Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?
Sosyal medyadan para kazanmak oldukça keyifli ve bir o kadar da karlı bir iş. Fakat arkasında Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı gibi cevaplanması gereken yüzlerce soru var. Bu içeriğimizde Instagramda para kazanma için gereken takipçi sayısı ve nasıl para kazanılabileceğine değineceğiz. Buna ek olarak Instagramda reklam almak gibi farklı konularda da bilgi alabilirsiniz.
Dünya üzerinde en fazla anlık kullanıcının bulunduğu ilk 3 mecradan biri tartışmasız olarak Instagram. Bu sebeple arkasında büyük bir potansiyel de barındırıyor. Birçok kişi bu potansiyeli görerek Instagramdan para kazanma amacını taşımakta. Peki Instagramdan para kazanmak için ne yapmak gerekiyor, hangi şartların oluşması gerekiyor, en önemlisi Instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır?

Instagramdan Para Kazanılır mı?

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

İlk olarak temelden başlayalım. Bu konuda ilk gelen soru Instagramdan para kazanılır mı şeklinde. Cevap ise dolaylı yoldan evet. Dolaylı yoldan dememizin sebebi diğer uygulamalarda bulunan, Sosyal medya platformundan direkt para alma Instagram için geçerli değil. Tiktok, Youtube, Facebook ve Twitter içerisinde bulunan özelliklerden dolayı dış kaynaklara kalmadan direkt siteden para kazanabiliyorsunuz fakat Instagramda para kazanma için üçüncü kişilere veya firmalara ihtiyaç duyarsınız.

Instagramda Para Kazanma Nasıl Olur?

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

Instagramdan para kazanmak için sorulması gereken ilk soru Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı veya Instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusudur. Tabi bu sorunun cevabı da net değildir. Sektörden sektöre, kategoriden kategoriye, ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. İşin özü profil yapınız ve bulunduğunuz konumdur.
Instagramdan nasıl para kazanılır sorusuna verebileceğimiz bazı cevaplar şunlardır:
 • Instagramdan reklam alarak para kazanma,
 • Instagram satış ortaklığı ile para kazanma,
 • Instagramdan ürün satarak para kazanma,
 • Instagramdan canlı yayın yaparak para kazanma,
 • Instagramda ürün tanıtarak para kazanma.

Instagramdan Para Kazanmak hakkında yaptığımız rehberde bu konu hakkında daha fazla detayı da bulabilirsiniz.

Instagramdan Ne Kadar Para Kazanılır?

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

Instagramdan ne kadar para kazanılır sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Eğer birisi tarafından direkt olarak bir fiyat verilir ise bilin ki yanlıştır. Bu konuda tek yapılabilecek örneklere bakmak ve fikir oluşturmaktır. Misal olarak Instagram‘da bulunan konsept sayfalarda bir ürün reklamı için hikaye başına sadece 500 TL alınabilir. Tabi Instagram bunlar ile sınırlı değil, örneğin moda üzerine paylaşım yapan bir kişi yapacağı gönderi başına yaklaşık olarak 20.000 TL kazanabilir. Bu noktada birçok değişken var. Sormamız gereken ise iki soru bulunuyor:

 • Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?
 • En Çok Para Kazandıran Instagram Sayfası Nedir?

Dilerseniz ilk olarak Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı konusu ile giriş yapalım.

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

Instagramdan para kazanmak için iki farklı etken bulunmaktadır. Bunlardan ilki takipçi sayısıdır. Peki instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır?

Bu sorunun net bir cevabı bulunmuyor. Direkt olarak 10.000 takipçiden sonra para kazanılır veya en az 100.000 takipçiniz olmalı gibi bir durum bulunmuyor. Şunu belirtmek gerek; ne kadar çok takipçiniz olur ise gelir kazanma ihtimaliniz o kadar yüksektir. Yüksek takipçili hesaplar Instagramda reklam almak konusunda pek sıkıntı yaşamadığı için kolayca gelir elde edebilirler.

Takipçi sayınız kadar, takipçilerinizin oluşturduğu profil de önemlidir. Bu konu hakkında derin sosyal araştırmalar yapmamıza pek gerek yok. Eğer herkese hitap eden, niche bir içeriği olmayan bir sayfa iseniz sık sık ortalama veya az ücretler alırsınız. Toplamda iyi gelir getirse de günlük kazancınız çok fazla olmayacaktır. Fakat hesabınız belirli bir kitleye hitap ediyor ve pazarda etkili olan kullanıcılardan oluşuyor ise nadir sıklıkta ama yüksek ücretler kazanırsınız. Bu konu hakkında verilebilecek en iyi örnekler moda ve kozmetik üzerine içerik üreten Influencer’lar olabilir.

Gelin konunun detayına bir sonraki başlıkta girelim.

En Çok Para Kazandıran Instagram Sayfası Nedir?

Instagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçim Olmalı?

Instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusuna cevabı verdik. Verdiğimiz cevapta bu kısımda da bahsedeceğimiz bazı durumlara değindik. Bildiğiniz gibi Instagramda para kazanmak için önemli olan tek şey takipçi değil. Sayfanızın yapısı da oldukça önemli. Yukarıda moda, kozmetik sayfaları ile genele hitap eden sayfalar arasında bir ilişki kurarak bundan kısaca bahsettik. Gelin biraz daha detaya inelim.

Instagramda reklam almak takipçi sayısı arttıktan sonra oldukça kolay. Önemli olan aldığınız reklamların kalitesi. Instagram topluluğunda “kaydırmalı” olarak ifade edilen, hikaye üzerinden atılan reklamlar ile sürekli karşılaşmışsınızdır. Tespih, ayakkabı, replika kulaklık satan birçok Instagram sayfasını buralardan görmüş bile olabilirsiniz. Bu tip reklamlar ile para kazanıyorsanız, belirttiğimi sık sık ama az ücretler kazanan kısımdasınız. Bu durumdan aynı hesap üzerinden kurtulmanız oldukça zor. Yapmanız gereken farklı bir hesap açarak farklı bir yol izlemek. Şu adımları takip edin:

 • Özgün olun: Instagramda binlerce örneği bulunan genel paylaşım siteleri ile aranızda ciddi bir fark yaratın.
 • Kaliteye Önem VerinInstagram üzerinde paylaşacağınız içeriklerin kalitesini kesinlikle düşürmeyin. Gerekir ise zarar etmek uğruna birçok reklam teklifini de reddedin.
 • Kaliteli Markalar ile İşbirliği YapınInstagram reklam alma konusunda oldukça geniş bir pazar olsa da kaliteli olarak nitelendirilen markalar herkes ile çalışmaz. O seçkin toplulukta olmak için işbirliklerinizi bile buna göre tasarlayın.
 • Çok Çalışın: Kulağınıza garip gelebilir ama evet, çok çalışın. Sürekli olarak daha iyiyi paylaşmayı amaçlayın, kazandıklarınızı işinizi geliştirmeye harcayın. Harcadığınızdan daha fazlasını muhakkak kazanacaksınız.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ