Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Çeviri Yaparak Para Kazanmak Nasıl Yapılır? Çeviri Siteleri

Çeviri Yaparak Para Kazanmak Nasıl Yapılır? Çeviri Siteleri

Çeviri Yaparak Para Kazanmak. İnternet sayesinde gelir kazanmanın birçok yolu bulunmakta. Bunlardan biri de bu yazıda bahsedeceğimiz Çeviri yaparak para kazanmak. Günümüzde yabancı dil ile oluşturulan içeriklerin sayısı oldukça fazla. Bu durum da çeviri ihtiyacını doğuruyor. Yazımızda Çeviri yaparak para kazanma yöntemleri, ne kadar para kazanılabilir, çevirmen olarak iş veren siteler gibi birçok konuya detaylı şekilde değineceğiz.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak Nedir?

Bu eylemi açıklamaya gerek olmadığını düşünebilirsiniz fakat olayın iç yüzü oldukça farklı. İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki birbirinden farklı çeviri yöntemleri ve durumları var. Hiçbir çeviri işi sadece metin üzerinden gerçekleşmemekte. Bu duruma vereceğimiz üç örnekten yaklaşabilirsiniz.

Bir video içerik için altyazı çevirmenliği yapmak, simultane çeviri yapmak ve içerik çevirmenliği yapmak arasındaki farklar çevirmenlik ile para kazanma konusunun farklı yolları. Bu bahsi geçen içerikler için çeviri yapmak herkes için uygun değildir. Kimi insanlar metin çevirisinde oldukça başarılı olsa da simultane çeviride zorluk yaşayabilir. Bunun en büyük sebebi simultane çeviri yaparken daha pratik ve konuşma diline hakim olmanın gerekmesidir.

Çeviri yaparak para kazanmak için en kolay yöntem metin çevirisidir. Tabi bu da içerisinde farklılık göstermekte. Örnek olarak bir blog yazısını çevirmek ile bir hukuki metni çevirmek arasında oldukça fark vardır. Hukuki metin çevirisi kendi içerisinde ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bu sebeple çeviri yaparak para kazanmak için hangi kulvarda çeviri yapabileceğinize dikkat etmelisiniz. Bahsi geçen yabancı dili bilmeniz tüm metinleri çevirebileceğiniz anlamına gelmez.

Evde Para Kazandıracak İşler (Aylık 4000 TL İle 10000 TL Para Kazanma)

Evde Çeviri Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu soru oldukça merak edilen sorular arasında yer alıyor. Evde çeviri yaparak para kazanmak için tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısı. Bunun dışında hiçbir şeye ihtiyacınız yok. İnternet üzerinde çeviri işleri bulmak için birçok siteden yararlanabilirsiniz. Freelance toplulukları ve freelance iş siteleri üzerinden müşteri bulabilirsiniz. Bunun için vereceğimiz örnekleri yazının ilerleyen kısımlarında inceleyebilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak için Siteler

İnternet üzerinde kullanıcı profili oluşturup çeviri yapabileceğiniz bazı siteler mevcut. Bu sitelerde kimliğinizi onaylayarak ilan açabilir, internetten çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Birazdan bu sitelere detaylı olarak değineceğiz. İnternette çeviri yaparak para kazanmak için siteler şu şekilde listelenebilir:

  • Bionluk
  • SadeceOn
  • Çeviri Havuzu
  • Çevirimvar.com
  • Freelancer.com
  • fiverr

Para Kazandıran Çeviri Siteleri

Bionluk

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Evden para kazanmak, internetten ek iş yapmak denildiğinde akla gelen ilk platform bionluk sitesidir. Sitede profil oluşturarak birbirinden farklı kategorilerde yeteneklerinize özel ilan açabilir, alıcılara ulaşabilirsiniz. Bionluk üzerinde satış yapmak için bir defaya mahsus olmak üzere para ödersiniz. Güncel bionluk ücreti 9.90 TL’dir.

Bionluk üzerinde birçok dil üzerine ilan ve iş teklifi bulunmaktadır. Bunlardan en fazlası İngilizce çeviri yaparak para kazanma üzerine olduğu gibi İngilizce’yi Almanca ve Fransızca’dır.

SadeceOn

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak için ücretsiz ve geniş bir pazar mı arıyorsunuz? Aradığınız platform SadeceOn. Türkiye’nin en geniş freelance ağına sahip olan platform üzerinden çeviri yaparak para kazanma önemli bir kategoridir. Birbirinden farklı diller üzerine simultane, metin çevirisi, teknik çeviri gibi hizmetleri bulabilir, bu alanlarda hizmet verebilirsiniz. SadeceOn üzerinde çalışmak için yapmanız gereken ücretsiz bir üyelik oluşturmak ve yeteneklerinize yönelik ilanları yayınlamak. Bu yöntem ile internetten para kazanmak için gerekli adımı atmış olursunuz.

Fiverr

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Dünya genelinde freelancer.com ile beraber en fazla kullanıcıya sahip freelance platformudur. Platform üzerinde çok çeşitli kategoriler bulunmaktadır. Bunlardan biri de çeviri üzerine. Global bir platform olması sebebi ile ücretlendirmeler dolar üzerinden yapılırken ortalama fiyatlar 100 kelime için 2 ile 3 dolar arasında seyretmektedir. Ülkemizdeki platformlara göre kur farkından dolayı daha avantajlı konumdadır. Siz de bu platformlar üzerinden kolayca ek iş yapabilirsiniz. Fakat son olarak şunu eklemek gerekir ki platformlardaki iş imkanı yerli platformlara oran ile daha azdır.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar (Aylık 6000 TL Ek Gelir)

Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Öncelikle şunu belirtmek gerek ki bu iş için net olarak bir fiyat bulunmamakta. Çeviri ücretleri çevirmenler tarafından belirlenmektedir. Günümüzdeki çeviri ilan ücretleri yapılacak çevirinin; dili, tipi, yapısı, kullanım amacı gibi birçok etkene bağlıdır. İngilizce çeviri ücretleri diğer dillere oranla daha düşük fiyatlarda yapılmaktadır.

Eğer çeviri yaparak ne kadar kazanılır sorusuna yaklaşık bir cevap istiyorsanız bunu birkaç açıdan örneklendirebiliriz. Ortalama bir çevirmen için bu tip platformlardaki çeviri ücreti 100 kelime başına 6 TL şeklindedir. Alanındaki uzmanlığa göre bu fiyat daha yukarılara da çıkabilmekte. Örnek olarak hukuki metin üzerine çeviri ilanı olan birisi bu fiyatlandırmayı 300 kelimeye kadar 50 TL şeklinde yaparken, metin çevirisi yapacak bir kişi aynı ücreti 800 kelime içerikten isteyebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ