Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler 2021

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler 2021

Para kazanmak için evde ek iş yapabilir, bundan önemli gelirler elde edebilirsiniz. Bugünkü yazımızda İşkur evde paketleme konusunda en fazla ilanı olan evde sabun paketleme konusuna yer vereceğiz. Evde ne iş yapabilirim sorusunu sıklıkla soruyorsanız doğru adrestesiniz.

Yazı içerisinde “evde paketleme işi verilir” üzerine ilan veren firmalardan da detaylı şekilde bahsedeceğiz. Evde paketleme iş ilanları da yazımızda bulunacaktır. Yazımızı detaylı şekilde okursanız, tüm bilgilere erişir sizde evde ek iş yaparak para kazanma adımını atabilirsiniz.

Yazımızın girişinde iştahınızı kabartacak, konuya ilginizi artıracak bilgiler de verelim. Evde oturduğunuz yerden sabun paketleme ile 5000 TL kazanabilirsiniz. Evde sabun paketleme ile 5 bin TL almak abartı gelebilir fakat yazımız ilerledikçe ne kadar doğru ve imkan dahilinde olduğunu da öğreneceksiniz.

Evde Sabun Paketleme Veren Yerler neler, evde paketleme iş ilanları ve daha fazlası için okumaya devam edin.

Evde Sabun Paketleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler

Evden para kazanmak için yapabileceğiniz işlerden biri de evde sabun paketleme işidir. Daha önceki Evde Paketleme İşi Veren Firmalar başlıklı yazımızda konuya ilişkin birkaç bilgi vermiştik. Bu yazımızda bunu daha da detaylandıracağız. Yazı sonunda evde sabun paketleme işi veren firmalar ile konuşarak siz de iş sahibi olabileceksiniz.

Evde sabun paketleme işi, adından da anlaşılacağı gibi sabun kalıplarını ambalajlama işidir. Genel olarak 8’li ve 4’lü paketlerde sabun paketleme yapılır. Bazı kişiler, evde sabun paketleme işi denildiğinde aklına direkt olarak sabun yapımını da getiriyor. Durum kesinlikle bu değil. Yapacağınız iş; sabun üreticilerinden gelen sabun ve paketleme üzerine eşyaları almak, gerekli işlemleri yapmanın ardından teslim etmektir. En kolay evde para kazanma yöntemleri arasında gösterilebilir.

İş hakkında değinmemiz gereken bir konu da disiplin ve özveridir. Her ne kadar kolay da desek işin aslına bakarsak sıkı çalışma gerekir. Ayda 5 bin TL kazanmak, hatta üzerine çıkmak istiyorsanız hızlı ve dikkatli olmalısınız.

Evde sabun paketleme işi veren yerler ile iletişime geçmek oldukça önemli bir diğer detay. Bu sebeple evlere paketleme işi veren firmaların telefon numaraları da gerekmektedir. Bu bilgi olmadan yapabileceğiniz tek şey İşkur evde paketleme programı içerisinde iş veren kişilerden iş almak olacaktır. Çevrenizi ve iş hacminizi büyütmek için başka kanallara da ihtiyaç duyarsınız.

Eve İş Veren Firmalar ile İletişime Geçmek

Evde paketleme işi yapmanın en kritik noktalarından biri de eve iş veren firmalar ile iletişime geçmektir. İş potansiyelini ölçebileceğiniz ve işlere talip olabileceğiniz iki yöntemden biri budur. Eğer diğer yöntem olan işkurdan evde paketleme işi üzerine yoğunlaşırsanız, iş potansiyenizi oldukça düşürürsünüz. Evlere sabun paketleme işi veren firma numaraları ile bu durumu tersine çevirmek mümkün.

Firmalar ile iletişime geçtiniz, ya sonrası? Bu noktada birkaç durum üzerine durmalısınız. Her ne kadar evden bir iş olsa da bir işe girmek için önce başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuzun kabul edilmesi ile beraber tarafınıza malzemeler iletir. Bu malzemelerin adeti, sizin iş yükünüze göre belirlenir. Ne kadar çalışan var ve ne kadar hızlı iseniz o kadar fazla para kazanırsınız.

Sabunlar ile beraber paketleme malzemeleri de tarafınıza sağlanır. Bu noktada bazı firmalar, işi yapan kişilerden para alabilirler. Paket ve sabun paralarını almanın ardından teslim aşamasında, aldıkları bu iki kaleme ek olarak paketleme bedelini de tarafınıza verirler. Bu sebeple ilk aşamada çalışacağınız evde sabun paketleme veren firmalar ile bu konuyu konuşun.

Aldığınız sabunlar için belirli bir süre de tarafınıza iletilir. Bu durum da yine gelir artırmanıza veya düşürmenize etkendir. Evde ek iş yaparak para kazanma konusunda hızlı olan herkes, her zaman kazanır. Bu sebeple ilk aşamada alışma süresini göze alarak geniş süreler verseniz de sonradan süreyi mümkün olduğunca düşürün ve iş hacminizi artırın.

İş süresince titiz olun ve mümkün olduğunca sayım yapmaya çalışın. Eksik veya bozuk ürün olması durumunda firmadan çok siz zarar görebilirsiniz. Güven kaybı ile beraber siz de işinizden olabilirsiniz. Bu sebeple titiz olmayı ön planda tutun.

Evde Paketleme İşi Veren Firma Telefonları

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler

Bu rehberde iş ile ilgili tüm detaylara ne kadar girersek girelim işin sonunda ihtiyaç olan şey irtibat numaraları oluyor. İnternet üzerinde araştırma ile bu numaraları bulmak mümkün ama o kadar da kolay değil. Verilen telefon numaralarının kaçının gerçekten bu sektöre dair çalıştığı da muamma. Bu yazı içerisinde evde paketleme işi veren firmaların telefon numarası bulunacak fakat hiçbiri için güvence değiliz. Telefon numaralarını ararken şunlara dikkat edin:
 • Firma hakkında detaylı bilgi almadan istenen talepleri kabul etmeyin.
 • Mümkün ise yüz yüze görüşmeye çalışın.
 • Firmanın üretim yaptığı alana dair emin olun.
 • Eğer var ise firma ile çalışan diğer evde sabun paketleme işi yapan kişilerden bilgi alın.
 • Tarafınızdan para talep edilir ve yeterli bilgi verilmez ise kesinlikle kabul etmeyin.

Vereceğimiz numaralarda ve diğer sitelerden aldığınız numaralarda dikkat etmeniz gereken ilk şey Alan Kodudur. Alan kodu aradığınız ile ve konum hakkında direkt fikri verir. Örneğin; İstanbul’da iş verdiği iddia edilen bir firma, 0264 gibi bir alan kodu ile ulaşılıyor ise bilin ki o firma İstanbul’da değildir. İstanbul Evde Paketleme İşi veren yerler telefon olarak 0212 veya 0216’dır. Bunların dışında kalan büyükşehirler için alan kodlarını aşağıdan görebilirsiniz:

 •  Adana alan kodu 322
 •  Ankara alan kodu 312
 •  Antalya alan kodu 242
 •  Aydın alan kodu 256
 •  Balıkesir alan kodu 266
 •  Bursa alan kodu 224
 •  Denizli alan kodu 258
 •  Diyarbakır alan kodu 452
 •  Erzurum alan kodu 442
 •  Eskişehir alan kodu 222
 •  Gaziantep alan kodu 342
 •  Hatay alan kodu 326
 •  İstanbul Avrupa alan kodu 212
 •  İstanbul Anadolu alan kodu 216
 •  İzmir alan kodu 232
 •  Kahramanmaraş alan kodu 344
 •  Kayseri alan kodu 352
 •  Kocaeli alan kodu  262
 •  Konya alan kodu 332
 •  Malatya alan kodu 422
 •  Manisa alan kodu 236
 •  Mersin alan kodu 324
 •  Muğla alan kodu 252
 •  Ordu alan kodu 452
 •  Sakarya alan kodu 264
 •  Samsun alan kodu 362
 •  Şanlıurfa alan kodu 414
 •  Tekirdağ alan kodu 282
 •  Trabzon alan kodu 462
 •  Van alan kodu 432


Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler

Yazımızın bu bölümünde evde sabun paketleme işi veren firmalar neler, hangi sektörlerden iş bulabilirsiniz, bunlara değineceğiz. Listede 4 farklı firma ve firma tipi bulunmaktadır. Yazı içerisinde hangi kurumdan veya firmadan iş bulabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

İşkur Evde Paketleme

Yazı boyunca İşkur’dan bahsettik. İşkur evde sabun paketleme işi veren noktalardan birisi. Bildiğiniz gibi İşkur, birçok işveren ile çalışmakta ve bazı firmalara eleman sağlamakta. Bu sayede İşkur evde para kazanma konusunda da farklı fırsatları sunuyor.

Birçok atölye, firma ve fabrika İşkur ile çalışarak istedikleri iş gücünü karşılamakta. Bu kurumlardan bazıları da evde sabun paketleme üzerine iş veriyor. İşkur sistemine dahil olan kişiler, talep etmesi halinde bu alana dair oluşan iş potansiyelleri hakkında bilgilendiriliyor. SMS vasıtası ile gelen iş ilanları için tekrar İşkur’a oradan da firmaya müracat ediliyor. İşkur evde paketleme başvurusu ile evde sabun paketleme işi almanız için gerekenler:

 • İlk olarak yapmanız gereken şey İşkur sistemine girmek. Size en yakın İşkur merkezine giderek konu ile alakalı görevlilerden yardım isteyin.
 • İşkur tarafınıza evde paketleme iş başvuru formu verecektir. Bu form üzerine kişisel bilgilerinizi, yapabileceğiniz evde paketleme işlerini doldurmalısınız.
 • Bunun ardından talebiniz alınarak sisteme dahil edilirsiniz. Oluşabilecek potansiyel işlerde tarafınıza direkt olarak SMS gönderilecektir.
 • SMS geldikten sonra işi kabul ederek firma ile direkt iletişime geçersiniz. Bunun ardından yukarıdda da bahsettiğimiz süreç başlamış olur.

Fabrikalar

Bildiğiniz gibi sabun üretim tesisleri bulunmakta. Üretimi aşırı zor olmadığı için bunu üzerine imalat yapan birçok fabrika bulunuyor. Özellikle Zeytinyağı üretimi yapan fabrikalar bu konuda oldukça yoğun bir çalışma yapıyor.

Sabun bitkisel ve hayvansal yağlardan yapıldığı için bu sektör üzerine çalışan firmalar ana üretimlerinden kalan yağları sabun yapımında kullanıyor. Üretilen sabunlar için de ayrıca bir paketleme gerekiyor. Bu noktada tesisleşmeyen fabrikalar evde paketleme işi yapacak kişilerden yardım almakta.

Bursa ve Aydın çevresinde zeytin üretimi yoğun olduğu için bu alanda önemli bir pazar bulunuyor. Bursa evde sabun paketleme veya Aydın evde sabun paketleme olarak internetten yapacağınız arama ile bu durumu yakında görebilirsiniz.

Kimya Sanayi ile Sabun Üreten Yerler

Sabun üretimi yapan yerlerden biri de Kimya üzerine çalışan kurumlar. Bu kurumlarda kozmetik ürünlerin yanı sıra özel sabunlar da üretilmekte. Kimya ürünü olarak ortaya çıkan bu sabunlar için de bir paketleme ihtiyacı bulunuyor. Bu tip kuruluşlar genel olarak paketleme üzerine tesisleşme yoluna gitseler de kimileri evde paketleme ile işi çözmekte.

Market raflarında bu yol ile üretilmiş bir sürü ürün bulabilirsiniz. Özellikle ilinizin organize sanayi bölgelerine giderek bu alan üzerine çalışan fabrika ve atölyelere ulaşabilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi ile 5000 TL Kazanmak

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Yerler

Başlığa baktığınızda ücretin abartı olduğunu düşünebilirsiniz fakat durum tam olarak böyle. Evde sabun paketleyerek 5000 TL kazanmak mümkün. İş konusundaki ihtiyaçların fazla olması ve üretimin de aynı oranda artması, yapılacak olan paketleme işinin ücretini artırıyor.

Tabi direkt olarak 5000 TL kazanırsınız demek aldatmaca olur. Doğru, sistemli ve özverili bir çalışma ile bu sayıya kolayca ulaşabilirsiniz. Kimi evlerde aynı anda 4 veya 5 kişilik gruplar çalışabilmekte. Böyle bir ortamda ise kişi başı gelirden ziyade ortak gelir 15.000 TL ve üzerine çıkabilir. Ev hanımları için oldukça iyi bir fırsay diyebiliriz.

Günlük 10 saat çalışma ile beraber aylık olarak ortalama 3000 ile 5000 TL arası gelir elde edebilirsiniz. Evde paketleme veren yerler arasında en fazla gelir sağlayan sektör sabun olduğu için bu ücretlere kolayca ulaşabilirsiniz. Tekrar hatırlatalım, bu geliri evinizde çalışarak kazanırsınız!

Asgari ücretin 2800 TL olduğunu göz önüne alırsan evde bu paraları kazanmak oldukça iyi diyebiliriz. Yapmanız gereken çok ağır bir iş değil ve iş tehlikesi de bulunmamakta. Örneğin; bir fabrikada sıcak ve makine altında çalışmanın belli sorumluluk ve zorlukları bulunuyor. Bu tip ortamlar iş kazaları olasılığı yüksek yerler. Evde sabun paketleyerek alacağınız tek risk, ürün sayısı ve paketleme kalitesi olacaktır.

Evde Paketleme İşi Veren Firma Adresleri

Ülkemizde sabun üretimi fazla olduğu için birçok büyükşehirde sabun üretimi mevcut. Özellikle İstanbul, Ankara, Bursa ve Aydın özelinde bu alana yönelik çalışan birçok atölye ve fabrika bulunuyor. Bu fabrikaları ziyaret ederek iş hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Peki evde sabun paketleme işi veren firmalar nası bulunur, nerede bulunur?

İlk olarak bu konuda vereceğimiz öneri; Kimya Sanayi ve Ticaret Fabrikası adı altında çalışan işletmelere bakmanız. Bu işletmelerin genelinde sabun üretimi olduğu için buralardan sabun paketleme işi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra zeytin ve zeytinyağı üzerine çalışan fabrikalara da bakmalısınız. Ülkemizde oldukça fazla bir zeyytin üretimi olduğu için zeytinyağı bazlı sabun üretimi de fazladır. Bu sebeple internetten Zeytin üretimi yapan fabrikaları ziyaret ederek kendilerinden bilgi alabilirsiniz.

Gideceğiniz fabrikalar o alana dair bir üretim yapmasa da yapan firmalara hammadde sağlıyordur. Bu vasıta ile kendilerinden başvurabileceğiniz evde sabun paketleme işi veren firma adresleri de bulunabilir.

İşkur Evde Sabun Paketleme İletişim

Evde sabun paketleyerek para kazanma için gidebilecğeiniz en garanti adres İşkurdan başkası değil. İşkur, sabun üretimi yapan firmalar ile yaptığı anlaşmalar sonucunda her iki tarafın da karlı olduğu bir iş modeli vaat eder. İşkur bünyesindeki başvuranlar ile işverenleri bir araya getirerek İşkur evde sabun paketleme iletişimini sunar. Bunun için mahallenizde bulunan bir İşkur merkezine giderek de başvuruda bulabilirsiniz.

Evde paketleme işi iletişim ve firma bilgilerini İşkur üzerinden alabilirsiniz. İşkur’a ulaşabilmek için gidebileceğiniz adresler:

İŞKUR Genel Merkezi: 444 75 87

İşkur İletişim: 170

Bunların dışında ilinizdeki İşkur iletişim bilgilerini de buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz!

İşkur Evde Paketleme İş İlanları

Şimdi sizlere İşkur tarafından sunulan müthiş bir platformdan bahsedeceğiz. İşkur merkezlerine gitmeden iş başvurusu yapabileceğiniz bu platformda her tip iş aranabiliyor. İŞKUR E-Şube olarak adlandırılan bu platform üzerinde Evde sabun paketleme işi veren firmalar, işletmeler ve fabrikalar da bulunmaktadır.

Platform üzerinde aradığınız işi, ünvanı, firmayı aratabilir, belirlediğiniz sıralama seçeneklerine göre firmaları görebilirsiniz

Sayfada bulunan ve işaretleme yapmanız gereken seçenekler şunlardır:

 • Ülke
 • İl
 • İlçe
 • İlan No
 • İlan Tarihi
 • Meslek
 • Öğrenim Durumu
 • İşyeri Türü
 • Engel Durumu
 • Vardiya
 • İşyeri Ünvanı

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmaların Telefon Numaraları

Aşağıda il ili evde sabun paketleme işi veren firma numaralarını bulabilirsiniz.

Ankara:

 • (0312) 435 15 65
 • (0312) 216 30 00

Gaziantep:

 • (0342) 321 34 15
 • 0(342) 337 19 09

Hatay:

 • 0(326) 225 22 70

İstanbul

 • (0 212) 249 29 87
 • (0212) 313 46 78

Antalya:

 • (0242) 243 47 70
 • (0242) 229 40 33

Mersin:

 • 0 (324) 231 15 09

Diyarbakır:

 • 0 (412) 224 47 87

ŞanlıUrfa:

 • 0 (414) 313 15 17

Bursa:

 • 0 (224) 225 15 15

Adıyaman:

 • 0 (416) 216 11 55

İzmir:

 • 0(232) 486 16 27

Aydın:

 • 0 (256) 512 77 87

Adana:

 • 0 (322) 323 84 44
 • 0 (322) 515 28 22

Konya:

 • 0 (332) 236 08 28

Bayburt:

 • 0 (458) 211 61 99

Çankırı:

 • 0 (376) 213 11 53

Yukarıda verdiğimiz numaralardan evde paketleme işi verene yerler ile iletişime geçebilirsiniz. Başlangıç aşamasında bir iş görüşmesinde olduğunuzu göz önüne alarak giriş yapın ve detaylıca iş hakkında yapabileceklerinizi aktarın. Bunun ardından ilgililer ile iletişim kurmanız sağlanacaktır. Doğru bir izlenim bırakmanız halinde siz de ayda 5 bin TL kazanabilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nerede ise her işin bir zorluğu bulunur. Bunlardan biri de evde sabunları paketleme işidir. Her ne kadar kulağa kolay gelse de bazı noktalarda doğru şekilde çalışmamanız halinde, işinizden olabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler:

1- Hijyene Önem Verin: Bildiğiniz gibi sabun satışı, kategori olarak temizlikte yer alıyor. Bu sebeple paketlemesi yapılacak olan sabunların titiz bir ortamda işleme tabi tutulması istenir. Bu ortamı sağlamamanız halinde kolay kolay iş alamazsınız.

2- Sayım Yapın: Bildiğiniz gibi evde sabun paketleme işinde ücret alımı adet üzerinden hesaplanır. Kimi iş verenler koli üzerinden ücret öderken kimileri de paket üzerinden verir. Bu sebeple sizin de sayım yapmanıza ihtiyaç duyulur. Yapacağınız paketlemelerde sayım yapmalı, eksik veya fazla olmasını önleyip tarafların zarar uğramasını engellemelisiniz.

3- İşi Alırken Dikkatli Olun: Piyasada en fazla dolandırıcılığı olan işlerden biri de paketleme işi verdiğini iddia edenlerin yaptıklarıdır. İş başvurusunda bulunan kişilerden depozito bedeli adı altında bazı miktarlar talep eden bu kişiler daha sonradan ulaşılmaz duruma gelir. Bu sebeple ilk aşamada direkt ücret isteyen yerlerden kaçının. Mümkün olduğunca işletmeleri ziyaret ederek veya İşkur üzerinden iş alın. Aksi takdirde bu tip mağduriyetler olabilir.

4- İşi Zamanında Teslim Edin: Evde sabun paketleme işini veren firmaların amacı ürünleri dağıtımcılara ya da satıcılara ulaştırmaktır. Bu sebeple size gelen ürünlerin belirli bir zamanda hazır olması gerekir. Ürünleri temin eden firma, süre olarak 1 hafta verdi ise bu süre içinde paketleme işlemini tamamlamalısınız. Aksi takdirde firma da siz de zarara uğrayabilirsiniz.

Kargo ile Sabun Paketleme İşi

Yanlış duymadınız; kargo ile de sabun paketleme işi verilebilmekte. Bu durum genelde içeride yeteri kadar çalışan bulamayan firma ve fabrikaların seçtiği bir yöntemdir.

Bu yöntem sonucunda işlencek ürünler kargo ile paketlemeciye gönderilir. Paketleme malzemeleri, yine diğerinde olduğu gibi size zimmetlidir ve belirli bir süre içerisinde paketleme işlemlerinin tamamlanması gerekir. Bu sebeple kargo geliş süresinden itibaren oyalanmadan işe başlamalısınız.

Bu işin tek dezavantajı iletişimdir. Bildiğiniz gibi kimse kimseye bedavaya mal göndermek istemez. Kargo ile sabun paketleme işi veren kişiler de karşıdaki kişiyle güven tesis etmek ister. Bu sebeple bu işte tecrübeli olan tanıdıklarınız var ise onlardan yardım alabilirsiniz. Bu durum firmanın da hızlıca işlemleri başlatmasına yarayacaktır.

Eğer siz de kargo ile sabun paketleme işi arıyorsanız yapmanız gereken tek şey yukarıda verdiğimiz numaraları aramak. Aradığınız yerlere durumu aktararak iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunlara ek olarka İşkur üzerinden de bu firmaları bulabilirsiniz. Yine yukarıda İşkur E-Şube ile iş aramak kısmına gidebilir ve işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Evde paketleme işi konusunda daha farklı bir alana bakmak isterseniz Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Veren Yerler adlı yazımıza da bakabilirsiniz. Bunun dışında kalan işleri ise BURADAN öğrenebilirsiniz. Her iki yazıda da çeşitli alanlara dair paketleme hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Bu yazımızda İşkur evde paketleme işi, sabun paketleme nedir, evde sabun paketleme veren yerler, iletişi bilgileri gibi birçok bilgi verdik. Yazımızdan faydalanmak için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

İşveren olarak adres ve telefon bilgilerinizi, ihtiyaçlarınızı paylaşabilirsiniz.

Evde sabun paketleme işi arayanlar arasında iseniz bulunduğunuz ili ve iletişim bilgilerinizi aşağıdan paylaşabilirsiniz.

Evde ek iş yapmak, evde ek iş fırsatlarını öğrenmek istiyorsanız sitemizi takipte kalın. Birçok rehberimizde evde para kazanabileceğiniz yöntemlere yer veriyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ