Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Markalaşma, yeni bir iş kurma her girişimcinin hayali olsa da daha risksiz girişim yolları bulunuyor. Bunlardan biri de Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar ile anlaşma yaparak işe atılmak. Bayilik veya Franchise veren en iyi firmalar arasında seçim yapmak ise size kalmış. Her bayilik veren firma kendi içerisinde bazı şartlar sunuyor. Detaylar yazımızda

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Şunu öncelikle belirtmek gerek ki bayilik veren büyük firmalar genel olarak hizmetinden taviz vermez. Çalışmanız süresince yapacağınız tüm aksiyonlar bağlı olduğunuz markanın standartlarını karşılamak zorundadır. Misal olarak KFC bayiliği aldıktan sonra KFC menüsü dışında bir şey satamazsınız. KFC ile yaptığınız sözleşmede bunun ile ilgili bir madde illa ki bulunur. Menü içeriğinden mekan tasarımına, kullanılan makinelerden kullanılan malzemelere kadar herşeyi KFC’den almanız gerekir. Hizmet için size farklı alternatifler de pek sunulmaz. Eğer yaratıcı bir bakış açınız var ise dünya genelinde bayilik veren en iyi firmalar size göre olmayacaktır. Burada sadece mal sahibi olan bir işletmeci olacaksınız ama hizmet kontrolü markada olacaktır. Bunun bilinci ile Franchise işine girmelisiniz.

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar 2021 Güncel Liste

Liste içerisinde bulunan markaların tümü ülkemizde erişilebilir durumda olan firmalar. Ülkemiz dışında birçok ülkede hizmet veren ünlü markalar olsa da bu listeye almadık. Ekis.biz.tr olarak amacımız yerli yatırımcı ve girişimcilere yol göstermek. İşte Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar 2021 listesi.

McDonald’s

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

İlk şubesi 1940 yılında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde açılan firma, Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar listesinde zirvede. Bu listeyi hangi ülkede yaparsanız yapın ilk sırayı McDonald’s alacaktır. Firma yıllar içinde kendini büyüterek dünyanın en büyük franchise veren firmalar arasındaki lider oldu. Fast food sektöründe akla gelen ilk marka ülkemizde kendi sitesindeki sayıya göre 239 şubeye sahip. Bu şubeler McDonald’s’a bağlı olsa da arkalarında Franchise başvurusu yapan biri de bulunuyor. Yatırım maliyeti kurulacak McDonald’s şubesinin büyüklüğüne bağlıdır. Başlangıç için harcanması gereken miktar KDV hariç 250.000 Dolar ile 400.000 Dolar arasındadır.

McDonald’s franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

McDonald’s Bayilik Başvuru Şartları

 • McDonald’s bölgeye özel şartlar gibi bir hizmete izin vermez. Verilen lisans sadece bir adet şube ile sınırlıdır.
 • İşletmeci olacak kişinin uzaktan işi yürüten değil işin içinde olması gerekir.
 • 6-8 aylık tam zamanlı eğitimi tamamlaması istenir.
 • Askerliğinin yapılmış veya Muaf durumda olması gerekir.
 • McDonald’s işletmeciliğini karşılayacak finansal durumu olması gerekir.
 • Başlangıç ücreti olan 30.000 Dolar + KDV ücreti ödenmelidir. En az 10 senelik sözleşme yapılır.
 • İşletmecinin insan ve finans yönetiminde tecrübeli olması istenir.

KFC

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

KFC veya tam adı ile Kentucky Fried Chicken, 1930 yılında kuruldu. Şu an dünyanın en büyük Kızarmış Tavuk satıcısı konumunda. 115 ülke’de şubesi olan firmanın ülkemizde de önemli sayıda şubesi bulunuyor. 30’dan fazla şehirde 140’tan fazla KFC şubesi bulunmakta. KFC bayiliği almak için yapmanız gereken şey ise Süzer Grubu ile iletişime geçmek. Ülkemizde KFC Franchise hakları bu grubun elinde. Açık şekilde Franchise şartları ise internette bulunmuyor.

Subway

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Ülkemizde çok yaygın olmasa da dünya genelinde bayilik veren en iyi firmalar arasında Subway de üst sıralarda bulunuyor. Dünyadaki en büyük dördüncü Franchise veren markadır. 1965 yılında kurulan firma bugün 42 binden fazla şubeye sahip. Ülkemizde genelde büyükşehirlerde bulunan Subway şubesi açmak aslında oldukça kolay.

Subway franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Burger King

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Dünya genelinde 13 binin üzerinde bayisi bulunan Burger King, McDonald’s ile beraber ülkemizde en fazla şubesi bulunan Franchise veren büyük firmalar arasında. 20 yıldan bu yana ülkemizde bulunan firmanın 70 şehirde 600’ün üzerinde şubesi bulunuyor. Bu sayıya Domino’s ve McDonald’s dışında yaklaşan başka Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar listesi içerisindeki bir firma daha yok. Firmanın Franchise hakları TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin elinde bulunuyor. Franchise almak için toplam maliyet ise en az KDV hariç 500.000 Dolar.

Burger King Bayilik Başvuru Şartları

 • İlk aranan şart yönetim tecrübesi olan finansal kaynakları bulunan bir işletmecidir.
 • İşletmecinin TAB Gıda tarafından verilen eğitimi başarı ile tamamlaması beklenir.
 • İşletmeci pazarlama, satın alma, lojistik, kalite kontrol, insan kaynakları, eğitim ve operasyon alanlarında Burger King’den yardım almak zorundadır.
 • İşletme için araç ve yaya trafiğinin fazla olduğu alanlar istenir. Dershane, okul yakınları, Alışveriş merkezi, şehir merkezleri gibi.
 • İş yerinin giriş katında olması gerekir. Giriş bölümü için minimum 120 metre kare alan gerekirken toplam alanın ise en az 300 metrekare olması istenir.

Burger King franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Hertz

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Araç kiralama hizmeti konusunda bayilik veren HERTZ firması 147 ülkede hizmet veriyor. Bunlardan biri de Türkiye. Ülkemizde sadce 10 farklı şubesi olan firmaya Franchise başvuru yapılabilmekte. Dünya genelinde bilinirliği olması sebebi ile yabancı turistlerden gelen hacim oldukça büyük.

HERTZ franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Pizza Hut

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Pizza denildiğinde Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar arasında iki marka bulunuyor. Bunların ilki Pizza Hut. 1958 yılında kurulan fast food zinciri dünyada ülkemizin de dahil olduğu 120’den fazla ülkeye hizmet vermekte. Ülkemizde Domino’s’tan sonra ikinci Franchise veren yabancı marka durumunda. Pizza Hut bayiliği almak için yapmanız gereken şey ise Süzer Grubu ile iletişime geçmek. Ülkemizde Pizza Hut Franchise hakları bu grubun elinde. Açık şekilde Franchise şartları ise internette bulunmuyor.

Domino’s Pizza

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Ülkemizdeki en büyük fast food zincilerinin ilk üçünü yaparsak bunda Domino’s Pizza da yer alacaktır. McDonald’s, Burger King’den sonra en büyük franchise veren firma dersek yanlış olmaz. Pizza denildiğinde akla gelen ilk marka olmasında ise yaptığı reklam çalışmalarının katkısı oldukça büyük. 1996 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren firmanın 530’dan fazla şubesi bulunuyor. Dünya genelindeki sayı ise 10.000’in üzerinde.

Franchise konusunda en konforlu iş yapabileceğinizfirma olduğunu söylemek gerek. Ülkemizdeki Franchise ağları o kadar kuvvetli ki bunun için oluşturdukları özel bir web sitesi bile bulunuyor. Franchise Fırsatları isimli sitede hizmet, hizmetten yararlananlar ve daha fazlası hakkında birçok içerik bulunuyor. Devir, yeni şube başvurusu gibi işlemler de yine bu site üzerinden kolayca yapılabilmekte.

Domino’s Pizza franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfada devir işlemi ile beraber başvuru da yapabilirsiniz. Buna ek olarak yeni açılacak şubeler de şehir şehir sistemde gösterilmektedir.

Papa John’s

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Pizza konusunda 4. büyük marka ise Papa John’s. Ülkemizde büyükşehirlerde yer alan fast food zinciri genel merkezi üzerinden franchise dağıtmaktadır. 1984 tarihinde Amerika’da kurulan firma 32 ülkede 4.000’den fazla şubeye sahip. Ülkemizdeki sayı ise 8 farklı şehirde 63 şube.

Papa John’s franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Gloria Jean’s Coffees

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Dünya genelinde bayilik veren firmalar cafe alanında çok fazla marka bulunsa da bunlar arasında en köklülerden biri Gloria Jean’s Coffees. Ülkemizdeki ilk şubesi 1999 uılında açılan firma, kafe konseptinin öncüleri arasında da yer alıyor. Komisyon oranında da en az orana sahip markalardan biri olduğunu söylemek gerek. Karınızın sadece % 6’sı Gloria Jean’s Coffees tarafından alınmaktadır. Bir girişimci için bu oran oldukça düşük diyebiliriz.

Gloria Jean’s Coffees franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Caribou Coffee

Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar

Amerika’nın en büyük kahve zincilerinden olan Caribou Coffee, dünya genelinde 600’den fazla şubeye sahip. Bunlardan birkaç tanesi de ülkemizde bulunuyor. Ülkemizde pek fazla bilinir olmasa da dünya ve Amerika’da oldukça fazla tercih edilen bir marka. Marka ile birlikte çalışmak için Türkiye özel ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Yatırım için karşılamanız gereken maliyet büyüklüğüne göre değişecek şekilde 200.000 Dolar ile 400,000 Dolar arasındadır.

Caribou Coffee franchise başvurusu için BURAYA tıklayınız. Gelen sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazımızda yemek gıda sektörüne yönelik hizmet eden Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar listesini yaptık.Bir sonraki Dünya Genelinde Bayilik Veren En İyi Firmalar listemizde bayilik veren firmalar bayan giyim, bayilik veren firmalar beyaz eşya ve bayilik veren firmalar ayakkabı gibi kategoriler de yer alacak. Farklı alanlar için önerilerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ