Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Evde Yapılacak ve Ek Gelir Kazandıracak 6 Ek İş

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşı çalışmaları yürütülen merkezleri ziyaretinde, hocaların bayram gününde de laboratuvarlarında ve üretim tesislerinde olduğunu belirterek, “Yeter ki Türkiye kendi aşısını üretebilsin, hem Türkiye’ye hem de insanlığa şifa olabilecek başarıyı yakalasın diye büyük gayret gösteriyorlar.” dedi.

Evde Yapılacak ve Ek Gelir Kazandıracak 6 Ek İş

Evde Yapılacak ve Ek Gelir Kazandıracak 6 Ek İş Bahsetmemiz gereken şey aslında hepimiz kenarda birikimimiz olsun isteriz. Eskilerin de değimiyle yastık altı olsun isteriz. Eğer ilerde işi bırakırsam geçinecek kadar param olsun yatırım yapayım işsiz kalırsam falan , bu düşünceler hepimizin daha doğrusu her insanın aklından geçen düşünceler arasına girmektedir. Peki biz bunu nasıl mı sağlarız ? Gelin bir inceleyelim;

Evde Yapılacak ve Ek Gelir Kazandıracak 6 Ek İş

Biz bunları araştırmamız kapsamında ikiye ayırmaktayız pasif ve aktif olarak. Pasif  para kazanma yollarını ele alalım ilk önce. Pasif para kazanmak için zamanınızdan taviz vermemeniz gerekmektedir. Bir dakikanı bile boşa harcama derler ya heh işte tam olarak o pasif para kazanma yollarına girmektedir. Örnek vericek olursak maaş yani tam olarak emeklilik maaşı ya da evinizi kiraya vermeniz pasif bir para kazanma yoludur zamanınızı boşa harcamadan olduğunuz yerden kazandığınız bir kazanç yöntemi yoludur .  Veya diyelim ki bir internet siteniz , sosyal  platformlarda bir sayfanız var infloucer sınız. Bu durumda bir sayfada para karşılığı reklam kendinizi tanıttırmanızı istediğinizde ufak bir çabayla büyük bir gelir sağlarsınız üstelik çaba zaman sarfetmeden işte bu pasiftir.

Aktif para kazanma yolu iste olduğu gibi pasifin tersidir. Yani saat başı danışmanlıklar, kendi aracınızla dolmuşluk şoförlük kendinizi yıprattığınız çok çabaya girdiğiniz gelir kaynakları ise tamamen aktif para kazanma yollarına girmektedir.

Pasif aktif para kazanma yolları

Nasıl mı para kazanırız bu yollarla öncelikle kendinizden emin olun ne yapmak istediğinize ne konu üstünden ilerlemek isteyeceğinize karar verin ve buna inanın. İnanmak zaten başarmanın yarısı değil midir? Acele etmeyin seçenekleriniz çok bunlar yatırım yapmak (duyulmuş bilinmiş şirketlere) , araba kiralamak , fotoğraf ,eşya satmak, aracını kiralamak, evini kiralamak , kurslar dersler vermek ve danışmanlıklar yapmak. Aslın da iş tamamen sizde bitiyor. Şu an tam zamanı bunu okuyorsanız yaratıcılığızı konuşturun ve işe koyulun. Siz de hemen kazanmaya başlayın ve birikiminize birikim katın, ilerde rahat edin.

Lafı fazla uzatmadan şimdi evde çalışacarak özellikle ev hanımlarının evde çalışarak ek gelir kazanabileceği işlerden bahsetmek istiyorum.

EL İŞİ ÜRÜNLERİ YAPIP SATARAK PARA KAZANMAK

EL İŞİ ÜRÜNLERİ YAPIP SATARAK PARA KAZANMAK

El işi ürün yaparak satmak  özellikle kadınların tercih ettiği bir kazanç, gelir kaynağıdır. El işi el emeği ürünlerinizi paraya çevirip kazanç sağlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz o halde makalemizi okumaya devam edin.

Bu işi nasıl yaparım?

Bu işi yapmanız için öncelikli olarak el işini hangi konuda ve hangisinde becerikli o işe yatkın olduğunuzu bulmanız gerekmektedir. Sonrasında elinizde yeterince ürün bulunmalı ki bu ürünlerin fotoğraflarını çekip belirli sitelere , sayfalarınıza yükleyebilesiniz. Düzenli olarak bu işi yapacaksanız eğer ki elinizde stok ürünler bulundurmak zorundasınız. Çünkü alınan siparişleri yetiştirmeniz gerekiyor ve müşteri memnuniyeti çok önemli.

Bunun dışında ürününüzün maliyetini ve satış miktarını belirlemelisiniz. Ürün size ne kadara mal oluyor , bu konuda karınız ne kadar olacak, ürünü yaparken aldığınız malzemeler uygun fiyatlı ve kaliteli olmalı ki hem müşterileriniz üründen memnun kalsın hem de siz karınızı elde edebilesiniz. Satış yapmanızı etkileyecek en önemli husus ise güzel bir reklam konuşması yani güzel bir ürün tanıtımı yapmalısınız ki insanların ilgisini çekip satın alsınlar. Yaptığınız ürünler her ne olursa olsun örneğin; kolye , bileklik, havlu kenarı , lif vb. farketmez kendinizin almak istediği kendiniz aldığınız da memnun kalacağınız ürünler olmalı. Yırtık eskimiş sökülen ürünler değil de dayanıklı paslanmaz insanların uzun süre severek kullanabileceği ihtiyaçlarını karşılayan ürünler olmalı.

El İşi Ürünlerini Nerede , Nasıl Satarım?

Aslın da bu tamamen size kalmış fakat internet sitesi, sayfası ,  blog hesapları açarak satışlarınızı internet üstünden fazlasıyla arttırabilirsiniz. Hele ki bu iş üstüne bir dükkanınız varsa eğer internet ortamından da sipariş alarak ek gelir elde edebilirsiniz. Müşterilere iyi davranmalısınız onlara ürünü almak için baskıcı davranmamalısınız ürünün doğru olarak bütün özelliklerini müşteriye anlatmalısınız ki arad bir güven ilişkisi oluşmalı. İnternet ortamı dışında da dediğim gibi dükkanlarınız varsa oralar da satış yapabilirsiniz bir diğer kazanç şekliniz de belirli yerlerle ürünlerinizin benzerini satan şirketlerle anlaşma yapabilir onların altında da satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

EVDE KUTU KATLAMA İŞİ

EVDE KUTU KATLAMA İŞİ

Pek çok insan evde oturarak para kazanmak istemektedir. Evde çalışmak isteyenler için çokça iş imkanı vardır. Üstelik bu işler herhangi bir beceri ve yetenek gerektirmez. Her insanın kolaylıkla yapabileceği işlerdir. Bu işlerden bir tanesi de kutu katlama işidir

Evde sadece kutu katlayarak ve hediyelik kutular yaparak geçiminizi sağlayacağınız miktarda para kazanmanız mümkündür. Üstelik kutu katlama işi için herhangi bir beceri ve yeteneğe sahip olmanız gerekmez. Ayrıca kağıttan bir şeyler yapmayı seven insanlar için bu iş oldukça ideal bir iştir. Size evde çalışma imkanı veren kutu katlama işini yaparken kutuları, farklı sembol ve damgalar yardımı ile kişiselleştirebilirsiniz . Aşağıda size bu kolay kutu katlama işinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Evde kutu katlama işi nasıl yapılır?

Evde kutu katlama işi için gerekli olan malzemeler;

 • Herhangi bir boyutta gramajı ağır kare kağıt
 • Cetvel ve kalem
 • Kemik katlayıcı

Kutu tasarımını farklı kare ölçülerinde yapabilirsiniz. Üst kısım, alt kısım, kenarlar ve isterseniz iç kısım için olan parçalar da damgalanabilir. Farklı boyutlardaki kağıtları kullanabilirsiniz önemli olan kare olmasıdır. Yapmış olduğunuz kutu orijinal kağıdın çeyreği kadar olacaktır.

 1. İlk olarak karenin merkezine işaretleyin veya gramajı ağır kartvizit kağıtlardan alabilirsiniz.
 2. Bir köşeden diğer köşeye olacak şekilde iki çizgi çekin.
 3. Sırayla karenin üzerine doğru tüm köşeleri katlayın.
 4. İlk köşeyi kağıdın ters tarafından ilk yaptığınız kıvırma doğru katlayın.
 5. Her köşeyi en yakın kat izine doğru katlayın.
 6. Kağıdın bir köşesini belirleyin yan yana iki tane kesin. ve bu köşenin karşı tarafını da aynı şekilde iki tane kesin. Toplam 4 kesik olacak.
 7. Kesilmeyen iki köşeyi merkeze doğru katlayın.
 8. Bu kesilmeyen 2 köşeyi tekrar katlayarak kenar yapın. Bunlar kutunun iki yüzünü oluşturacaktır.
 9. Kesim yerlerinin ikisini de içeri doğru katlayın.
 10. İki parçayı da kutunun ortasına doğru katlayın.

Evde kutu katlama işinden ne kadar para kazanılır?

kutu katlama işinden kazanacağınız para katladığınız kutu sayısına göre değişmektedir ancak genel olarak 400 ile 1000 TL arasında değişiyor.

EVDE DAVETİYE İŞİ NASIL YAPILIR?

EVDE DAVETİYE İŞİ NASIL YAPILIR?

Durgun ekonomi olmasına rağmen insanlar düğünleri için her şeyi yaparlar. Bu yüzden evde davetiye yaparak çalışma imkanınız vardır. Evde davetiye hazırlayarak para kazanmak oldukça kolaydır. Ayrıca işe başlarken çok az miktarda para harcarsınız. Özellikle de kendi bilgisayarınız ve yazıcınız varsa kendinize site açarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Ya da evlere davetiye işi veren firmalar ile anlaşıp o firmalarla çalışabilirsiniz.

Davetiye yapımı için gerekli olanlar

 • Boş veya önceden basılmış düğün davetiyeleri
 • Düğün hediyeleri
 • Bilgisayar yazıcı ve mürekkep
 • İnternet ve internet sitesi
 • İnternet sitesi için fotoğraf

Evde davetiye yapımı işine nasıl başlanır?

İlk olarak hazır düğün davetiyelerini mi yoksa kendi bilgisayarınızdan kendi tasarladığınız davetiyeleri mi satacaksınız buna karar verin. Hazır düğün davetiyelerinden satmak isterseniz bu sizin için daha kolay olacaktır ancak daha az kar elde edeceksiniz. Kendi tasarladığınız davetiyeleri satmak sizin zamanınızı alacaktır ancak daha fazla kazanç sağlayacaksınız.

Daha sonra depozito ve sürelere karar vermelisiniz. Malzemeleri almak için düğün sahibinden kapora alırsanız, düğünün iptali gibi olumsuz durumlarda kendi cebinizden para kaybetmemiş olursunuz. Eğer kapora almaya karar verirseniz davetiyelerin belli bir süre içerisinde iade edilip edilemeyeceğine de karar vermeniz gerekir.

Sonrasında fiyatlandırmaya karar vermelisiniz. Yüklü siparişlerde indirim yapıp yapmayacağınızı belirlemelisiniz. Toptan olarak satılan ürünleri araştırmalısınız ve hangisini istediğinize karar vermelisiniz. Müşterilerin beğenisini kazanmak için hoş ve güzel hediyeler seçmeniz gerekir. Ancak hediyelerin kalitesine çok önem vermeyin. Çünkü düğün hediyeleri uzun süre kullanılmayan ve çok çabuk bozulan hediyelerdir.

Ürünlerinizi satmak için kesinlikle 7/24 çalışan bir internet sitesi açmanız gerekir. Bu şekilde çok daha fazla insana ulaşmış olacaksınız. internet sitesi için zaman ayırmalısınız ve sitenin profesyonel bir şekilde görünmesini sağlamalısınız.

Kartvizitler bastırıp dağıtmalısınız. Kartvizitleri tasarlamak için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Daha sonrasında tasarlamış olduğumuz kartviziti bastırıp ve gelinlik dükkanlarına vermelisiniz. Ayrıca hizmet ve ürünleri satmak için popüler olan alışveriş sitelerini de kullanabilirsiniz. Bu şekilde davetiye işinde daha başarılı olacaksınız.

EVDE MİNİ EL ÇANTASI YAPIMI

EVDE MİNİ EL ÇANTASI YAPIMI

Ev hanımları ve küçük çocuğu olan kişiler çoğunlukla evde yapılacak iş aramaktadırlar. Evde oturduğunuz yerden yapabileceğiniz pek çok iş imkanı vardır. Bu işlerden birisi de evde mini el çantası yapımıdır. El işi mağazalarından keçe alarak bu çantaları yapıp dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Sonrasında da belirlediğiniz fiyattan satabilirsiniz.

Evde mini el çantası nasıl yapılır?

ilk olarak yün hırkayı suda yıkayıp keçeleşmesini sağlayın.

Gerekli malzemeler;

 • Keçe parçaları
 • Yapıştırıcı
 • İğne ve iplik
 • Süslemek için çeşitli düğmeler
 • İsteğe bağlı olarak dikiş makinesi

Yapımı;

 1. Şablon çıkarın ve kesin: 22×28 cm ölçülerindeki bir kağıdı kullanarak ikizkenar bir yamuk elde edin. Çantanın üst genişliği 25 cm, al genişliği 19 cm ve yüksekliği 22 cm olmalıdır. Alt tabanın genişliği 15 cm, yüksekliği ise 7,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Şablon sayesinde iki tane ikizkenar yamuk ve bir tane oval parça kesin.
 2. Kenarları ve tabanı dikin: kenarları ve tabanı bir araya getirerek dikin.
 3. Üst kenarı dikin: yukarıdaki boş kısmı 2,5 cm içeriye kıvırarak dikin.
 4. Şeritler kesin: 6,5 x 27 cm olacak şekilde iki şerit kesin. Bu şeritler çık sap yaparken kullanılacak. İşlenmemiş kenarları birbirine doğru olacak şekilde katlayın. Kenarları uç uca gelecek hâlde katlayın. Geniş zikzaklar yaparak şeridin ortasına doğru tüm şeridi dikin.
 5. Sapları ekleyin: sapları ağız kısmından içeriye doğru dikin.

Çantanın yapımı bitmiş durumdadır bundan sonrasında çantanın üzerine dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. İsterseniz yapraklar, çiçekler ve renkli düğmeler ile süsleme yapabilirsiniz. Eğer çantanızda yaprak eklemek isterseniz, keçeleri yaprak şeklinde kesin ve yapıştırıcı ile çantaya yapıştırın. Yapıştırıcı kuruyana kadar yaprakları toplu iğne ile çantaya sabitleyebilirsiniz. Eğer minik el çantanızı çiçekler ile süslemek istiyorsanız keçe ile çiçek deseni oluşturup çantanın üzerine yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Çiçekler yapışana kadar toplu iğne ile çiçekleri çantaya sabitleyebilirsiniz.

Eğer dikiş yapmayı seviyorsanız bu şekilde minik el çantaları yapıp sizin belirlediğiniz bir fiyattan satıp evde oturarak çalışmış olursunuz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ