Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar (Aylık 6000 TL Ek Gelir)

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar (Aylık 6000 TL Ek Gelir)

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar. Evde ek iş yapmak, bu sayede aile ekonomisine katkıda bulunmak son dönemde oldukça revaçta. Pandemi döneminde sık sık gelen kısıtlamalar ile kimi aileler için ise zorunluluk haline geldi. Evde paketleme işi ile 1 ayda 6000 TL gibi gelir elde edebilmek de oldukça çekici bir durum. Bu yazımızda Evde Paketleme İşi Veren Firmalar, Evde Paketleme İşleri gibi konuları detayları ile işleyeceğiz.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar ile Ne Kadar Kazanılır?

Öncelikle şunu belirtme gerek ki bu durum firma ve paketleme tipine göre değişiklik göstermekte. Fakat bir aralık vermek gerekir ise 1500 ile 6000 TL arası gelir elde etmek mümkün. İşin zorluğu, sıklığı ve firmaların tipi bu fiyat skalasını belirlemektedir. Yazının ilerleyen bölümlerinde bunun detaylarını öğrenebilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar ile Çalışmak

Paketleme işi yapmak oldukça basit temellere dayanmaktadır. Evde paketleme için üreticiden size verilecek malzemeleri standartlara göre paketlemeniz halinde kolayca gelir elde edebilirsiniz. Geçmişte bu sektörden iş bulmak oldukça kolay olsa da günümüzün şartlarında oldukça zorlaşmıştır. Pandemi dönemi, artan işsizlik ve ekonomik buhran bunun başlıca sebepleridir. Eğer siz de evde paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçmek istiyorsanız doğru kanallardan ilerlemelisiniz.

Bu işi veren firmalara ulaşamaz veya istediğiniz dönüşü alamazsanız alternatif de mevcut. Şehirlerin Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde bu sektöre yönelik çalışan işletmeler bulunmaktadır. Kendileri ile iletişime geçerek ihtiyaç durumlarını kontrol edebilirsiniz. Bu bölgelerde de çözüm bulamaz iseniz yorum kısmında bize iletebilir, sayfaya gelen firmaların sizin ile iletişime geçmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak şunu belirtelim ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de dolandırma niyeti ile iş teklif eden şahıslar bulunmakta. Evde paketleme işi için hiçbir kurum veya kişi sizden ön ödeme almaz. İşlem malzemeleri size verip, paketlenme durumlarına göre ödeme yapılması şeklinde gerçekleşir. Ön ödeme yapmanızı isteyen veya işe katılım parası isteyen kişileri ile kesinlikle irtibatınızı sonlandırın.

Evde Paketleme İşi Çeşitleri

Paketleme işi için farklı farklı çeşitler bulunmaktadır. Yazının bu bölümünde hangi paketleme işleri olduğunu ve detaylarını öğreneceksiniz. İşte evde paketleme işi çeşitleri:

 

Evde Sabun Paketleme İşi

Temizlik sektörünün yapı taşı hiç şüphesiz olarak sabundur. Katı sabunların paketleme işi de oldukça ihtiyaç olan bir alandır. Organik sabun üretimi yapan işletmeler paketleme işlemlerini de dışarıda yaptırmaktadır. Paketleme tipi oldukça basit olan bu alanda üçlü ve altılı olmak üzere iki farklı paket tipi bulunur. Bu paketleri büyük bir koli içerisine yerleştirip satıcı firmaya teslim edersiniz. Hijyen malzemesi olduğu için işin yapılacağı alanda temizlik, iş sırasında hijyen beklenir. Yaptığınız iş düzenli olarak denetlemeye tabi olur.

Evde Bardak Altlığı Paketleme İşi

Bardak altlığı paketleme işi de çok talep gören bir iştir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz iş süresince 6’lı ve 12’li paketleme yaparak kolileri doldurursunuz. Atölyelerde yapıldığı gözlenen iş kimi zaman evlerde de yapılmaktadır. Son yıllarda azalmış olsa da büyükşehirler için hala ihtiyaç olan bir alandır. Çevrenizde hizmet sektörüne ekipman sağlayan firmalar ile iletişime geçerek ilgili firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Tesbih Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Türkiye’de tesbihlere olan ilginin yaklaşık olarak bin yıldan fazla bir geçmişi bulunmakta. Bugün dahi gerek aksesuar gerek ise ibadet için ilgi görmekte. Instagram ve Facebook üzerinde bu sektöre yönelik satış yapan birçok sayfayı görebilirsiniz. Bu sebeple tesbih paketleme işi de oldukça ihtiyaç olan bir alan. Gerek internetteki satış sayfaları ile gerek ise üretim atölyeleri ile iletişime geçerek iş bulabilirsiniz. Sürekli rağbet olması sebebi ile diğer paketlme işlerine göre daha fazla iş olanağı bulunmaktadır.

Evde Kına Paketleme İşi

Kına kültürü toplumumuzda oldukça yaygın. Son dönemde internet üzerinden satışların artması ile de Hint Kınası üzerinde önemli ölçüde bir ilgi oluştu. Bunun ile birlikte toplu hint kınası alıp paketleyerek satmak da bir iş kolu oldu. Gerek kına üreten atölyeler tarafından gerek ise kendiniz toplu kına alarak hem paketleyip hem de satabilirsiniz. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde üretici bolluğu olduğu için paketleme konusunda bu bölgede daha fazla iş olanağı bulunmaktadır.

Evde Mum Paketleme İşi

Evde ek iş olarak mım paketleme de yapabilirsiniz. Eskiden nerede ise her evde ihtiyaç için bulunan mumular bugün dekorasyon amacı ile satılmakta. Elektrik kesintilerinde alternatif ışık kaynağı olmasının dışında evin dekorasyonuna uygun olması da önemli bir ölçüt konumunda. Mum üretimi yapan firmaların büyük çoğunluğu standartların dışında biçimler ile üretim yaptığı için ek olarak bir paketleme ihtiyacı bulunmakta. Mum üreten firmalar ile iletişime geçerek kolayca iş bulabilirsiniz.

İşi yapmak kolay gibi görünse de kimi mumlar daha aksesuar amaçlı olduğu için farklı paketleme ister. Bu sebeple bu iş kolunda fazla gelir sağlayabilir ama daha zor paketleme de yapabilirsiniz. Kocaeli ve Bursa civarında yaşayan kişiler bu alanda kolayca iş bulabilir.

Evde Plastik ve Karton Bardak Paketleme İşi

Paketleme işi denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz olarak bardak paketleme işi olmakta. Hizmet sektöründe bol bol kullanılan bardaklar, Evde Paketleme işi sayesinde kullanıma hazır hale gelmekte. Plastik ve karton bardak paketleme işi için bu kadar yoğun bir iş alanı olmasının temel sebebi üretim yapan atölyelerdir. Genelde küçük olan atölyeler paketleme için ek olarak işçi bulundurmadığı için evde ek işi yapan kişilerden yardım almaktadır. Üretim atölyeleri ile iletişime geçerek bu konuda yardım teklif edebilirsiniz.

Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi

Günümüzde hemen herkesin akıllı telefonu bulunmakta. Akıllı telefonlarda birçok model ve marka bulunurken aksesuarları da oldukça çeşitli. Telefonların her biri için milyonlarca çeşit telefon kılıfı bulunmakta. Telefon kılıfı üretimi yapan atölyeler de paketleme için personel çalıştırmak yerine evde ek iş yapan kişilerden yardım almakta. Evde telefon kılıfı paketleme işi yaparak önemli miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Misal olarak 3 kişilik bir ekibin tam mesai ile aylık geliri yaklaşık olarak 15.000 TL dolaylarında.

Evde Vida Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vida gibi bağlantı elemanları üreten işletmeler bulabilirsiniz. Bu firmaların dışarıdan aldığı paketleme hizmetini evinizde yaparak gelir elde edebilirsiniz. Oldukça küçük ve fazla sayıda olan bu elemanları paketlemek ise oldukça fazla dikkat istiyor. Örnek olarak 10 tane karton bardak ile 10 vidayı paketleme farklı dikkat ister. Bu sebeple bir ekip kurrmalı ve bu iş üzerine yoğunlaşmalısınız. Aksi halde oldukça fazla mesai harcayabilirsiniz.

Evde Boncuk Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Aksesuar ve takı için boncuk önemli bir edevattır. Bu sebeple boncuk paketleme de oldukça önemli bir konumda. Evde paketleme işi için zahmetli olan iş son çare olarak denenebilir. Bunun en büyük sebebi oldukça zahmetli olmasına karşın düşük gelir getimesidir. Bu sebeple alternatifiniz var ise onlara yönelmek daha akılcı bir çözüm olacaktır.

Evde Duş Başlığı Montajı ve Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde duş başlığı montajı kulağınıza garip gelebilir fakat detayını öğrenince ne kadar makul bir iş olduğunu anlayacaksınız. Duş başlığı üreten firmalar genel olarak yekpare yerine parça parça üretim yapmaktadır. Bu sebep ile üretilen parçaların ek olarak monte edilmesi gerekir. Bu alanda iş yapan kişiler hem paketleme hem de montaj işi ile iyi bir gelir elde edebilir. Piyasada bu işi yapan kişiler yaklaşık olarak 6000 TL civarında gelir elde edebilmekte.

Evde Bağcık Toplama ve Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Gelir potansiyeli oldukça düşük bir alandır. Ayakkabı atölyelerinden bulacağınız bağcıkları paketleyerek piyasadaki alıcılara teslim edebilirsiniz. İş çok zahmetli olmasa da tek kişi için 2000 TL üzeri gelir elde etmek oldukça zor. Çevrenizdeki atölyelerden bilgi alabilirsiniz.

Evde Bebek Telsizi Montajı ve Paketleme İşi

Çocuk sahibi olan birçok kişi ilk iş olarak bebek telsizi almaktadır. Piyasada çokça talep alan telsizlerin montajı ve paketlemesi önemli bir gelir kapısı olabilmekte. Montaj eğitimi ile beraber paketleme işini yapabilirsiniz. Bunun için imalatı yapan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Piyasada markaları araştırarak bu firmaların iletişim adresine ulaşmak mümkün.

Evde Erzak Kolisi Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Erzak kolisi her dönemde bulunan bir üründür. Gerek Ramazanda süper marketlerde gerek ise yardım kuruluşlarında bulunmaktadırlar. Özellikle Ramazan ayında Evde Erzak Kolisi Paketleme İşi için birçok fırsat bulunmakta. Bunun dışında yardım dernekleri de düzenli olarak yardım kolisi stoklamakta. Kendileri ile iletişime geçerek iş hakkında detaylara ulaşabiilirsiniz.

Evde Maske Paketleme İşi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Koronavirüs salgını sebebi ile en fazla ihtiyaç duyulan ürün kuşkusuz olarak maskelerdi. Pandemi dönemi ile beraber maske paketleme işi de önemli bir gelir kapısı haline geldi. Şu an güncel olarak en fazla gelir ve iş alabileceğiniz iş konumunda. Ciddi bir ekip kurarak paketleme işini yapabilirsiniz. İlinizdeki Organize Sanayi Bölgesi içerisinde üretim yapan firmalar ile iletişime geçerek evde paketleme işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Para Kazandıracak İşler (Aylık 4000 TL İle 10000 TL Para Kazanma)

Evde Süpürge Torbası Paketleme İşi

Organize Sanayi bölgesi bulunan büyükşehirlerde kesinlikle süpürge torbası paketleme iş imkanı da bulabilirsiniz. Her evde bulunan süpürgelerin en büyük ihtiyacı kuşkusuz olarak süpürge torbası. Markasız atölyeler tarafından üretilen bu torbalar 2 farklı şekilde paketlenmekte. 10’lu veya 50’li paketler halinde paketleme yapılmakta. Bölgede bulunan üreticiler ile iletişime geçerek evde paketleme işi yapabilirsiniz.

Evde Tütsü Paketleme İşi

Evde koku için yıllardır oda kokuları kullanılmakta. Sprey olan kokuların en büyük alternatifi ise tütsüler. Son yıllarda kullanımı oldukça artan tütsüler için oldukça fazla şekilde bir paketleme ihtiyacı bulunmakta. Oldukça kolay olan bu işten ekibinizle beraber 4000 TL kazanma imkanınız bulunmakta. Çevrede bulunan atölyeler ile iletişime geçerek iş hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Evde Havlu Paketleme İşi

Ev tekstili denilince akla ilk gelen şey kuşkusuz olarak havludur. Çeyiz, doğum günü, kına ve birçok alanda sadece aksesuar niyetine bile kullanılmaktadır. Özellikle gösterişli bir paketleme istenen havluları paketleyerek gelir elde etmeniz mümkün. Evde havlu paketleme işi genel olarak gelin çeyizine girecek havlular için yapılmaktadır. Çevrenizde bulunan tekstil atölyelerine giderek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evde Dekoratif Taş Paketleme İşi

Evde dekoratif taş paketleme işi kulağa mantıksız gelse de oldukça geniş bir pazara sahip. Son dönemlerde gerek dekorasyon gerek ise meditasyon için saılan taşlar için önemli sayıda bir talep bulunmakta. Bu işte sadece paketleme değil satış da yapabilirsiniz. İnşaat, dekorasyon, tasarım ve daha birçok alanda ihtiyaç olan bu sektöre çok kolay bir şekilde katkı sağlayabilirsiniz. Dışarı çıkın ve göze hoş gelen taşları toplayın. Bunları paketleyerek Instagram ve Facebook üzerinde satışa da sunabilirsiniz.

 

Bölgenizde Evde Paketleme İşi veren firmaları BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ