Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar. Günümüzde internet üzerinden ek gelir kazanmanın en bilinen yöntemlerinden biri uygulamalardan para kazanmak. Bu yazımızda bedava para kazandıran uygulamalar 2021 yılına özel liste ile karşınızdayız. Yazı içerisinde bahsini edeceğimiz uygulamalar sayesinde ek gelir kazanmanın yanında ödüller de kazanabilirsiniz. Listede bedava Ödül veren uygulamalar, bedava para kazandıran yarışmalar ve bedava para kazandıran siteler bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Yazı içerisinde bulunacak site ve uygulamaların birçoğu 2020 yılı için de aktif olan para kazanma yöntemleri. Bu yöntemler bugün dahi güncelliğini korumakta. Özellikle mobil üzerinden para kazandıran uygulamalar siteler sayesinde oturduğunuz yerden para kazanmak mümkün. Yazı içerisinde bahsedeceğim uygulama ve siteler, Android, iOS platformlarında kullanılabilir. Bazıları ise bunlara ek olarak bilgisayarda para kazanma yani Windows üzerinde ek iş yapabilmenize olanak sağlar. Günde birkaç dakikanızı ayırarak nasıl para kazanabileceğinize gelin yakından bakalım.

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar Nasıl Kullanılır?

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava para kazandıran siteler uygulamalar 2019 yılında yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamıştı. Bunlar arasında en fazla bilinen ise hiç şühesiz anket doldurarak para kazanma uygulamaları idi. Bu uygulamalar sayesinde geçmişte önemli gelirler elde etmek mümkün olsa da bedava para kazandıran siteler uygulamalar 2021 yılı içinde anket doldurarak para kazanma konusunda çok fazla olanağa sahip değil. Bunun en büyük sebebi ise sektörün oldukça genişlemesi.

Uygulamalardan para kazanma için sadece verilen görevleri yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Eşyaların satılabildiği, alışveriş karşılığı hediye veren, reklam izleme başına para veren veya oyun oynamanız karşılığı hediye veren uygulama ve siteler de mevcut. Bu yazıda bunlara örnek olacak para kazandıran sitelerden ve uygulamalardan bol bol bahsedeceğiz.

Para kazandıran uygulamaların mantıkları genel olarak benzerdir. Uygulama para kazandırmak için ilk önce sizden bir faaliyet bekler. Bu faaliyet kimi zaman görev tamamlama, kimi zaman reklam izleme ve hatta kimi zaman da yorum yazmadır. Oldukça çeşitlenebilir. Tabi bunları yaparken genel olarak kişisel bilgileriniz ile beraber bazı izinler de talep edilir. Bu noktada hassas davranmak gerekiyor. Bu sebeple sizlere güvenilir olan uygulama ve siteleri tanıtacağız. Bu listenin dışında benzerlik gösteren uygulamalara girerken güvenilir kaynaklardan teyit etmeye çalışın. Aksi takdirde hem para kazanamaz hem de verilerinizin izinsiz kullanılmasına sebep olursunuz.

Bedava para kazandıran siteler 2021 listemize gelmeden önce iki konuya değineceğiz. Bunlardan biri bedava para kazandıran uygulamalar hangi cihazlarda kullanılır, bir diğeri ise bedava para kazandıran uygulamalar ne kadar para kazandırır.

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamaları Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Güncel bir akıllı telefona veya cihaza sahipseniz Android ve iOS sistemleri üzerinde sunulan para kazanma uygulamaları sorun olmadan kullanılabilir. Para kazanma siteleri de hem bu cihazlardan hem de bilgisayardan erişilebilir alanlar.

Bedava Para Kazandıran Siteler Mobil Uygulamalar Ne Kadar Para Kazandırır?

Bir işten bahsederken işin nasıl yapılması ile eş derecede önemli olan konu da ne kadar gelir getirdiğidir. Uygulama üzerinden para kazanma konusu gündeme geldiğinde de aynı soru karşımıza çıkıyor. Bu konu için net bir miktar belirtmek pek mümkün değil. Kullanılacak uygulamanın tipine, işleyişine, uygulama sahiplerinin gelir politikasına göre oldukça değişiklik gösteriyor. Örneğin yazıda da bahsedeceğimiz Yandex Toloka uygulaması ile beraber saatte 30-40 dolar para kazanmak da mümkün, 5 dolar seviyelerinde kalmak da. Gelir tamamen uygulamanın size vereceklerine bağlı. Fakat bedava para kazandıran uygulamalar için şunu söylemek gerek ki, hiçbir uygulama ilk etapta ana gelir odağı olabilecek kadar gelir yaratmanıza imkan sağlamaz. Sonraki aşamalarda üst seviyelere ulaşmanız halinde bu gelirleri görebilmek de mümkün.

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar 2021

Şimdi yazımızın kalbine geldik. Bu bölümde para kazanmanızı sağlayacak tüm platformlardan bahsedeceğiz. Bu kısım listelemenin dışında uygulama açıklamalarının ve tanıtımlarının da olduğu bir bölüm olacak. Vereceğimiz liste, Bedava para kazandıran siteler uygulamalar 2021 yılı güncel liste olarak da geçmektedir. Liste içerisinde para kazandıran oyunlar, anketler, kendi dinamikleri olan mobil uygulamalar ve bunların dışında birbirinden farklı yapılar bulunuyor.

Hadi, bedava para kazandıran siteler uygulamalar penceresine daha yakından bakalım.

Google Ödüllü Anketler

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Yazımıza ilk olarak Google Ödüllü Anketler ile başlıyoruz. Listemizdeki ilk ikiyi Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar klasmanının ilk aşamasını gözde arama motorlarının uygulamalarına ayırdık. Sırası ile önce Google sonra ise Yandex ile para kazanmadan bahsedeceğiz.

Google Surveys tarafından ortaya çıkartılan Google Ödüllü Anketler uygulaması ile Google Play Kredisi kazanabilirsiniz. Bunu yapmanız için tek yapmanız gereken uygulamada bulunan anket sorularını yanıtlamak.

Uygulama şu an için sadece Android cihazlara sunulmuş durumda. Uygulama üzerinden doldurulan her bir anket başına 1.8 TL değerinde Google Play Kredisi verilmekte. Bu anketleri cevapladıkça bu kredileri biriktirebilir, Google Play Store için kullanabileceğiniz Google Play Kredisi olarak alabilirsiniz. Anket içersinde subjektif sorular sorulmaktadır. Bu sorulara dilediğiniz gibi cevap verebilirsiniz. İnternetten para kazanma, ödül kazanma konusunda Google gibi güçlü bir markaya güvenebilirsiniz.

Google Ödüllü Anketler uygulamasını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

 

Yandex Toloka

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Listedeki en uzun süredir internetten ek gelir yaratan konsept Yandex Toloka olabilir. Uygulama yaklaşık olarak 5 seneden daha fazla bir geçmişe sahip. Dünyanın dört bir tarafında uygulamayı kullanan, bu uygulamadan gelir elde eden kişiler mevcut. Uygulamadan para kazanma mantığı ise oldukça basit; görevi yap, parayı kazan.

Bildiğiniz gibi Yandex, arama motoru ve harita uygulaması ile beraber Google’ın en büyük rakibi konumunda. Google kadar büyük bir rakip ile mücadele ederken ihtiyacınız olan şey ise sağlam bir geri bildirim arşivine sahip olmak. Yandex Toloka da geri bildirim kütüphanesini geliştirmek için kullanılmış bir proje. Bu program sayesinde Yandex’e yardım ederek para kazanabiliyorsunuz.

Yandex Toloka, hem mobil hem de masaüstü olarak kullanılabilir bir para kazanma uygulaması. Bedava para kazandıran siteler uygulamalar başlığının her iki kısmını da tam anlamı ile dolduruyor. Uygulama içerisinden para kazanmak için size iletilen görevleri, verilen yönergeye uygun şekilde tamamlamalısınız. Platform içerisinde birbirinde farklı bir sürü görev bulunmakta.

Eğer çok dil biliyor, bilgisayarda bol bol vakit geçiriyorsanız Yandex Toloka ile ciddi gelirler de elde edebilirsiniz. Uygulama dolar bazlı çalıştığı için ülkemiz için önemli bir gelir kapısı durumunda. Geçmişte daha fazla gelir sağlasa da bugün de hatırı sayılır miktarlar kazanmak mümkün.

Uygulama ara yüzünde kullanıcılara günlük olarak görevler verilmekte. Görevelerin içerikleri değişik olabilir. Bu görevleri ne kadar özenli yaparsanız o kadar fazla görev alırsınız. Toloka üzerinde bir notlandırma sistemi bulunmakta. Notu yüksek olan kullanıcılar notu doğrultusunda fazladan görev alabiliyor.

Yandex Toloka üzerinden kazandığınız parayı Papara, Skrill ve Yandex.Money hesaplarınız üzerinden alabilirsiniz.

iOS  Yandex Toloka indirmek için tıkla!

Android Yandex Toloka indirmek için tıkla!

Artıway

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Yazımızın bu kısmında ülkemizde direkt olarak markalaşmış olan Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar kısmına gireceğiz. İlk bahsedeceğimiz uygulama ülkemize Bonusway olarak giren daha sonradan ismini değiştiren Artıway. Uygulama mantığı, alışveriş yap internetten para kazan üzerinedir.

Artıway, anlaşma yaptığı internetten satış mağazaları ile beraber alışveriş başına size bonus ve para vermekte. Her site için farklı oranlarda hediye verilirken bu site ile gelir elde etmek de mümkün. Alışverişler sonucu biriken paraları direkt olarak hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Artıway’in yüzlerce marka ile anlaşmalı olması sebebi ile çokça kazandıran bir uygulama olduğunu söylemek gerek. Uygulama ile beraber hem alışverişinizi uygun fiyatlara yapar hem de bundan gelir elde edebilirsiniz.

iOS  Artıway indirmek için tıkla!  

Android Artıway indirmek için tıkla! 

Bounty

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bounty uygulaması da Türkçe internetten para kazanma uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama içerisinde birbirinden farklı para kazanma metotları mevcut. Görevler yaparak para kazanabileceğiniz uygulamada hem gezerek hem de oturduğunuz yerden para kazanmak mümkün.

Görevleri gerçekleştirdikçe bakiye kazandığınız uygulamada her görev için farklı bedeller ödeniyor. Uygulama içerisinde yapılan görevlerden bahsedersek:

 • Mağaza içerisinden fotoğraf çekmek
 • Ürün raflarının fotoğrafını çekmek
 • Uygulama içi anket doldurmak
 • Uygulamada yer alan bir kafe veya restoranın hizmetini değerlendirmeye tabi tutmak
 • Alışveriş mağazalarındaki hizmet kalitesini bizzat mağazada iken gözlemlemek ve geri bildirimde bulunmak

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar arasında yer alan Bounty ile para kazanmak için şu adımları izleyin:

 • Uygulamayı akıllı cihazınıza indirin,
 • Açılış ekranında uygulamada üyelik oluşturun,
 • Size özel olan görevleri gerçekleştirin,
 • Görevlerinizin değerlendirmesinin ardından paranızı kazanın.

Bu adımların ardından para çekme isteği göndermeniz halinde bir sonraki Cuma günü, istenilen hesaba talep edile tutar yatırılacaktır. Uygulamadan görev almak için konum servislerinizin açık olması gerekir. Bu sayede yakın çevrenizde verilecek görevleri görüntüleyebilirsiniz.

Bounty uygulamasını Android için indirmek için tıkla!

Bounty uygulamasını iOS için indirmek için tıkla!

Letgo

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar denildiğinde oluşan genel algı, görev yap, para kazan şeklinde olsa da bunun dışında para kazanma yöntemleri de mevcut. Bunların başında ise ikinci el ürün satıp para kazanma mevcut. İkinci el ürün satma uygulaması denildiğinde ise akla gelen ilk isim hiç şüphesiz Letgo. Türkiye genelinde en fazla indirilen ikinci el satış uygulaması ile beraber nerede ise her şeyi satabilirsiniz.

Uygulama ikinci el satış olarak geçse de bunun çok ötesinde satışlar da yapılabiliyor. Örneğin uygulama üzerinden sipariş üzerine mobilya imal edilebiliyor, el işi konfeksiyon ürünleri satışa sunuluyor, özel ders ilanları verilebiliyor. Kısaca nerede ise her şeyi satmak mümkün. Uygulamanın en çekici yanı ise konum servislerine bağlı olarak ürünlerin satış oranını arttırması. Bir ürün satışa konulduğunda ilk olarak çevredeki potansiyel müşterilerin önüne düşüyor. Bu durum da satış sürecinin daha hızlı gerçekleşmesine olanak sağlıyor.

Aşağıdaki linklerden uygulamayı indirerek, cep telefonu veya sosyal medya hesaplarınız ile kayıt olabilirsiniz. Uygulama içerisinde profilinizi onaylar iseniz daha kolay müşteri de bulursunuz. Bu adımları gerçekleştirmeyi sakın unutmayın.

Letgo uygulamasını Android için indirmek için tıkla!

Letgo uygulamasını iOS için indirmek için tıkla!

Hadi

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava para kazandıran yarışmalar kategorisinde karşımıza ilk olarak çıkan uygulama ise Hadi. Türkiye üzerinde daha önce bu düzey için canlı yayın ile para ödülü kazandıran bir bilgi yarışması bulunmuyordu. Hadi, alışık olunulmayan bu konsept ile hem kullanıcılarına keyifli vakit geçirtiyor hem de önemli ödüller kazanmasına yardımcı oluyor.

Aşağıda bulunan linkler üzerinden cihazınıza uygun olan sürümü indirerek Hadi uygulaması ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama içerisinde yapılacak yarışmalar saat şeklinde bildirim olarak kullanıcılara iletilmektedir. Bu saatlerde canlı yayın ile yarışmalar düzenlenir. Yarışma sayısı günlük olarak değişmek ile birlikte yarışmada sorulan soruların konsepti ve zorluğu da farklı seçenekler ile sunulmakta. Hadi internetten para kazanma yarışması içerisinde müzik, film, magazin ve spor gibi birbirinden farklı kategoriler bulunmakta.

Yarışma boyunca tüm sorulara doğru cevap vermeniz halinde gün için belirlenen para ödülünü diğer kazananlar ile ortak şekilde paylaşıyorsunuz. Bunun dışında yanlış cevap vermenin Joker’ler ile telafisi mümkün fakat yarışmanın final aşamasında herhangi bir jokere izin verilmiyor.

Hadi uygulamasını Android için indirmek için tıkla!

Hadi uygulamasını iOS için indirmek için tıkla!

Oyna Kazan

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava para kazandıran yarışmalar kategorisindeki bir diğer para kazanma uygulaması ise Oyna Kazan. Türkiye için en fazla anlık yarışmacıya sahip yarışma konumunda. Tıpkı Hadi uygulaması gibi canlı olan bu bilgi yarışmasındaki konseptte son 1 kişi kalana kadar yarışma sürmekte.

Yarışmanın para ödülünde havuz üzerinden eşit dağıtım bulunmuyor. Yarışmada 1. olan kişi büyük ödülü alıyor. Diğer yarışmacılar ise yarışmadaki Kazandıran Sorular aşaması içerisinde para kazanabiliyorlar. Ne kadar doğru cevap verilir ise kazanılan miktar onun ile doğru orantılı olarak artıyor.

Oyna Kazan para kazanma yarışması içerisinde 3 farklı joker verilmekte. Ekstra can, çift cevap hakkı ve cevap eleme jokeri ile beraber dilediğiniz sorularda yardım alabiliyorsunuz. Soru kategorileri net olarak belirtilmemek ile beraber genel olarak Genel Kültür kategorisinde sorular soruluyor. Yarışma ilerledikçe soruların zorluğu da artmakta.

Oyna Kazan uygulamasını Android için indirmek için tıkla!

Oyna Kazan uygulamasını iOS için indirmek için tıkla!

Money App

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar listemizde sıra MoneyApp’de. Money App üzerinden para kazanma için birden fazla yöntem bulunmakta. Uygulama içerisinde video izleyerek, anket doldurarak, oyun oynayarak, hizmet geri bildirimi vererek para kazanmak mümkün. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde kullanıcıya verilen görevler ise sürekli olarak yenilenmekte.

Uygulamayı aşağıda verilen linkler üzerinden indirebilirsiniz. Bunun ardından yeni bir hesap oluşturarak görev yapmaya başlayabilirsiniz. Money App bazı durumlarda güvenlik sağlama amacı ile bazı durumlara karşı tölerans göstermemekte. Bunlardan bazıları şu şekilde:

 • Aynı cihazdan birden fazla hesap oluşturma, sahte hesap oluşturmak,
 • VPN servisi açıkken Money App üzerinde faaliyette bulunmak,
 • Cihazınızın kimliğini değiştirmek,
 • Yönlendirme kodunuzu sürekli olarak yazmak.

Bunlara dikkat etmeniz halinde bir sorun yaşamadan uygulama ile para kazanabilirsiniz. Çok zor olmayan görevleri yapmanızın ardından kısa süre içerisinde kazandığınız bakiye hesabınıza aktarılmakta. Uygulamanın kullanıcılarına ödeme süresi 2-3 gün. Uygulama güncel olarak sadece iOS üzerinde kullanılabilir durumda.

MoneyApp uygulamasını iOS için indirmek için tıkla!

Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar Apk

Diğer sitelerde bu liste uzayıp gidebiliyor. Buraya fazladan 20-30 tane daha para kazanma uygulaması yazabiliriz fakat o uygulamalardan para kazanma ne yazık ki mümkün değil. Bunun başlıca sebebi yabancı uygulamaların genelinin ödeme yöntemi olarak PayPal kullanması. Bildiğiniz üzere PayPal ülkemizde kullanılan bir servis değil. Uluslararası ödeme ağı olarak sadece Skrill ülkemiz için kullanılabilir durumda. Skrill kullanan Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar ise oldukça az. Bazı uygulamalar bölgemiz için indirmeye bile elverişli değil. Bu Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar apk olarak indirilse de sonunda size gelir olarak dönmeyecektir.

Bu Bedava Para Kazandıran Siteler Uygulamalar 2021 listesi yeni uygulamalar geldikçe yenilenecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ