Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları, Evde Yapılacak İşler , Ev Hanımlarına Yönelik Evde Ek İşler. Bu işlerin amacı hem mali açından evin rahatlaması hem de ev hanımlarının sosyalleşmesidir. En basitinden hepimizin bildiği annelerimizin de sıklıkla yaptığı el işleri. Bunlar istenen kişilere belirli günlerde satılırç çok fazla bir gelir sağlamasa da anneler için oldukça sevilen bir aktivite olmuştur. El işleri; dantel, iğne oyası, kaşkol, bere, eldiven ,patik  gibi iple yapılan el emeği parçalardır. Bunları yalnız da yapmayıp komşularını ya da eş dostunu çağıran anneler daha fazla kazanmakta ve iyi motive olabilmektedirler. Daha bahsedecek olursak çiçek bakımı.

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları, Evde Yapılacak İşler

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler, Özellikle balkonu ve bahçesi olan dairelerde annelerin birçok çiçeği vardır. Bunlar menekşe,sümbül, kaktüs , orkide ve benzeri güzellikte çiçeklerdir. Çiçekleri oldukça seven ev hanımları bunlar fazlalaştığında satma işini gerçekleştirebilirler. Yemek konusundan bahsedecek olursak birçok ev hanımı eşsiz lezzette yemek ve hamur işi yapabilme yeteneğine sahiptir. Pasta ,börek, kek, kurabiye bunları ilgili yerlerle anlaşıp teslim ettiğinde oldukça para kazanabilmektedirler. Yemekler için de aynı şeyi söyleyebiliriz.  Yemek işi biraz daha vakit aldığından her ev hanımı bu işe kalkışmayabilir. Bu işi yapan ev hanımları daha ileri yaşta olup yemek yapmayı gerçekten seven buna yıllarını vermiş ev hanımlarıdır.

EVDE SANAL ASİSTAN OLMAK

EVDE SANAL ASİSTAN OLMAK

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler

Pek çok kişi evde oturduğu yerden para kazanmak istemektedir. Bu işlerden en popüler olanı da sanal yönetici asistanlığıdır.

sanal yönetici asistanı olmak için herhangi bir eğitime gerek yoktur ancak bazı becerilerinizin olması gerekmektedir.

Sanal asistanı görevleri nelerdir?

 1. Randevu ayarlamak.
 2. Metin yazmak.
 3. E-posta yazmak ve gelen e postalara cevap vermek.
 4. Metin işleme.
 5. Elektronik dosyalama.

Sanal asistan olmak istiyorsanız veya evden çalışmak isteyen sanal yönetici asistanı iseniz aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz.

Eğitim gereklilikleri işin türüne, projeye ve işverenin ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bazı işyerleri sadece lise diploması isterken bazıları ise 4 senelik üniversite mezunu ile çalışmak isterler.

Bazı internet siteleri sanal yönetici asistanlığı ile ilgili eğitim vermektedir. İşverenlerin büyük bir kısmı için bu iş üzerinde deneyiminiz ve işe ne kadar faydalı olacağınız önemlidir. İyi bir özgeçmişe sahip iseniz ve size referans olacak kişiler varsa işe alınma ihtimaliniz yüksektir.

Sanal Asistanlık İçin Gerekli Ekipmanlar

Her meslekte olduğu gibi sanal yönetici asistanlığı mesleğini yaparken de iş ile ilgili görevleri yerine getirebilmek için bazı ekipmanları ihtiyacınız vardır. Sanal yönetici asistanı olmak için gerekli ekipmanlardan bazıları şunlardır;

 1. Yüksek hızda bir internet bağlantısı olan bilgisayar.
 2. Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi makinesi.
 3. Faks makinesi.
 4. Bir telefon hattı. Ancak bazı işlerde 2 telefon hattına ihtiyaç duyulur.
 5. Asla rahatsız edilmeyeceğiniz bir çalışma ortamı.

Becerilerinizi keskinleştirin

İsterseniz sanal yönetici asistanı olun isterseniz ofiste çalışan yönetici asistanı olun mutlaka becerilerinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Becerilerinizi geliştirirseniz işverenin gözüne girersiniz ve bu sizin faydanıza olur.

Sanal asistanlık yapmak için gerekli olan bazı beceriler

 • Ortalamanın üzerinde bir iletişim becerisi.
 • Çoklu görevleri düzgün ve mantıklı bir şekilde panik olmadan yapabilme kabiliyeti.
 • 1 dakikada 70 kelime ve üzerinde yazabilme kabiliyeti.
 • Dilbilgisinde ve yazma konusunda üstün becerilere sahip olmak.
 • Hesap tablosu, veri tabanı, kelime işleme ve e-postalarda dahil olmak üzere genel bilgisayar bilgisi.

Ağ kurma ve profesyonel bağlantılar

 • LinkedIn’e katılın. LinkedIn milyonlarca kişinin bilgi alışverişi yaptığı ve iş ilişkilerini iyileştirdiği bir kaynaktır.
 • Online forumları ve sitelere katılın.

EV HANIMLARINA İŞ İMKANI ÖRGÜ OYUNCAK YAPIMI

EV HANIMLARINA İŞ İMKANI ÖRGÜ OYUNCAK YAPIMI

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler

Evde çalışmak isteyen ev hanımlarının pek çok yapabileceği iş imkanı bulunmaktadır. El işi ürünleri bu işin başında gelir. Özellikle de kişiye özel örgü işleri büyük ilgi görmektedir. Örgü örmeyi öğrenmek oldukça kolaydır ve öğrenebileceğiniz pek çok kaynak bulunmaktadır. Eskiden örgü öğrenmek için kitaplar ve dergiler kullanılırdı ancak günümüzde internet’te bulunan videolar yardım ile örgü örmeyi öğrenmek oldukça kolaydır. Ev hanımlarına da evde iş imkanı olarak örgü oyuncak yapımını tavsiye ediyoruz.

Örgü oyuncakların ve örgü hayvanların hemen hemen bütün parçaları ( baş, kollar, vücut, ayaklar ) bir halkanın etrafının tığ ile örülmesiyle meydana gelmektedir. Bu örgü oyuncak işine  “sihirli halka” tekniği ile başlamanızı tavsiye ederiz.

Sihirli halka tekniğini öğrendikten sonra halkaların etrafını sık iğneyle arttırmak gerekir. Sık iğneye nasıl başlayacağınızı video yardımı ile öğrenebilirsiniz. İlmiklerin sayısını arttırarak topu dışarı doğru genişletirsiniz. Sık iğne profesyonel olduktan sonra bütün oyuncak örgü bebeklerinizi ve örgü hayvanlarınızı bu teknikle yapabilirsiniz.

Yuvarlağı şekil verdikten sonra sıra ilmekleri azaltmaya geldi. İlmekleri nasıl azaltacağınızı öğrenmek için video izleyebilirsiniz. Örgü oyuncak bebeğin bütün parçalarını ördükten sonra bunları birleştirmeniz gerekiyor. Parçalar birleştirdikten sonra tekrar örmeniz gerekiyor.

Örgü oyuncak için gereken malzemeler

 1. Tığ, alüminyum tığ tavsiye ederiz. Farklı ölçüler için farklı büyüklükte tığlar kullanılır ve bu yüzden farklı ölçülerin bulunduğu bir tığ seti almanız gerekir.
 2. Yün, farklı renk seçeneklerinin ve farklı türlerinin bulunduğu yünün, dolgu oyuncaklar için bükme ve akrilik türleri tercih edilir. Yün gibi doğal iplerden kullanmanız gerekmektedir.
 3. Makas, yünlerin düzgün bir şekilde kesilmesi için iyi ve keskin bir makas almalısınız.
 4. Vidalı gözler, internet üzerinden alabilirsiniz.
 5. Yün iğnesi, bu iğneler oyuncağın parçalarını birbirine dikmek için kullanılır.
 6. Nakış ipi, genellikle bileklik için kullanılır. Fakat nakış ipi örgü oyuncakta burun ve ağız yapımı için gereklidir.
 7. Keçe, genellikle kulak ve burun kıvrımları, eller ve ayaklar içinde kullanılır.
 8. Polyester lif dolgu, örgü oyuncakları içi bununla doldurulur. Doldururken dikkatli olmanız gerekir. Çok doldurursanız sert, az doldurursanız da esnek olur.

İnternetten Para Kazanmak İçin Yapılacak İş Önerileri

EVDE SALÇA YAPIP SATMAK

EVDE SALÇA YAPIP SATMAK

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler

Evde herhangi bir şeyler yapıp satmak isteyenler lezzetli bir salça tarifi sayesinde kendi evinde salça yapıp satabilmektedir. Evde yapılan bu iş için sadece iyi bir aşçı olmak yetmez. Faaliyetleri nasıl yöneteceğinizi de bilmeniz gerekir. Hazırladığınız salçaları satabilmek için öncelikle gerekli olan yasal prosedürleri yerine getirmeniz gerekir.

İşletme yapısı ve sigorta

İlk olarak kuruluşunuzun ihtiyaçlarına uygun bir işletme yapısı seçmeniz gerekmektedir. Gıda satışı yapmak çok dikkat edilmesi gereken ve önemli bir iştir. Sizin hatanız olsun veya olmasın salçayı yedikten sonra birisi zehirlenirse yaptırmış olduğunuz sigorta sizi bu tür sorunlara karşı korur.

İşletme ruhsatı ve izinler

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler .Tüm işletme kurmak isteyenlerin işletme ruhsatı alması gerekmektedir. Bunun yanında işletmeyi kurabilmesi için alması gereken çeşitli izinler vardır. Gerekli olan belgeleri ilgilenen kurumlardan aldıktan sonra bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuru formunuz ile müracaat etmeniz gerekir. Daha sonrasında vergi dairesine müracaat ederek vergi işlemlerini halletmeniz gerekir. diğer işletmelerden farklı olarak gıda satışı yapacağınız için Sağlık Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği denetimlerden geçmeniz gerekir. Ayrıca bu denetimler işletme açıldıktan sonra da düzenli aralıklarla devam etmektedir.

Üretim

Salça yapımı için gerekli olan tüm malzemeleri alın. Salçayı paketlemek için gerekli olan ekipmanları da almalısınız. Etikette yer alan bilgilerin yönetmeliğe uygun olduğundan emin olun.

Evde domates salçası nasıl yapılır?

Domates salçası yemeklerin olmazsa olmazlarından birisidir. Ev hanımlarının çoğu evde çokça domates salçası konservesi yapar. Sizde salçayı marketlerden almak yerine evinizde yapabilirsiniz.

Evde Domates Salçası Yapıp Satmak

Malzemeler;

 • 1 kg salça için 6 kg domates
 • İstenen miktarda tuz

Hazırlanışı;

 1. Domatesleri çok küçük parçalara ayırın.
 2. Parçalara ayrılmış olan domatesleri tuz ile birlikte pişirin. Kaynamaya bırakın ve yumuşayana kadar pişirin.
 3. Domatesler soğuduktan sonra salça makinanıza koyun ve kabuğu ile tohumu ayıklayın.

Eğer salça makineniz yoksa kabuk ve tohumları ayrı ayrı çıkarabilirsiniz. Kabukları domatesler tencerede pişerken yumuşamadan önce çıkarın. Domatesler yumuşadıktan sonra posayı ince gözenekli bir süzgece koyun ve daha sonra tohumları temizleyin.

EVDE KONSERVE YAPIP SATMAK

EVDE KONSERVE YAPIP SATMAK

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler

Bu makalemiz de ev hanımlarına kazanç sağlayacak mükemmel bir fırsatla karşınızdayım. Evde kışlık yazlık kendinize turşu , reçel gibi konserve ürünler mi yapıyorsunuz ?  O zaman bunu kazanca çevirmenin suan tam zamanı.

Evde Konserve Turşu Ve Reçeller Yapmak

İlk önce hangi turşuyu iyi yaptığına karar verin. Kararınızı verdikten sonra öncelikli olarak o turşunun ya da reçelin imalatını yapın. Küçük başlayın ki işin nasıl ilerlediğini hem öğrenin hemde müşterileriniz arttıkça ürün çeşitliliği yapıp müşterilerinizi kendinize bağlayın.

Evde Para Kazanmak İçin Neler Gerekmektedir ?

Her işte olduğu gibi konserve işinde de gereken şeyler vardır. İlk önce gıda sektöründe , konserve sektöründe yani işinizle ilgili bir şirket olmasanız dahi almanız gereken evraklar olabilir. Bu evraklarınızı iyi araştırın ve işinize öyle başlayın.

Küçük tek bir üründen başlamanız her zaman sizin deneyiminiz ve başlangıcınız için iyi olur. Kaliteli ve organik malzemeler aldığınıza her zaman dikkat edin. Kaliteli olsun derken de bütçenizi aşıp kar elde edemeyecek hatalar da yapmayın.  Malzemelerinizin organik olmasına aldıklarınızın organik olmasına tam dikkat etmek isterseniz bahçeniz varsa ordan yetiştirip hem müşterilerinize de bir reklam yapabilirsiniz bu sayede. Ürününüzün fiyatını belirlerken hem müşteriyi hem kendinizi düşünmelisiniz.

Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler. Örneğin çok tuzlu bir miktarda satışa koyarsanız müşteri bulamazsınız, fakat az miktarda kullandığınız malzemelerin fiyatını karşılamayacak şekilde koyarsanız da kazanç elde edemesiniz. Yaptığınız işin hikayesini reklamını sayfanızda mutlaka yapmalısınız. Mesela çilek reçeli yapıyorsanız o reçelle yapılan tatlının tarifini verebilirsiniz buda benden size güzel bir tüyo olsun. Küçük arkadaşlarımızı çocukları yani düşünerek de bir tasarım yaparsanız yada tatlarını dah sekerli yaparsanız müşterilerinizden anne olanlar buna dayanamayıp hemen alabilrler. Unutmayın ki bu işte en önemli olan ürün tanıtımı yani reklamdır.

Reklamı ne kadar iyi yaparsanız müşterileriniz o kadar artar. Aynı zaman da konservelerinizin dışını da süsleyerek albenisini, güzelliğini arttırabilirsiniz. Sadece bulunduğunuz bölgeye değil her yere satış yapacağınız için kavanozlarınızın sağlamlığından da emin olun krılıp yolda müşteriye ve sizi hüsrana uğratmanızı istemeyiz. El emeği göz nuru ürünlerinizle bol kazançlar dilerim.

Sizler de Ev Hanımları İçin Evde İş Fırsatları,Evde Yapılacak İşler başlıklı konumuza yorum yaparak evde yapılacak işler listemizi talep edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ