öneri olacaktır.

Instagram Takı Satma

Aksesuar ürünlerinin pazarı ülkemizde ve dünya genelinde oldukça büyüktür. Pandemi sebebi ile mağazalardan alışverişin azaldığı bu dönemde Takı satışı yapmak da oldukça popüler hale gelmiştir. Instagram Takı Satma alanı denildiğinde karşımıza iki farklı branş çıkmakta. Bunlardan ilki el yapımı takı satmak, diğeri ise tedarik edilmiş fabrikasyon takıları satmaktır. Ürün başı kar oranında el yapımı takı satmak çok daha önde olsa da müşterilerin talebine yanıt verme noktasında yetersiz kalabiliyor. Bu sebeple ya fabrikasyon takı satmak ya da atölye kurmak gerekiyor.

Instagram Kozmetik Ürünleri Satma

Kozmetik ürün pazarının son 5 yıldaki önlenemez yükselişinin arkasında kuşkusuz olarak internet bulunuyor. Gerek Youtube, gerek ise Instagram üzerinde yer alan Influencerlar ile beraber müthiş bir yükseliş yakaladılar. Sadece bu sebeple bile Instagram kozmetik ürünleri satma işi oldukça iyi bir alternatif. Tabi ki takı ve elbise satmaya oranla daha titiz olmak gerekiyor. Sektörün yapısı gereği insan sağlığının ön planda tutulması, kaliteli ürünler ile kullanıcılara ulaşılması oldukça önemli kriterler. Bu kriterleri yerine getirebilirseniz internette ne satabilirim diye düşünmenize pek gerek yok.

Instagram Kişiye Özel Ürünler Satma

Özel günlerde alınabilecek hediye çeşitleri oldukça çoktur. Bunlar arasında en fazla talep görenler ise kişiye özel ürünler. Instagram kişiye özel ürünler satma açısından oldukça büyük bir pazar. Diğer satış platformlarında oldukça zor olan müşteri ve satıcı arasındaki iletişim bu platform üzerinden kolayca sağlanabiliyor. Özellikle kişiye özel tasarım yapılacak ürünlerde müşteri ile iletişime geçmek, onun isteklerini doğru şekilde ürüne yansıtmak önemli. Bu sebeple Instagram’dan kişiye özel ürünler satma da internette ne satabilirim sorusuna oldukça kuvvetli bir cevap oluyor.

İnternette Ne Satabilirim Facebook

Sosyal medya platformları arasında en eski sitelerden biri Facebook’tur. Site 2004 yılında kurulmasına karşın 2007 yılından beri aktif olarak çok fazla kullanıcıya hizmet veriyor. İnsan sayısının bu kadar fazla olduğu bir platform için ticaret düşünmemek oldukça yanlış olurdu. Diğer sosyal medya mecralarına oranla en fazla kategori Facebook üzerinde bulunuyor. Gerek şahıslar gerek ise marka altında satış yapan sayfalar bu mecra üzerinden ticaret yapabiliyor. Bu sebeple internette ne satabilirim Facebook açısından sorulması gerekn biri soru haline geliyor.

Facebook Gıda Ürünleri Satma

Diğer sosyal medya platformlarında olmaya Facebook Grup özelliği sayesinde Facebook üzerinde müthiş bir pazar yaratmak mümkün. Kapalı veya Açık Facebook grupları üzerinde toptan veya perakende şekilde gıda ürünleri satışı yapılabilmekte. Hatta site üzerinde çiftçiler dahil birçok satıcı ürünleri Türkiye geneline sunabiliyor. Bu gruplarda gezinerek veya bir marka başlığı altında gıda ürünlerinizi kolayca satabilirsiniz.

Facebook İkinci El Ürün Satma

İkinci el ürün satışı Facebook için olmaz ise olmaz. İkinci el araba, beyaz eşya, motorsiklet, mobilya ve binlerce çeşit ürüne site üzerinden ulaşmak mümkün. Her il için özel İkinci El Alım/Satım Facebook grubu bulunmaktadır. İnternette ne satabilirim sorusunu detaylıca düşünmeden elinizdeki eşyaları burada satışa sunabilirsiniz. Size yakın olan kişiler site üzerinden sizler ile iletişime geçerler. Bunun yanı sıra site üzerinde özel bir ticaret konsolu da bulunmaktadır. Instagram ve Twitter üzerinde bu tip bir konsol bulunmaz.

Facebook El Yapımı Ürün Satma

El yapımı ürün satma, Instagram üzerinde de Facebook üzerinde de bolca yapılmaktadır. Facebook’un Instagram’a göre avantajı ise daha fazla kişiye ulaşabilmenizi sağlaması. Facebook üzerinde sayfalarda kendi reklamınızı yaparak veya ticaret gruplarında ilan vererek satış yapabilirsiniz. Instagram üzerinde ise El yapımı ürünleri satmak için kendi sayfanızı oluşturmalısınız. Bu sayfalar ile beraber Facebook el yapımı ürün satma alanına kolayca giriş yapabilirsiniz.

İnternette Ne Satabilirim İkinci El

İnternette Ne Satabilirim

Ülkemizin ithalat oranının fazla ve dolar kurunun yüksek olması sebebi ile büyük bir ikinci el pazarı bulunmakta. Şahıslar arasında yapılan 2. el ticareti herhangi bir resmi usule aykırı olmasa da şirket adı altında yapmanız halinde bazı yükümlülükler mevcut. İnternetten ikinci el alışverişi ise oldukça popüler durumda. Elinde telefon olan hemen herkes internette ne satabilirim kaygısına düşmeden oturduğu yerden satış ilanı vermekte. Böyle bir durumda neler satabileceğiniz yönünde önerileri ise aşağıda bulabilirsiniz.

İkinci El Kıyafet

İnternet üzerinden ikinci el alışveriş denildiğinde akla gelen ilk alan giyim ürünler. Bunun sebebi ise yine artan kur ve insanların marka ürünlere ulaşma isteği. Dolap.com gibi siteler üzerinden uygun fiyatlı, temiz ikinci el ürün satma mümkün. Bu alanı bir branş haline getirmeniz için yapmanız gereken şey ise internetten ikinci el hangi ürünler satılabilir sorusunun cevabını bulmak. Buna bir örnek vermek gerekir ise kimi kişiler belirli bir markaya ait çok talep gören ürünleri site üzerinden veya dışarıdan temin ederek kendilerine online bir pazar kuruyorlar. Bu iş modeli de oldukça karlı bir model olabilir.

İkinci El Araba

İnternetten ikinci el araba satışı yapmak senelerdir hayatımızda olan bir durum. Özellikle sahibinden.com üzerinden verilen ilanlar ile bu pazar oldukça büyüdü. İyi bir yatırım yapmanız halinde ikinci el araba al-sat yaparak güzel para kazanmak mümkün. Bunun yanı sıra bu alanda tercih edilmeyen ama yüksek gelir getirecek bir model de hurda araba alıp, tamir edip satmak. Amerika’da oldukça büyük bir pazara sahip olan bu iş ülkemizde de yapılsa da fazla bir pazara hitap etmiyor. Bunu bir iş modeli olarak belirleyip sabırla çalışırsanız normal al-sat yapmanın çok ötesinde para kazanabilirsiniz.

İkinci El Beyaz Eşya

Herkesin mahallesinde bir spot mağazası bulunur. Bu mağazalar ikinci el veya defolu ürünleri alıp, tamir edip satışa sunar. İnternetten ikinci el ürün satma konusunda bu tip bir girişim yapmak da mümkün. Özellikle beyaz eşya sektöründeki ihtiyacın yüksek olması sebebi ile kolayca bu alana dair bilgi edinebilirsiniz. Hangi modellerin çok talep gördüğü, hangi fiyatlardan satıldığını iyi analiz ederseniz ek olarak internetten ne satabilirim şeklinde bir araştırmaya ihtiyacınız olmaz.

İnternette Ne Satabilirim Yurt Dışı

İnternette Ne Satabilirim

Ülkemizde özellikle Çin’den gelen ürünlerin satışı oldukça arttı. Cep Telefonu aksesuarı, bilgisayar aksesuarları, takı gibi kategorilerde ise müthiş bir pazar bulunuyor. Doğru ürün seçimi ve iyi bir tanıtım ile hızlıca yükselmek mümkün. Dolar kurunun artması ve yurt dışı alışverişte vergi oranlarının yükselmesi ile direkt olarak yurt dışından alışveriş oranının azalmasına, bu da iç pazardaki satışın artmasına yardımcı oldu. İşte İnternette ne satabilirim yurt dışı için bazı öneriler.

Cep Telefonları için Kırılmaz Cam

Özellikle Aliexpress.com üzerinde en fazla satılan ürün Cep Telefonları için kırılmaz cam. Aliexpress üzerindeki toptan satış yapan firmalar ile iletişime geçerek bu konuda bir satış yaratmak mümkün. Ülkemizdeki fiyatlar göz önüne alındığında yurt dışından temin edilip daha ucuz fiyatlar ile satılması halinde sürümden iyi paralar kazanılabilir.

Powerbank

Cep telefonlarının kullanımının artması, şarjının bitmesi ile beraber powerbank kullanımları artmaya başladı. Günümüzde hemen her akıllı telefon kullanıcısının bir adet powerbank’i mevcut. İnternetten powerbank satmak bu sebeple iyi bir opsiyon oluyor. İnternet üzerindeki kaliteli üreticiler ile iletişime geçerek önemli para kazanmak mümkün. İnternette ne satabilirim diyorsanız powerbank satmayı aklınızda tutun deriz.

Kablosuz Kulaklık Bluetooth kulaklık

Yurt dışını ürünler listemizde şu ana kadar sürekli olarak Telefon aksesuarlarından bahsettik. Burada da yine telefon aksesuarı olan Kablosuz kulaklık, bluetooth kulaklık hakkında yazacağız. İnternetten satılan ürünler arasında yurt dışı kaynaklı satışını büyük bir bölümünün telefon aksesuarları üzerine olması sebebi ile durum böyle. Eğer yukarıdaki ürünlere alternatif, daha fazla kişiye hitap edecek bir ürün satmak istiyorsanız kulaklık tam size göre. Özellikle Bluetooh kulaklık kullanımının arttığı bu günlerde tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Kolye

Yukarıda Instagram için aksesuar satışlarından bahsetmişitir. İnternette ne satabilirim konusunda güçlü bir alternatif de kolye satmak. Aksesuar ürünlerinin geneli Çin’de üretildiği için kişiler direkt olarak yurt dışından da kolye satın almakta. Bu durumu lehinize çevirerek önemli bir satış platformu oluşturabilirsiniz. Instagram Takı Satma ile burada bahsettiklerimizi birleştirerek internet üzerinde önemli gelir getiren bir takı sayfası açabilirsiniz.

Bu yazımızda İnternette Ne Satabilirim 2021 konusuna değindik. Konu hakkında fikir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla içerik için sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ