Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Evde Yemek Yapıp Satarak Para Kazanma

Evde Yemek Yapıp Satarak Para Kazanma

Evde Yemek Yapıp Satarak Para Kazanma, Özellikle ev hanımları için ek gelir oluşturan bir konu ile sizlerleyiz. Evde yemek yapıp satarak para kazanma konusu, özellikle ev hanımları için ciddi gelir oluşturma yöntemidir. El emeği, göz nurunuz olan yiyeceklerinizi başkasına satarak para kazanabilirsiniz. Dilerseniz lafı uzatmadan nasıl evde yemek yaparak para kazanılır konuya geçelim.

Yemek yaparak para kazanabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri sizler için alt başlıklar halinde inceleyerek sizlere en detaylı bilgiyi sunmak istiyoruz. Evde yemek yaparak para kazanma hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz yöntemler.

Kafe ve Restoranlar ile Anlaşarak Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Öncelikle sizlere vereceğimiz yöntem pek çok kafe ve restoran sahibinin de işine gelecektir. Ev yemekleri oldukça beğeni toplayan ve dışarıda da sürekli olarak alıcı potansiyelini elinde bulunduran tarzda yemeklerdir. Yakın çevrenizde bulunan ve paket servisi yapan kafe ve restoranlara giderek kendinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Koşullar uygun olursa evde yemek yapıp satarak para kazanma işinize hemen başlayabilirsiniz. Kafe ve restoranlar sizlerin yemeklerini önceden stok halinde alıp, gelen siparişlere göre ısıtır ve müşterisine ikram eder.

Bu yöntem ne kadar kolay gibi gözükse de işler ilerledikçe sizin açınızdan yoğun iş yükü oluşturabilir.

Not: Kafe ve restoranlarda en çok tercih edilen ev yemekler arasında mantı ve pilav yer almaktadır. Kendinizi bu iki yemekte ne kadar ustalaştırırsanız, o kadar çok alıcı potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Aracılığı ile Evde Yemek Yapıp Satarak Para Kazanma

evde yemek yapıp satarak para kazanma

Sosyal medya platformları olan Instagram, Twitter, Facebook ve benzeri uygulamaları kullanarak da yemeklerinizi satabilirsiniz. Evde yemek yapıp satarak para kazanma işlemi için bu yöntemi uygulamak istiyorsanız, öncellikle hangi konumlara hizmet verebileceğinizi belirlemelisiniz.

Örneğin, sizler X mahallesinde oturuyor olun, sizlerin ev yemekleri siparişlerini verebileceğiniz lokasyonlar ise X mahallesi ve X mahallesine komşu olan mahalleler olsun. Bu süreçte servis verebileceğiniz alanları planlayarak ona göre potansiyel müşterileri bulmayı deneyebilirsiniz.

Küçük Sermaye İle Ne İş Yapılır Diye Düşünüyorsanız Bu Yazımız Tam Size Göre: Küçük Sermaye ile Yapılacak İşler Listesi Sanal ve Reel

Toplu Kutlamalar, Düğünler ve Benzeri Yerlere Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Günümüzde özel etkinlikler için ev yemeği siparişi veren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerseniz, kendinize yeni olanaklar doğurabilirsiniz. Etkinlikler ve benzeri yerlere evde yemek yaparak para kazanma;

  • Düğün organizasyonu yapan firmaların telefonlarını arayarak ev yemekleri yaptığınızı ve ihtiyaç halinde iletişim numaranızı belirtebilirsiniz.
  • Özel toplantı, konferans ve benzeri organizasyonları yapan firmaları arayarak da iletişim bilgilerinizi ve kendinize güvendiğiniz yemek türlerini belirtebilirsiniz.
  • İçerisinde yemek olan geziler için de önceden hazır börek, pasta ve benzeri yaparak satış yapabilirsiniz. Bunun içinde gezi firmaları ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

evde yemek yaparak para kazanma

Eğer yaptığınız yemeğin kalitesinden eminseniz, kendinizden emin bir biçimde telefon görüşmeleri yapınız. Yaptığınız telefon görüşmeleri sonrasında da dilerseniz tanıtım amaçlı şirketlere yemeklerinizden götürünüz. Yemeğinizin tadının beğenilmesi, sizler adına oldukça güzel ve kaliteli bir reklam olacaktır.

Evde yemek yapıp satarak para kazanma için bazı belgelere de gereksinim duyulmaktadır. Bu belgeleri öğrenmek adına bir alt başlığımızı okuyabilirsiniz.

Evde Yemek Yapıp Satmak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Evde yemek yaptıktan sonra, yaptığınız yemekleri satmak istiyorsanız, bazı belgelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Evde yemek yapıp satmak için gerekli belgeler 3 tanedir;

  • Birinci belge, esnaf muafiyet belgesi olarak belirlenmiştir.
  • İkinci belge, gıda üretim izni belgesi olarak belirlenmiştir.
  • Üçüncü belge ise hijyen belgesi olarak belirlenmiştir.

Bu 3 belgeyi elinizde bulundurmanızda fayda var.

Web sitemizi takip ederek kendinize yeni iş olanakları ve yeni iş fırsatları oluşturabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ