Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Ek İş Fikirleri

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

Para kazanmanın yolları yüzyıllardır benzer, ev kiralamak gibi. İnternesayesinde ev kiralama da AirBnb ile para kazanmak haline evrildi. Kullanım açısından AirBnb ile ev kiralamak oldukça kolay. Bu da kullanıcıları kolayca çekiyor. Yazı boyunca AirBnb ev kiralayarak para kazanma yöntemlerini, şartlarını ve yapılması gerekenleri kaleme alacağız. İyi okumalar.

AirBnb ile Para Kazanmak

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

Mobil uygulamaların hayatımızdaki yeri malum. Yemek siparişinden araba kiralamaya, market alışverişinden kıyafet alışverişine kadar temel birçok şeyi uygulamalar üzerinden yapabiliyoruz. Ev kiralamak da buna dahil. AirBnb ile para kazanmak, direkt olarak ev kiralama ile alakalıdır.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamada mantık oldukça basit. Ev fotoğrafları ve özelliklerinden oluşan bir ilan oluşturuyorsunuz. Kişiler bu evin parasını ödeyerek veya rezervasyon yaparak evde seçtikleri tarih boyunca kalıyorlar. Ülkemizde büyükşehirlerde sıklıkla kullanılan bir uygulama. Eviniz ve hizmet kalitenize değecek fiyatı da siz belirliyorsunuz. Özellikle turizm bölgelerinde bu uygulama üzerinden yüksek meblağlar kazanmak mümkün.

AirBnb ile Ev Kiralamak

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

Uygulama üzerinden üyelik oluşturmanın ardından evinizin görselleri ve özelliklerini sisteme tanımlayarak ilan açabilirsiniz. İlan fiyatlarında belirleyici tamamen sizsiniz. AirBnb komisyon oranları sabittir. Tüm ev sahiplerinden gelirlerinin %20’sini talep eder. Uygulama üzerinden yapılan ödemelerde bu ücret direkt olarak kesilir ve hesabınıza öyle aktarılır. Air Bnb ile Ev kiralamak oldukça kolay gibi görünse de bazı şartlara sahiptir. Bir sonraki başlıkta bu konu ile alakalı detayları görebilirsiniz.

AirBnb ile Ev Kiralama Şartları

Ev kiralama şartları birden fazla başlık altında belirtiliyor. AirBnb ile para kazanmak için bu şartlara uyum sağlamak oldukça önemli. Şartlar, kimi zaman uygulamaya başlangıç için yapılması gerekenleri kapsarken kimi zaman da hizmet devamlılığında dikkat edilmesi gerekenleri vurguluyor.

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

İlk şart, ev sahibi taahhüdü üzerinedir. Airbnb ile ev kiralamak isteyen kişiler ilk olarak rezervasyon yaparlar ve rezervasyon isteği ev sahibine gider. Bu noktada reddedilen rezervasyonlar ev sahibi adına olumsuz etki yapar. İlk aşamada direkt olarak yapılan iptaller, check-in tarihine yakın iptaller kadar problem yaratmaz. Tarihe yakın bir zamanda iptal yapmanız ile etkileşime geçtiğiniz kullanıcının etkinliğine göre size olumsuz etki eder.

Diğer şart ise AirBnb hijyen koşullarıdır. Herkes konaklayacağı ortamın temiz olmasını ister. Bu bağlamda da Airbnb ev sahiplerinden bazı isteklerde bulunur. Bu durum bazı kategoriler ile tanımlanır; Sağlık ve güvenlik, temizlik, misafir devri.

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

Sağlık ve güvenlik aşamasında ev içerisinde insan sağlığına zarar verecek tehlikeli oluşumların (küf, mantar, haşarat gibi) olmama şartı istenir. Temizlik kısmında ise bildiğimiz ev temizliği, topluluğu gibi herkesin bir evden asgari olarak istediği şartlar istenir. Son kısımda ise misafir devri için gerekli asgari temizlik istenir. Önceki misafir sebebi ile oluşan dağınıklık veya kirliliğin giderilmesi beklenir.

 

Listeleme doğruluğu ise bir diğer şarttır. Airbnb ile ev kiralamak isteyen kişilerin listeleme aşamasında belirttikleri özellikleri evde bulundurmaları gerekir. Bu bir nevi hizmet taahhüdüdür. Örneğin televizyon ve bilgisayar erişimi özellik olarak sunuluyor fakat hizmet esnasında kullanıma açık değil ise eksi puan olarak ilanınıza yansır. Bu durum; konum, oda tipi, oda olanakları, mülk tipi ve rezervasyon ayrıntıları gibi alanlarda ayrı ayrı değerlendirilir.

Şartlardan biri de bilgisayar iletişiminin sağlanmasıdır. İlanınız hakkında birden fazla soru, öneri ve sorun bildirimi olabilir. Bunlar Airbnb üzerinden sizlere iletilir. Bunlara geri dönüş yapmanız ilanınızın ve hizmetinizin kalitesini artıracaktır. Kullanıcılar ile aranızdaki iletişimi bu sayede de yükseltebilirsiniz.

AirBnb’de Nasıl Ev Kiralanır

AirBnb ile Para Kazanmak, AirBnb ile Ev Kiralamak

Ev kiralamak için ilk olarak 18 yaş ve üzerinde olmanız istenir. Bunun ardından üyeliğinizi ev sahibi olarak açmalısınız. Hesap onayının ardından ev için gerekli olan listelemeleri ve görsel materyalleri sağlamalısınız. Ev içinde sunulan hizmetleri detaylı şekilde yazın. Hizmetin filtrelenmesi aşamasında ne kadar çok özellik var ise o kadar ön plana çıkarsınız.

Yukarıda belirttiğimiz şartları da hizmet esnasında göz önünde bulundurmalısınız. Bunun ile beraber AirBnb ile ev kiralama aşamasında sunulan bir şey de müşteri profillerini seçme şanısınız. Tabi ki bu ayrımcılıktan ziyade alana uyum manasıdır. Örneğin aile veya iki kişilik misafir kabulü tarafınızca belirlenir.

Ev kiralama işleminin değerlendirilmesi iki aşamalıdır. Uygulamayı kullanan ev sahibi de müşteri de incelemeye tabi tutulur. Her iki taraf da birbiri için bazı değerlendirmelerde bulunur. Bu değerlendirmeler her iki tarafın da kullanıcı profillerinde yer alır. Bu sayede daha sonraki gelecek olan işlemlerde diğer kullanıcılara da kritize etme şansı sunulur.

AirBnb İletişim Bilgileri

Kimi zaman hizmet hakkında bazı soru işaretleri oluşabilir. Bunun yanı sıra AirBnb kullanımından cevabını bilmediğiniz bazı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda iletişim kanallarına yönelmelisiniz. AirBnb iletişim bilgileri bu bölümün en altında yer almaktadır. Bunun ile beraber sorun çözümü için 4 farklı yol sunulur. Bu yollar:

AirBnb ile para kazanmak için yapmanız gerekenleri bu yazıda listeledik. AirBnb ve ev kiralayarak para kazanma üzerine daha fazla içeriği web sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ